Několik tipů na rady... CAS bmk prášek mimo 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Takže po několika tahanicích začínáme s ničím

Cas 5449-12-7 Převody Získává se kyselina fosforečná 75/85 nebo kyselina sírová 98..

Udělám to venku mám 1kg bmk glycidát sodné soli.

Nějaké tipy zatím nevlastním žádné sklo kromě nějakých adaptérů a výtahu..

v době kdy nemíchám nebo mi míchá accu přidám do nh4karbonátu kyselinu mravenčí... nebo je nějaký rychlejší lepší způsob jak získat formamid ?? prostě roztok zahřeju na 160c na hodinu... vakuová destilace teď není možná.

Zní to nebo to vypadá, že jsem líný, ale nemůžu udělat nějaký test, udělám to ve 3 krocích 1kg bmk prášku -->p2p další noc destilace parou a příprava formamidu, krok 3 leuckart

jakékoliv tipy jsou velmi vítány
použít nerezový hrnec?
hdpe pro první konverzi p2p refluX potřebný ve smyslu výtěžku nebo jen přidat kyselinu.
sklo bude dodáno v leackartově kroku.

Děkuji za všechny rady

ps: nesnáším tento způsob práce s chemikáliemi, normálně mě baví jen sledovat reakci a nespěchat... ale teď nemůžu a nemám zkušenosti s tímto stylem.

ps. má někdo zkušenosti s vápnem sodným a reakcí sodné soli kyseliny karboxylové..
Takže jsem přidal svůj cas 5449-12-7 do vápna v prášku ( sodné vápno je směs NaOH a CaO).
Řekněte mi, jak to mám přesunout na správné místo.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Kyselina fosforečná 85 % (75 také funguje s použitím menšího množství vody) lze také použít HCI.

borosilikátové sklo 3.3,
Žádné hrnce z nerezové oceli při práci s kyselinou.

Při převodu BMK potřebujete reflux..
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Takže ano, ztrácím hodně p2p vařením s h20 jsem si uvědomil.
ale má chromniklové železo vliv na výtěžnost ?

a jaký je chemický důvod, proč to musí být kyselina fosforečná? kdysi se s ní dělala aminová sůl, ale nikdy se nepoužívala u bmk konverzí apaan p2np..
Pokud to víte, budu vám vděčný, když se o to podělíte. ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
dobře nikdy nepoužívali chromniklové železo. nemusíte používat kyselinu fosforečnou, zkuste cestu HCI, výtěžek je víceméně stejný.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Oke jsem slyšel, že byste měli udržovat teplotu v rozmezí 140-150c,
tak si myslím, že jít na jistotu a vyzvednout nějaké 75 fosforic přes hranice.. jsem udělal malý rychlý ''test'' s kyselinou sírovou to úplně rozpustil a kompletní kapalina se stala tmavě žlutá a zápach trochu jako apaan. poté, co můj aku čistič byl prázdný a auto dostatečně větrané jsem odjel nejsem tak uvolněný v těchto dnech venku. přemýšlím o hotelu nebo karavanu na noc nebo 2, ale studená voda past pro kyselinu vapers a b zápach aint enought by malý uhlíkový filtr pomáhá ?
 
Top