Syntéza s H2S04 a CaCO3/CaO?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Dobrý den,
viděl jsem zde mnoho metod syntézy a všechny se mi zdají poněkud složité.
Moje situace je následující: dostala jsem 1l žlutého oleje (tuším, že je to BMK?) a člověk, který mi ho dal, pro mě neměl pořádný návod.
Dostal jsem jen informaci, že musím dát olej do velké misky ze silného skla a pomalu do něj kapat H2S04.
Další informace, kterou jsem dostal, je, že potřebuji nějakou další složku, jako je křída - ale ani nevím, jestli je to CaCO3 nebo CaO.

1. Může mi prosím někdo říct, jestli tato metoda může fungovat?
2. Kolik kyseliny sírové by bylo potřeba?
3. Potřebuji navíc CaCO3 nebo CaO?
4. Kdy musím přidat křídu?

Děkuji vám!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Pokud stačí přidat kyselinu, máte nejspíše A olej (amfetaminovou volnou bázi), v tomto případě je třeba vytvořit síranovou sůl. CaCO3 je inertní nerozpustný bílý prášek, který lze použít k řezání produktu, ale doporučuji ho pro tento účel používat s mírou, protože nerozpustný znamená, že lidé budou mít v nose CaCO3, který se nerozpustí. Nyní vám radím, abyste část oleje zředili alespoň stejným objemem acetonu a poté připravili roztok H2SO4 v acetonu 5 ml acetonu na 1 ml kyseliny (množství potřebné kyseliny je dáno množstvím oleje A) kyselinu je třeba přidávat po kapkách za důkladného míchání, budete pozorovat, že nejprve mléčně zhoustne a pak se s přidáváním kyseliny zhušťuje. Jde o to, abyste nepřidali příliš mnoho kyseliny (roztok by začal rozpouštět sraženinu). Pak to celé přefiltrujete a na filtru promyjete acetonem.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Děkujeme!!!
Jak mohu provést proces filtrování? Jsou vhodné běžné kávové filtry?
 

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ano, kávové filtry se hodí, ale pro filtraci krystalů je lepší vakuová filtrace, protože odsává více rozpouštědla a je rychlejší.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
obyčejné kávové filtry si poradí stejně dobře jako výše zmíněná vakuová filtrace, která je doporučována, ale pokud prostě nemáte vakuový systém, pak držák kávového filtru (opakovaně použitelné plastové jemné sítko ve tvaru otevřeného kávového filtru, které můžete umístit do dostatečně velké palstové nálevky, aby pokryla alespoň 2\3 věci, a díky němu je gravitační filtrace pomocí kávového filtru mnohem rychlejší.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Udělejte si prosím laskavost a zkuste to s max. 25 ml oleje a 50 ml suchého acetonu, ke kterému stačí připravit jako 1 ml H2SO4 konc. v 10 ml suchého acetonu (celý roztok kyseliny nemusí být potřeba, pokud nebudete stále přidávat olej, abyste dosáhli pH ne nižšího než 6), a nezapomeňte kyselinu v roztoku acetonu vyhodit, protože ji nelze uchovávat. Toto doporučuji v případě, že máte BMK olej, což poznáte podle prvních pár kapek kyseliny v případě, že se neobjeví žádný zákal do minuty nebo dvou po nakapání případě, ve kterém není až tak velká škoda stačí vhodit nějakou mírnou zásadu jako uhličitan sodný NaCO3, známý jako prací soda nebo pH+ (zvyšovač) z bazénových zásob, které potřebujete jako půl nebo čajovou lžičku nebo méně a pak dekantovat. Nezapomeňte, že BMK je jeden krok od amfetaminu nebo metamfetaminu, ale měli byste odepsat na proces, který potřebujete udělat, je jiný, a i když je trochu složitější, stále proveditelný a stojí za to.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Děkujeme mnohokrát! Ještě poslední otázka:
H2SO4 má koncentraci 15 %. Doma jsem našel také 33% HCl. Je to také možné, nebo je dokonce lepší udělat to s HCl - kvůli vyšší koncentraci?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Předpokládám, že máte na mysli 15 % ve vodě, pokud ano, pak to není vhodné, zejména pro takové množství. každý gram vody sežere gram produktu. ideálně chcete co nejvyšší konk. a co nejčistší. špinavější a méně konk. kyseliny lze použít do určité míry, v takovém případě se velmi doporučuje roztok zmrazit na 24 h a ideálně ředit větším množstvím acetonu než běžně.
Kyselina sírová poskytuje sírany, HCl poskytuje chlorovodíky. Chlorid amfetaminu je hygroskopický a není vhodný.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Potřebuji suchý aceton? Nebo kapalinu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Suchý =/= pevný
Suchým acetonem je myšleno, že musí obsahovat co nejméně vody, protože se vzájemně mísí.
Pokud není k dispozici bezvodý, může být vysušen pomocí sušícího činidla, jako je MgSO4, CaO, NaSO4, pokud je obsah vody nízký, pokud je vysoký nebo jsou ve směsi další rozpouštědla, bude třeba jej destilovat, případně dvakrát.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
"důrazně se doporučuje zmrazit roztok na 24 hodin" máte na mysli 15% roztok H2SO4, že? A pak? Voda zmrzne a já ji mohu odebrat z vrchu? a opravdu je potřeba 24h?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, řekl jsem vám, že 15 % není vhodné. pokud chcete maximální výtěžnost, pak ano.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Mám pouze kapalinu, ale jedná se o čistý aceton, nikoliv o výrobek obsahující aceton, jako jsou p. rem na nehty.
Jen abych si byl jistý, že to udělám správně:

1. Připravte si vyšší koncentraci H2SO4 (zmrazte ji v misce, kde lze snadno odstranit vodu).
---příští den
2. vysušíme volnou bázi pomocí MgSO4 a počkáme 30 min.
3. připravte si kapací roztok:
(JAKÉ MNOŽSTVÍ?) - vysušte aceton s MgSO4.
-připravený roztok H2SO4 (vyndaný z mrazáku, zbavený vody) smíchejte s roztokem acetonu/MgSO4 v poměru 1:5 nebo více 1:10.
4. Roztok kyseliny pomalu nakapejte do zásady a stále míchejte.
???
Doufám, že už jsem na správné cestě.:)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
NEZÁLEŽÍ

Také krystalizovaný produkt po okyselení dáte do mrazáku, aby byl čirý. neškodí dát tam i aceton a použít ho za studena.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Omlouvám se, že nerozumím. Mohu zmrazit 15% H2SO4 a odstranit vodu (nahoře), aby byla koncentrace vyšší a vhodná?
"Pokud chcete maximální výtěžek, pak ano" myslíte po dobu 24 hodin nebo jak?
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
V zemi, kde žiji, to bohužel není možné.
Mohu získat pouze 15 %, takže s tím musím nějak pracovat.
 

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 21, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Dobře, takže teď mám poslední problém. moje H2SO4 má pouze 15 %...
Co mám tedy dělat?
Můžu vodu odvařit, když ji nemůžu zmrazit?
Mohu udělat něco jiného, abych získal vyšší koncentraci?
Nebo mohu nahradit kyselinu sírovou jinou kyselinou? Kyselina citronová je k dispozici ve vysokých koncentracích v tekutém nebo bezvodém stavu...
Objednání vyšší koncentrace H2SO4 je poslední možností!
Prosím, pomozte mi, jsem v koncích
 
Top