[Nevyzkoušeno?] unikátní syntéza amfetaminu, kterou jsem našel.

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Následující text je citován od uživatele Redditu "Spagetiies"´. Chybí mi chemické znalosti, abych potvrdil, zda to funguje, ale možná vy dokážete určit, zda je to užitečné!

PS: Pokud by mi byl někdo ochoten pomoci, hledám způsob, jak syntetizovat amfetamin pomocí převážně domácího náčiní, pokud něco takového existuje. Díky <3

Nyní k "jedinečné syntéze"

"Syntéza amfetaminu je tak unikátní (a neregulovatelná), že by mohla způsobit revoluci ve světě amfetaminů."

Dobře, vím, že spousta mých nadpisů je "click bait-y (je to slovo?)", jako je tento, ale tohle je ve skutečnosti velmi unikátní způsob, jak věci udělat, a jde přes meziprodukty, které opravdu nikdy předtím nebyly použity. Rád bych také předeslal, že tato syntéza je neúplná, protože na toto téma nebyl proveden dostatečný výzkum, aby bylo možné vyvodit závěr, zda bude fungovat, nebo ne. Některé z reakcí jsou variacemi známých reakcí, ale zvláštními a nestandardními způsoby, které vedou k tak jednoduché syntéze (možná).
V minulém příspěvku jsem tedy popsal enolátovou syntézu amfetaminů pomocí ethylacetátu. Tato metoda má sice dobré výtěžky, ale má několik problémů. Za prvé, ethylacetoacetát neroste zrovna na stromech [na rozdíl od činidel pro tuto syntézu;)] a jeho výroba je poměrně obtížná, možná i nebezpečná a má nízké výtěžky. Navíc bylo nutné vyrobit také halo-benzen, což ke každé syntéze přidává jeden krok. Nakonec by bylo nutné sloučeninu zmýdelnit a dekarboxylovat, aby se získal P2P, přímý prekurzor amfetaminu.
Nyní si povíme, proč je tato syntéza tak jedinečná. Amfetamin(y) má tradičně tři prekurzory: efedrin, P2P a P2NP. Všechny tyto tři sloučeniny poskytují amfetamin prostřednictvím redukcí. Existuje však ještě jeden prekurzor, který vytváří amfetamin zcela jinou metodou, oxidací. Tato sloučenina je v současnosti známá jako kyselina alfa-methyl-dihydro-cinnamová. Pokud vytvoříte amid této sloučeniny a provedete Hoffmanovu přestavbu, získáte amfetamin. Hoffmanova přestavba je velmi jednoduchá reakce, která je pro všechny intenzivní účely neregulovatelná.
To však není jediná zvláštnost této metody syntézy. Abychom získali naši kyselinu alfa-methyl-dihydroskořicovou (dále jen AMDCA), musíme ji vyrobit. Výroba této sloučeniny je mnohem mnohem obtížnější než výroba P2P, pokud se chystáte na jednotlivé přídavky, ale když vše provedete v jednom kroku, můžete tuto sloučeninu bez problémů vyrobit (díky této reakci vypadá syntéza P2P jako raketová věda a zároveň je po technické stránce mnohem složitější). AMDCA lze (možná) vyrobit z jediné reakce s tím, co je známo jako kyselina citraconová (a kyselina mesaconová, u které jsem si jistý, že pokud tyto dvě látky oddělíte, můžete ovládat steriochemii a vyrobit jen D-amfetamin, i když není jasné, z čeho by vznikl D-amfetamin). Ale teď jsem vás právě seznámil se sloučeninou, o které jste nikdy neslyšeli, a navrhl jsem reakci a neuvedl žádné podrobnosti (jak nezdvořilé, já vím). Tak si pojďme promluvit o sloučenině, o které jste slyšeli, o kyselině citronové. Při suché destilaci za atmosférického tlaku se kyselina citronová dehydratuje/dekarboxyluje na kyselinu itakonovou. Při destruktivních destilacích, jako je tato, však vzniká nečistý destilát a my stále nemáme naši sladkou kyselinu citronovou. Naštěstí se kyselina itakonová při zahřívání izomerizuje na kyselinu citraconovou, což znamená, že čištění a izomerizace vaší sloučeniny probíhá v jednom kroku (hurá!!!).
K přeměně kyseliny citraconové na AMDCA budete potřebovat tři věci: Aromatickou látku (stačí jakákoli, i když vysoce aktivní, jako je indol, bude fungovat lépe, i když konkrétně indol bude degradován v kroku AMDCA -> amfetamin), Lewisovu kyselinu (nebo silnou zásadu, na to jsem ještě úplně nepřišel) a znalosti, které neexistují.
Tady se věci dostávají do velmi technické roviny, takže pokud toho o chemii moc nevíte, budete mít s některými věcmi problém.
V podstatě se pokoušíme alkylovat náš aromatický prvek v určité poloze pomocí naší kyseliny citraconové. Vzniklá sloučenina se automaticky dekarboxyluje za vzniku naší AMDCA. Existují 2 možné metody, jak to provést, a obě mají různé varianty, takže se pokusím pokrýt co nejvíce.
