Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí Al/Hg

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Postupoval jsem podle videa a přečetl si celý návod, když jsem došel k bodu vložení roztoku dusičnanu rtuťnatého, 5 ml (z 2 g Hg + 15 ml kyseliny dusičné 68 %), pak 1 litr studené vody, pak jsem dostal výsledek jako na videu, zakalená šedá voda a nějaká hliníková fólie opláchnutá, jak je ve videu a návodu zmíněno, doporučuje se po prvním vypuštění přidat další vodu a proces vypuštění zopakovat, takže jsem přidal další 1 litr studené vody.

Nečekaný problém:
1. opět se zakalí do šeda a vypadá to, že směs je hustší než na začátku
2. pak to začalo dělat větší bubliny
3. má to větší teplotu, teď jsem se toho snažil dotknout, tak jsem to znovu vylil a přidal třetí 1 litr studené vody
4. 3 minuty poté, co jsem vylil všechnu zakalenou šedou vodu, hliníková fólie sama zareagovala a vytvořila kouř, který pokryl celou laboratoř, baňka je tak studená a na povrchu baňky jsou kapičky vody.

Mám nalít roztok P2NP hned po prvním odtoku zakalené šedé vody? protože pozdější reakce vypadá jako reakce přidání P2NP ve videu.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Žádný problém, amalgám je připraven a vy můžete nalít roztok fenylnitropropenu.
Nebo, abyste získali zkušenosti s první syntézou, nemůžete se vymýt ze rtuťových solí, abyste jasně viděli průběh chemické reakce.
 
Last edited by a moderator:

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Úspěšně jsem dosáhl fáze, kdy se všechny fólie zvedly a pokryly malými bublinkami, v zakalené šedé vodě

NfVegTmQtK



pak jsem z ní vodu přes jemné sítko vypustil.

Mh5Cv4dMTS


pak je podle návodu vhodné znovu přidat vodu, aby se amalgám opláchl od zbytků dusičnanu rtuťnatého.

9cWV5fRUMS


tak jsem přidala studenou vodu z kohoutku, reakce začala mít více a větší bubliny, a tak se hmota pokazí

takže mám myšlenky na tuto fázi:

Neměl by se amalgám vypustit a přidat další studená destilovaná voda, aby se vypláchly zbytky dusičnanu rtuťnatého?

2. pokud potřebujeme vypláchnout zbytky dusičnanu rtuťnatého, měla bych přidat studenou destilovanou vodu, ano?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Musí se vypustit a rychle nalít čerstvou porci čisté vody. Pokud je však málo zkušeností, provádějte první reakce bez dalšího promývání.
Nemusí jít nutně o ledovou vodu, hlavní je čistá (pitná) voda.
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Mnohokrát děkuji za vaši odpověď, pane, znovu si pořídím několik experimentů
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Také vám právě došla baterie v kalkulačce nebo nevíte, jak to spočítat?
Mohu vám poradit, z jednoho molu P2NP se teoreticky stane jeden mol volné báze a s půl molu kyseliny sírové získáme půl molu síranu. Skutečný procentuální výtěžek se vypočítá pomocí této teorie. Zbytek by měla být procházka růžovým sadem.
.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka týkající se procesu:

Když se směs P2nP i přidá s amalgámem a začne exotermický proces.

1 - Musí směs během této syntézy zůstat při určité teplotě, nebo ji lze během tohoto procesu ochlazovat a míchat?

2 - Musí být směs uzavřena, aby se vaporizát dostal zpět do směsi, nebo lze postup provést i v otevřeném sudu, otázka se týká větších dávek P2nP 500g-1000g+.

3 - Pokud se dělá více dávek, ale v různých časech, je možné freebase z každé dávky skladovat ve skleněném kontejneru pro pozdější použití nebo se "zkazí" ?

Děkuji
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Směs musí být na začátku ochlazena kvůli silné exotermické reakci, snažte se dostat a udržet směs při 60 °C. btw. při 95 °C máte sopku.
Měli byste použít něco jako kondenzátor, protože IPA se kvůli exotermické reakci velmi rychle odpařuje. btw. Nikdy bych nepoužil tak vysoké množství P2NP, protože si myslím, že už 50 g P2NP je těžko zpracovatelných. Dávejte si pozor a opatrujte se
Nemohu to říct s jistotou, ale slyšel jsem, že volná báze není příliš stabilní a časem degraduje. V každém případě se vyhýbejte teplu, vzduchu, světlu a kyslíku.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Během probíhající reakce ji udržujte při teplotě 55-60 stupňů C.
Bez zpětného chladiče ztratíte velké množství rozpouštědla.
Neměli byste. Bude se oxidovat kyslíkem ze vzduchu. Vliv má také světlo. Můžete zkusit uchovávat určité množství po určitou dobu v tmavém skle a mrazáku, ale před další syntézou ho musíte vydestilovat.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8

Myslím, že 500 g P2NP nezvládnete, reakce je velmi exotermická. Poradím vám, abyste začali v malém s něčím jako 10-40 g a dokud nezvládnete postup, pak můžete pomalu zvyšovat, pokud to myslíte opravdu vážně. Musíte se nejdřív plazit, než začnete chodit, s 500 g to znamená, že chcete běžet.
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Dobře, pak to poprvé zmenším. O víkendu můžu začít
 

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Jedna z otázek:

Proč sakra používáte tenkou hliníkovou fólii na vaření místo pevných kusů vystřižených z nepružného hliníkového plechu?

Nedává smysl nechat vše zničit a nechat rozpustit ve směsi místo toho, když můžete po reakci vše dostat ven, abyste se mohli zbavit v..
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ukažte nám, jak tato reakce probíhá, a hlavně jak rychle.
 
Top