Vakuové mazivo...

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Omlouvám se za tolik opravdu zjednodušujících příspěvků - ve skutečnosti nemohu uvěřit, že iv došel tak daleko, aniž by některé z těchto věcí znal, ale hej, žij a uč se, co?

Takže, jaké mazivo používáte na klouby?

Hledal jsem vakuové mazivo a zdá se, že je to šíleně drahé - jedna z jediných trubek, kterou jsem viděl na eBay, která se zdála být tím produktem, který potřebuji, byla jako 60 liber za tubu... a ani si nejsem jistý, že je to správná věc.....

Je to na spoje pod refluxem s použitím etanolu jako rozpouštědla - zatím, ale bůhví, co nakonec budu refluxovat... no, vlastně to hlavně vím. Docela dost fenetylaminů, tryptaminů (i když s tím se tolik refluxovat nedá) a psychedelických amfetaminů (asi jich ale nebude tolik, protože bývají SUPER dlouhotrvající!).

Chystám se provést nitroaldol/ Henryho RXN na 2,5-DMOBA za použití ethlenediaminu jako katalyzátoru - i když to není pro mou otázku nijak relevantní! Tak nějak...

Je to jedna z těch otázek, které se opravdu použijí při každé mé destilaci nebo refluxu.....

Vzpomínám si, že jsem četl praktickou výrobu MDMA podle Strike? Myslím, že je to přinejmenším Strike... možná to byla kniha strýčka Festerse, ale v jedné z nejznámějších knih o tajné výrobě se říkalo, že se má používat vazelína, ale pokud vím, když jsem prostě destiloval ethanol (s poměrně nízkým tlakem), bylo vidět, že se taví, takže nevím, proč to navrhoval!
Možná měl na mysli místo toho jen vakuové hadice/čepové spoje - od té doby jsem to opravdu nečetl!

Každopádně by mě zajímalo, co používáte vy, kteří nepracujete v pořádné laboratoři... Říkám "pořádné", což znamená registrované se vším, co potřebujete, BEZ toho, abyste si museli kupovat a riskovat kvůli tomu svobodu!

Vlastně tbf, pokud si to můžu koupit a je to levné,; pokud se to používá ve skutečných laboratořích, je to asi lepší, jsou však některé věci, které my obyčejní smrtelníci nemůžeme jednoduše koupit!
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
tak jako normálně nepoužívám žádné, protože pokud destilujete smt rozpouštědlo nebo jakoukoli sračku, mělo by to být trochu mokré a spoje není těžké rozlepit také některá rozpouštědla nebo věci mohou rozpouštět tuk nebo atack to případně kontaminovat výrobek. můžeš taky použít třeba ty teflonový spoje ig nebo jen teflonovou pásku ale propper dow high vac grease to nemá cenu pokud nepoužíváš třeba schlenk nebo smt pokud chceš mazivo tak použij vazelínu nebo motorový mazivo nebo smt. doufám že to trochu pomůže :D bdw pokud je spoj zaseklej tak ho pomalu zahřej foukačkou a pak ho nech vychladnout a přitom za něj lehce zatáhni.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Obecně nepoužívejte grase, pokud pracujete s rozpouštědly, jako je aceton, nebo s korozivními sračkami, jako je brom nebo dýmavá dusičná, nic to neudělá, kromě toho, že možná budete mít ve svém výrobku mastné sračky.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach víte co, ve skutečnosti nejde ani tak o to, že se zasekávají, jako spíš o to, že mě znepokojuje, co může unikat a vytvářet zápach.
Existuje však trochu příběh, proč - myslím, že jsem se trochu přehnaně obával, když jsem dělal svou první Henryho / nitroaldolovou reakci lol

Je to poprvé, co jsem po nějaké době provedl reakci při refluxu, protože jsem prováděl studenou redukční animaci tryptaminu. To mě stejně jako práce s nitrometanem vyděsilo a myslel jsem si, že namazání spojů bude mít vliv na to, když necháte otevřený vršek. chápu, že je tam kondenzátor, takže technicky by věci neměly unikat, ale taky bych to svinstvo nechtěl dýchat!

Jsem asi v polovině reakce a zatím to vypadá dobře - vypadá přesně jako prekurzor 2,5-DMA, který jsem viděl, jak tento krok provádí chlapík na YouTube (věřím, že se to snažil udělat a posral to a místo toho přidal nitroethan lol).
Každopádně mi to dalo zajímavý trik vyzkoušet... to je stejně vedlejší.

