Zdraví zubů a dásní

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Dobrý den, jsem uživatel stimulantů možná se dá říct i závislý. Užívám kokain a amfetamin, záleží na tom, k čemu ho potřebuji, buď na noční směny, nebo do klubu. Beru své psychické a fyzické zdraví serous brát 2 týdny přestávky po užívání 1 týden rovně a atd. A zajímá mě více informací o zdraví zubů a dásní. Většina drog, jak víme, způsobuje vysychání úst a to je jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba myslet, pít více vody a méně limonád atd. Jak vím ze studia biologie je, že sativa je velmi důležitá bcs zabíjí bakterie, čistí atd. Dbám na to, abych pila hodně vody a žvýkala žvýkačky bez cukru, abych měla "vlhkou" pusu. Ale stejně se trochu bojím bcs po užití, když jsem sjetý, cítím jazykem, že se mi trochu hýbou některé zuby (to jen když jsem pod účinky). Chci vědět, jestli jsou ještě další věci, které Im chybí a já možná vím, co. Pokud víte, můžete mi říct, jaké vitamíny bych měl brát pro teplejší zuby a dásně? Přemýšlím o koupi fluoridových kapslí, je to skvělý nápad? A mýt si zuby alespoň 2-3x denně, záleží na tom, jestli mi zbyl nějaký volný čas, je to špatně nebo dobře, že tolik? A ik jeho nejlepší konzultovat s mým zubařem, ale Im držet mé použití soukromí, protože naposledy věří příliš mnoho dostal mě pobyt 24 hodin v malé místnosti a měl jsem štěstí, že hodně ppl v soudním systému, dokonce i šéf soudu, aby nedostal 5 let trestu. Thx předem!
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Kupte si metronidazol v lékárně, užívejte 3 tablety denně, udělejte 7 hodin mezi 3 tabletami, např:vezměte si 1 tabletu po 7 hodinách vezměte si 2. tabletu a po 7 hodinách si vezměte 3. tabletu, a vezměte si ji po jídle, protože metronidazol bez jídla poškodí váš estomak, tento lék zabije baktérie uvnitř úst...
Dbejte na své zdraví..
Zůstaňte v bezpečí..
Gus.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Spíše jste popsali přístup k léčbě infekčního střevního onemocnění (amébóza, giardióza), u kterého se používá především metronidozol. Jedná se o silné antibiotikum s mnoha vedlejšími účinky. To není něco, co by se mělo doporučovat člověku, který má zájem na zachování zdraví zubů při užívání stimulancií.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Metronidazol jsem užíval dlouhodobě více než 9 měsíců s přestávkami a neměl jsem žádné vedlejší účinky, poradil jsem mu na základě vlastních zkušeností.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Rozumím tomu dobře. Jak jsem uvedl výše, jedná se o mocný lék a určitě se stává, že je v určitých scénářích užitečný. Ale v diskutovaném případě zdaleka nejde o první místo, kde je třeba věnovat pozornost antibiotikům tohoto typu. Děkuji, že jste se podělil o své zkušenosti, určitě mohou být užitečné pro ty, kteří čtou fórum.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Je skvělé, že si děláte přestávky a dbáte na své zdraví. Tento přístup skutečně funguje. Pokud jde o zuby, vektor vaší myšlenky je také správný. Hydratace, čistota a prevence by vás mohly udržet déle zdravé. Existuje několik faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Pokud se vám zdá, že se zuby pohybují pouze při příjmu látek, možná se jedná o zesílené a změněné vnímání situace. Pro stimulanty jsou charakteristické jiné fyziologické vjemy než střízlivý stav. Za druhé, zuby se s věkem nějak nezdraví, to platí pro mnoho lidí a závisí to na mnoha faktorech, od dědičnosti až po životní prostředí. Přidáváme zde užívání stimulancií, proto by se k prevenci mělo přistupovat, jako byste byli ohroženi, i když je vaše zubní anamnéza jinak bezvadná (v rodině je se zuby vše v pořádku, v dětství nebyly žádné problémy atd.). A nakonec se podívejte na tento článek právě na toto téma, dozvíte se v něm více praktických rad: https://mindheal.com/basics/dental-health-for-people-who-use-drugs/.
 

Power

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2022
Messages
24
Reaction score
16
Points
3
Tak jsem právě smazal, co jsem napsal, protože společnost, kterou jsem zmínil, už neprodává výrobek, na který jsem odkazoval, nicméně jejich zubní pasta je VELMI dobrá, spolu s některými dalšími výrobky: "hismile"- skutečně dělají dobrou zubní pastu. nekupujte repliky... Kupte si ji od hismile.

HLAVNÍ VĚC JAKO: je tato "Nano-hydroxyapatit (nano-HAp) je syntetická forma hydroxyapatitu, biomimetického materiálu, který se podobá minerální složce kostí a zubů. Nano-HAp může podporovat mineralizaci zubů a snižovat přecitlivělost tím, že vyplňuje dentinální tubuly."

Ten nano-HAp si můžete koupit ve formě zubní pasty, moje doporučené použití je: vyčistěte si zuby a dásně běžnou pastou nebo pastou hismile, pak nevyplachujte, pak si znovu vyčistěte zuby pastou nano-HAp a NEVYPLACHUJTE, stejně se nemá vyplachovat, ale nano-HAp se musí "vsáknout" do zubů.

Ráno a večer.

- Power
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Dobře děláte, že se staráte o zdraví svých zubů.
Je to důležité.
Pro mě tahle loď odplula a potopila se už dávno.
Pokud mohu poradit, zkuste se starat o své dásně a zuby, nebudete litovat.
Nebral bych fluor, (fluorizace vody, antidepresivum). Ale to je jen můj názor!!!
Bohužel pro vás nemám žádnou dobrou radu!
 
Top