Problém par

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ahoj lidi,

Hledám řešení pro odvětrání škodlivých výparů oknem. Přemýšlel jsem o kanálovém ventilátoru z několika pěstíren.
Ale stále netuším, jak ho připevnit. Možná existují lepší alternativy...

Můžete mi dát nějaké tipy, jak jste to vyřešili?
Mám celoobličejovou masku, ale chci to mít co nejbezpečnější.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Na vašem místě bych místo odčerpávání výparů z okna, které je velmi riskantní, vedl výpary v plastové nádobě naplněné aktivním uhlím. Měl by existovat způsob, jak nádobu po použití utěsnit, aby v ní výpary měly čas zkondenzovat a neotrávily vás přesčas. Mnoho výparů ulpívá na povrchu aktivního uhlí, čímž se stává jakýmsi filtrem jako v případě filtrů pro respirátory, které běžně vídáte. Tímto způsobem pak můžete aktivní uhlí jednoduše často vyměňovat. Vyhnete se tak většině produkovaných výparů.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Zajímá vás tato konstrukce.
Bude o tom přemýšlet, jak takovou konstrukci získat.
Pokud mají ostatní lidé na mysli nějaký plán;sdílení je péče.
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Co myslíte tím "jak ji připojit" ? ( neznám problém, ale rám lze snadno vyrobit ze dřeva, kovu, pvc trubek,...).
 

AquaRegis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@ Nikdy nespěte
Děkuji za tip. Většina výparů mě je poměrně nenápadná, jako například kyselina octová.
Váš nápad mi přijde velmi zajímavý i pro ostatní, můžete mi říct více o tom, jak přesně jste to realizoval a kam likvidujete aktivní uhlí?

@alterego
Chtěl bych si postavit jednoduchý druh digestoře a chtěl jsem se zeptat, jak celou věc řeší ostatní. Sestavení boxu není problém, ale mám ještě otázku, jak nejlépe vyřešit přední část, která není zcela otevřená, ale má před sebou například plastové sklo, které musí být také odnímatelné, aby chránilo skleněné zařízení, aby se dalo správně postavit a kde bych mohl v případě potřeby zasahovat. Ale možná jen přemýšlím příliš složitě.
 
Top