Ale jo, to je spíš důvod, proč jsem se zeptal... je to v pohodě repurposed pěstování ventilátoru směrovat vzduch ven stejně teď a jen jakoby nastavit v této místnosti, zkontrolovat to každých 15 nebo tak, aby se ujistil, že je vše v pořádku a nejsem mrtvý.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
nah to docela mutch prostě je nezaseknout sum shit bude vždycky unikat spoje vazelína nebo ne pokud u rl chcete to utěsnit pak jen použít teflonovou pásku nebo tyhle ptfe spoje thingis ale tbh rl aperatus maže sám když refluxing nebo destilling
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, dobrá věc, vyhnu se mazání - jako jsem to dělal tak jako tak!!! Haha tbf, vlastně se z tohoto důvodu vyhýbám i olejovým lázním jen proto, že KURVA NESNÁŠÍM, když se mi na všechno dostane olej! A vždycky to jde všude....
Proto jsem opravdu ráda, že všichni neříkáte "jo, ty NUTNĚ potřebuješ mastnotu!".
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Poslechněte si, že tam něco potřebujete. Pokud tomu tak není, sebemenší promluva čehokoli ji definitivně uzamkne. Vakuové mazání je fr Vakuová destilace, vakuová desikace, vakuový reflux... věci ve vakuu. Stačí k tomu tečka o velikosti hrášku. Když nepoužívám vakuum, používám kapesníček, kterého se mi válí dvacet, nebo nějaký vosk a pořádně jím potřu námrazu. Uchycení je tak těsné, že netěsnost není problém, jakmile to správně sestavíte. Je běžné, že se použije příliš mnoho a udělá se nepořádek. Stačí vrstva o tloušťce 0,01 mm.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Šedesát liber za celou tubu vakuového maziva je dobrá nabídka. Pokud budete postupovat opatrně a nebudete ho všude nadměrně rozmazávat, vydrží vám taková tuba nejméně rok (rok každodenní práce se sklem). Pro většinu amatérů je tuba vším, co budou kdy potřebovat. Můžete použít bílou vazelínu nebo technický tuk, ty však mohou váš výrobek znehodnotit nebo se jednoduše vyvaří a při použití s některými rozpouštědly vytvoří netěsnosti (například dcm obvykle rozpustí sračkový tuk velmi rychle).

Laboratorní vakuové mazivo je nejen vyrobeno tak, aby odolávalo chemikáliím, takže se nevyvaří, ale také nereaguje s jinými chemikáliemi. Mazivo by mělo být základní výbavou každého, kdo a) kupuje drahé skleněné nádobí nebo b) provádí jakýkoli druh vakuové destilace. Množství přilepených spojů skla na skle po destilaci, se kterými se setkáte bez maziva (nebo při použití levnějších možností), bude obrovské. Až jednou rozbijete kus, který vás stál přes 100 eur, když se z něj budete snažit vytáhnout adaptér teploměru, pak se budete vracet a plácat se po hlavě, že jste neutratili těch 60 eur za správné mazivo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
V poslední době jsem rozbil příliš mnoho skla. I když jsem měl několik úspěchů při jeho rozebírání. Mrazák se mi osvědčil lépe než teplo, dám na švy vodu a sklo zahřeju, pak ho vložím do mrazáku, voda zmrzne a voilá, jde od sebe.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Pořiďte si horkovzdušnou pistoli. Takovou, která se používá k drhnutí barvy, vyfoukněte kuličku a pořiďte si LCD displej s teplotou.
1) Nyní můžete zkontrolovat BP svých konečných výrobků.
2) Použijte horkovzdušnou pistoli k vyfukování horkého vzduchu na spoj. Měli byste pomalu, pomalu vidět, jak se tvoří bubliny a zplošťují se. Položte sklenici dnem vzhůru, ale ne příliš vysoko (nebo použijte deku na podlaze), aby skleněná zátka nebo cokoli, co vám uvízlo, vypadlo. Pokračujte v horkém vzduchu, dokud to nevypadne.

S profesionální horkovzdušnou pistolí by to v takových situacích nemělo trvat déle než 15 minut.
Chci ale zopakovat, co jsem říkal, kupte si vakuový tuk, ušetří vám spoustu bolesti a ztraceného času.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@Loki12 má pravdu. Mohu dodat, že dobré skleněné spoje vám ušetří ještě více tuku, času a vybavení.
Něco jako DURAN® by asi bylo přehnané, ale neměly by tam být žádné mezery a vůle, takže postupy, jako je jednoduchá destilace, by se mohly obejít bez jakéhokoli mazání.

Mně se pokaždé osvědčilo pouze nalití vařící vody přímo na spoj, jakýkoli jiný způsob, který poskytuje pomalejší nárůst teploty, nemohl zajistit dostatečný teplotní gradient mezi vnějším a vnitřním spojem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Je však opravdu děsivé, když ve spojích nic neběží. Jsou samozřejmě broušené a zapadají tak těsně, že středně velké smítko prachu je pevně uzamkne, pokud na kloubu nic není. Vždycky na něj NĚCO dávám. Klidně potřu podělanou svíčkou na stojato mají. Kapesníček cokoli, co vytvoří byť jen mikronovou mezeru mezi sklem.
 
Top