Kyselina citraconová je poměrně složitá molekula, protože obsahuje mnoho různých funkčních skupin. Skutečnosti, které nás zajímají, jsou následující: má dvojnou vazbu, kde jedna strana má vyšší elektronovou hustotu, vyšší stupeň substituce, je více stericky brzděna a chybí na ní vázaný vodík. Druhá strana dvojné vazby je přesně opačná. Pro úspěšnou reakci chceme, aby se aromatická látka přidala na méně brzděnou stranu.
Pokud bychom provedli kyselinou katalyzovanou pseudo FC alkylaci, mohli bychom kvůli Markovnikovovu pravidlu skončit se špatným (strukturním) izomerem. Mohli bychom také skončit se správným izomerem v důsledku sterických účinků dvou karbonylů, methylu a velikosti aromatu.
Pokud provedeme bází katalyzovanou michalovou reakci, dostaneme něco podivného. Žádná literatura, kterou jsem našel, nepojednává o použití alkenů jako donoru. Reakce by také byla na první pohled nevýhodná kvůli rozbití aromatu, i když je to jen dočasné, protože alken na kyselinu citraconovou by se po alkylaci přenesl. Riskujeme také cykloadiont vzhledem k tomu, že obě sloučeniny mají alkeny (i když to je velmi nepříznivé). Je také možné, že kyselina citraconová prostě polymeruje dříve, než může reagovat s aromátem (i když to je zpomaleno díky tomu terciárnímu uhlíku, který je opravdu na hovno při polymeraci).
Zpět k jednoduchým věcem:
Celkově by reakční uspořádání mohlo vypadat takto: Kyselina citronová se destiluje 2x, přidá se kyselina citraconová a aromatická do správného rozpouštědla (pravděpodobně jen nějaký heptan nebo éter). Přidejte X (naši kyselinu/základ/katalyzátor) a refluxujte Y hodin. Poté proveďte úpravu přidáním báze/kyseliny (v závislosti na rozpouštědle) a filtrujte. Promyjte rozpouštědlem a vysušte. Přidejte AMDCA k ekvimolárnímu množství močoviny a zahřívejte, dokud se nevytvoří amid (tento krok by mohl být také proveden za použití katalyzátoru kyseliny borité v rozpouštědle s amoniakem). Promyjte a rekrystalizujte. Přidejte AMDCA-amid k bělidlu nebo jinému oxidačnímu činidlu pro Hoffmanovu přestavbu. Sebrat amfetaminový olej, vysušit nad síranem hořečnatým a přidat do acetonu. Probublejte v HCl nebo kápněte do kyseliny sírové, abyste získali amfetaminovou sůl.
Celé toto schéma se zdá být dost jednoduché, jen je třeba potvrdit, že funguje.
Mezi možné nevýhody (pokud bude fungovat) patří: Tato metoda by podpořila dosud nevídané úspory z rozsahu. Kyselina citronová je natolik neregulovaná a neregulovatelná, že se tato syntéza stane praktickou ve velkém měřítku. Čpavek/močovina a aromáty na tom nejsou z hlediska regulovatelnosti o nic lépe a bělidla lze vyrábět elektrolýzou solí. Jediná věc v této syntéze, kterou nikdo a nikde nemůže získat, jsou aromáty. A pokud nemůžete najít jedinou aromatickou látku, pak byste v první řadě neměli vyrábět amfetamin.
Každopádně jako obvykle komentáře, dotazy a kritika jsou vždy vítány, zejména u tohoto příspěvku, kde ani nevím, zda by reakce byla možná.
Hlavní zdroje, které jsem použil a které se nedají snadno vyhledat, jsou odkazovány zde:
Sterické překážky Michealových přídavků
Článek o cykloaditoně na benzen s použitím vysoce aktivního alkenu
Článek o normální pseudo FC adici na benzen
Pokud potřebujete cokoli vysvětlit nebo objasnit, zeptejte se. Vím, že tento příspěvek je trochu nepřehledný, ale opravdu není moc lepší způsob, jak všechny tyto informace umístit do jednoho příspěvku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Přestal jsem číst u "all intensive purposes" Tento člověk není dostatečně vzdělaný na to, aby vypočítal reakciKenetics of What he attempts to suggest.in An hour I could come up with a more likely Novel scheme starting from Clove oil, or CINNAMON oil, or 10 other essential oil.
PRO VŠECHNY INTENZIVNÍ ÚČELY je toto schéma příliš intenzivní, než abyste vůbec uvažovali o tom, že s ním budete ztrácet čas. ALE pro všechny záměry a účely není životaschopné.
 

zbro

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 4, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Je to ztráta času
 
Top