Syntéza testosteronu z DHEA

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Níže je uvedena syntéza testosteronu z DHEA, kterou poskytl Patrick Arnold. Ochranná skupina byla odvozena a způsob redukce není znám.

1. 3β-O ochrana pomocí TMSCl
2. 17β Enantioselektivní redukce
3. 17β Esterifikace
4. 3β-O Deprotekce pomocí TBAF
5. 3-O Oppenauerova oxidace se současným přeskupením alkenů do konjugované polohy
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Jakou hodnotu má váš příspěvek bez podrobného vysvětlení?
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Mým záměrem bylo začít diskusi o syntéze testosteronu, protože jsem toho na internetu moc nenašel. Pokud je toto špatné místo pro můj příspěvek, omlouvám se.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Žádný problém. Na vašem místě bych v příspěvku jasně uvedl záměr. :)
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Zdá se, že to lze zjednodušit do tří kroků.
1. 3-O Oppenauerova oxidace se současným přeskupením alkenů do konjugované polohy
2. 17β Enantioselektivní redukce pomocí Saccharomyces cerevisiae (pekařské/pivovarské kvasinky)
3. 17β Esterifikace

Nenašel jsem výtěžky pro androstendion -> testosteron, ale na základě podobných substrátů v knize Microbial Transformations of Steroids by to pravděpodobně bylo kolem 70 %.

Mikrobiální transformace steroidů. Příručka. Willium Charney a Hershel L. Herzog. Academic Press, New York, 1967

 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Ukázalo se, že 17β je kinetický produkt a lze jej vyrábět s dobrou selektivitou (17α: 3 %, 17β: 97 %) pouze pomocí NaBH4.
https://chemistry-europe.onlinelibrary.wiley.com/doi/pdf/10.1002/chem.202100967

Výše uvedená studie rovněž ukazuje, že redukce MPV má střední selektivitu (17α: 34 %, 17β: 66 %). Zajímalo by mě, zda lze dosáhnout současné oxidace a redukce poloh 3 a 17 pomocí Al katalyzátoru. Představoval bych si, že konjugovaná 3 keto forma bude upřednostňována, což by vedlo reakci vpřed.

Více informací o oppenauerově oxidaci pro můj vlastní odkaz https://doi.org/10.1002/recl.19370560206.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Biochemik mi radí, abyste nekonzumovali žádné racemické steroidy, protože to může vést k nevratnému poškození, které bude pozorováno příliš pozdě.
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Máte nějaký důvod se domnívat, že 17α-testosteron (epitestosteron) je toxický? Jedná se o endogenní steroid, který se vyskytuje v koncentracích přibližně stejných jako testosteron.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jde mi spíše o jeho funkci (existují modernější modulátory testosteronu s mnohem menšími vedlejšími účinky).
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Epitestosteron je pozitivní alosterický modulátor receptoru GABAA. Zdá se, že je neuroprotektivní a vysoký poměr testosteronu a epitestosteronu zřejmě koreluje s autismem.

SARM jsou rozhodně něco, co zkoumám. Zdá se, že mají své nevýhody, jako je snížení hladiny estrogenu. Jakmile zjistím syntézu testosteronu, podívám se na tkáňově selektivnější steroidy, jako je boldenon a DHT. Syntéza fluorovaných SARM je v tuto chvíli mimo mě.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Doufám, že jsem se podílel na motivaci k dalšímu dokumentování, tak jako jsem se kdysi do vědy nořil abbysicky hluboko... a pak našel cestu ven. Líbí se mi vaše myšlení!
 

MikeBlast

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 23, 2023
Messages
11
Reaction score
10
Points
3
Vy jste byli. Velmi si vážím zpětné vazby. Nemám formální vzdělání v oblasti chemie ani farmakologie, takže jsem doufal, že mou práci zkontroluje toto fórum :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Vášeň je klíčová... Budu se snažit být pozorný a pomoci vám kdykoli
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jste srdečně zváni!
 
Top