Wikipedie+Reddit fórum založené na chemii

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Rád bych viděl fórum podobné Wikimedii, kde by byly články (např. látka, syntéza) a podobně jako na Wikipedii by byla diskusní sekce, ale rád bych to viděl jako na redditu (více témat o jednom "tématu z titulku"). Bylo by hezké, kdyby každé téma mohlo mít vlastní "podřízená témata" (podobně jako na discordu, když 2 nebo více ppl založí novou diskuzi v kanálu - něco jako subkanály).
Témata by se samozřejmě mohla vzájemně odkazovat (články na komentáře a naopak).
Představte si, že byste měli všechny důležité informace o látce k dispozici v jednom článku (od jednoduchých věcí jako je bod varu až po různé syntézy, historii, dodavatele atd.)

Zní to těžko, ale většina článků by se dala už zkopírovat. Jsem si jistý, že je k dispozici otevřený chemický kód, který umožňuje získat všechny potřebné konstanty, jako jsou body varu atd., takže bychom mohli vytvořit standardní způsob popisu látek (pokud už žádný neexistuje).

Jen si to představte! Právě teď retardi jako já spamují toto fórum nepodstatnými věcmi, ale takhle by se do článků dostaly jen relevantní věci (my bychom zmizeli v prázdnotě na straně 2 a dál).
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Vím, co máte na mysli. Jde však o formu poskytování obsahu. Používáme XenForo má skvělou funkčnost. V případě potřeby nebude obtížné najít potřebné informace, i když bude fórum přeplněné informacemi.
 

QuentinTarantolino

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 29, 2021
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Především: první hodiny na tomto fóru jsem si opravdu užil a nakonec jsem se zaregistroval. Těším se, až uvidím, jak se tento projekt rozroste.

XenForo neznám, protože jsem tento software pro fóra nikdy nepoužíval. Ale co takhle vytvořit podfóra např. pro každé fórum v kategorii "Technologie syntézy a analýzy" a nazvat je "Zápisky". Pak můžete nejhodnotnější příspěvky nejvyšší kvality přesunout do příslušného podfóra.

Myslím, že z dlouhodobého hlediska by nám tato změna prospěla, protože i když je vyhledávací funkce XenForo považována za opravdu dobrou, mějte na paměti: Někdy členové nechtějí provádět konkrétní vyhledávání, ale spíše procházet - hledají něco zajímavého, například novou syntézu k vyzkoušení.
 
Top