Syntéza β-fenetylaminu

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Vím, že se jedná o legální látku, ale je doslova nemožné najít na clearnetu jakýkoli zdroj o tom, jak ji syntetizovat doma. Jak syntetizovat β-fenyetylamin/β-fenylethylamin/phenethylamine HCl doma? Děkuji.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zvláštní, zadal jsem do Googlu b-phenylethylamine Synthesis a dostal jsem 6 cest
 
Last edited:

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Děkuji, všechny tyto překlady jsem viděl. Až na tu první mi připadaly nemožné, pokud nemáte skutečnou laboratoř se všemi těmi fantastickými chemikáliemi - kdybych ji měla, nepokládala bych tuto otázku.
Pak přichází první článek, který jste zmínil. Zatímco benzylkyanid není doslova nemožné získat; reakce vyžaduje vysoký tlak vodíku, což opět vyžaduje vysoce profilované vybavení (tuším?).
Položil jsem otázku, abych zjistil, zda existují jednodušší způsoby, možné provést doma. Některé syntézy amfetaminu vyžadují minimální vybavení a dosažitelné chemikálie, doufal jsem, že takový způsob existuje i pro b-fenyletylamin.
Takže pokud jste ho například někdy syntetizovali nebo jste viděli syntézu, která splňuje "kritéria", která jsem právě vysvětlil, budu vděčný za pomoc.
Vygooglování otázky patřilo mezi mé možnosti a pokusy.
Děkuji
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Lze je poměrně snadno syntetizovat. Pokud chcete návod, jak to udělat pouze s otc materiálem, tady je.
1. Benzaldehyd můžete získat z některých mandlových aromat, stačí se podívat na etiketu (budete ho muset vydestilovat) nebo můžete získat olej z hořkých mandlí (případně není nutná destilace). 2. Sežeňte trochu NaOH z otvíráku na kanalizaci, nitrometanu z rc paliva (budete ho muset destilovat) a HCl. Upravte stechiometrii, ale dodržujte tento postup: https://www.orgsyn.org/demo.aspx?prep=CV1P0413. Doporučil bych rekrystalizaci. Nyní, když máte nitrostyren, budete ho muset redukovat. Nejjednodušší způsob bude pomocí rtuti. Pokud můžete rtuť přímo koupit, udělejte to. Pokud ne, kupte si naklápěcí spínače nebo nějaký jiný výrobek, který rtuť obsahuje. Sežeňte si kyselinu dusičnou nebo si ji vyrobte. Použijte ji k výrobě dusičnanu rtuťnatého. Na internetu je několik skvělých zdrojů pro tuto reakci. Nyní proveďte redukci Hg/Al na nitrostyren. Na internetu je spousta příkladů této reakce. Udělejte si práci a jen tak dál, máte hotovo!
2. Kupte si benzylalkohol. Na několika místech jsem ho viděl prodávat jako rozpouštědlo. zreagujte s HCl a získáte benzylchlorid. Na youtube je mnoho videí této reakce. Než si vyrobíte jakoukoli kyanidovou sůl, kterou chcete. Na internetu je spousta odkazů na to, jak kyanid vyrobit. Jen buďte opatrní! Nyní budete reagovat váš kyanid s vaším benzylchloridem. Vyhledejte si na Googlu kolbeho nitrilovou syntézu, kde najdete příklady a také informace o tom, jaká rozpouštědla použít. Nyní máte benzylnitril! Lze ho také redukovat pomocí Al/Hg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
HsV4d81z6r

Zde je nejjednodušší syntéza. Co mi za ni vyměníte? Mám to tady na stole. Zapomněl jsem, kolik jsem za to zaplatil, ale méně než 20 dolarů.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Děkujeme. Kdybych byl v USA, rád bych si to u vás koupil. Na internetu jsem viděl i jiné, ale moje země dovoz pravděpodobně nepovolí. Proto se to snažím syntetizovat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nenašel jsem v něm jedinou věc, kterou bych mohl dělat, kromě syntézy nějakého analogu karfentonylu. Pokud víte o něčem dalším, sdělte nám to, prosím.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Nejsem odborník, ale pokud vím, tak se s tím moc dělat nedá. A máte 500 gramů, což je docela dost. Pokud jste balení neotevřel (usuzujíc z obrázku, že ne), tak bych to prostě prodal na internetu. Není to nelegální, takže když dáš cenu nižší, než je standardní, budeš v pohodě. Jinak je to příjemný a bezpečný stimulant ke konzumaci, pokud je to pro tebe možnost. Nepřekračujte 1 gram denně a 3 gramy týdně.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Věřte mi, že jsem si dal tu práci. Bez MAOI-B nevydrží in vivo dost dlouho na to, aby něco udělal. MAOI-B jsou mnohem hůře dostupné tan A. Nakonec s tím něco vymyslím. Fent, myslím. Dneska jsem viděl, že ho můžu dimethylovat acetonem, čímž vznikne dimethylfenetylamin Schaffer bas, imin, azo. Nevím, jak to nazvat, ale přeskupením 1,2 by z toho mohl být metamfetamin.
 

sakalak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
@psy Páni, nečekal jsem tak užitečný komentář tbh. Díky moc, určitě se tím budu zabývat. Kdyby to někdo potřeboval i v budoucnu, budu sem psát své aktualizace.
 
  • Like
Reactions: psy

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Naprosto nejjednodušší by byla právě dekarboxylace fenylalaninu. To lze provést pomocí ketonového katalyzátoru a rozpouštědla s vysokým bodem varu. To by bylo mnohem jednodušší, pokud je vaším jediným cílem vyrobit hrášek. Když jsem psal svůj poslední příspěvek, zapomněl jsem, že je to možné.
 
Top