Výnosový rozdíl mezi chlorem a jodem?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Může se někdo vyjádřit k rozdílu ve výtěžku mezi 2chlor-4methylpropiofenonem a 2jodo-4methylpropiofenonem?

Aby snad došlo k jiným změnám v reakci?
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
2-jodo-4-methylpropiofenon je lepší odstupující skupina, ale je těžší ji na uhlík vůbec dostat. 2-chlor-4-methylpropiofenon je snazší dostat na uhlík, ale je to horší odlučovací skupina. 2-brom-4-methylpropiofenon je tak akorát. Snažíte se vyrobit 4-MMC nebo 4-MEC?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Nakonec se snaží vyrobit 4 mmc, ale také použít prekurzory, které nejsou na žádném seznamu.

2b4m na takovém seznamu je, i když je velmi neprovázaný. Stále není technicky v pořádku vlastnit.

U 2i4m a 2c4m se stejný problém nevyskytuje. Proto se ptám na jejich výnosy a případné rozdíly.

Imo je nejdůležitější být co nejvíce právně obezřetný, pak fyzická bezpečnost, pak čistota sloučenin.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Krátká odpověď na otázku OP: Pro 2chlor-4methylpropiofenon (2c4m) jsou ve vaší reakci nutné určité změny.

Z mých zkušeností s úpravou čínského patentu WO2017211129A1 pro mefedron s 2c4m jako meziproduktem mi chvíli trvalo, než jsem dosáhl více než 70 % výtěžku mefedronu z 2c4m.

V patentu se uvádí, že s vodným roztokem methylaminu dosahují 40% výtěžku, nicméně mějte prosím na paměti, že patent se týká nesubstituovaného methcathinonu. U mefedronu jsem s vodným roztokem metylaminu nikdy nedostal více než 30% výtěžek. Zvýšením teploty nebo reakční doby můžeme získat více pouze isomefedronem kontaminovaného produktu.

Abychom získali více než 70 % výtěžek mefedronu z 2c4m, musíme připravit roztok methylaminu v některém z vhodných bezvodých rozpouštědel, jak je vysvětleno zde:

Pro tuto konkrétní reakci se mi osvědčily všechny tyto roztoky methylaminu: 10-20 % v benzenu, 10-20 % v toluenu, 10 % v DCM, 10 % v NMP.

Nikdy jsem nezkoušel roztoky methanolu nebo IPA methylaminu, protože v literatuře se uvádí, že pro reakci methylaminace je třeba se vyhnout alkoholovým rozpouštědlům. Bylo by však zajímavé zjistit, co se stane.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Můžete se pokusit nahradit chlor jódem. Pokud si vzpomínám, reakce probíhá v acetonu.
 
View previous replies…

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Díky za nápovědu, opravdu to dává smysl. Zkusím zreagovat svůj 2c4m s KI v acetonu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
možná bude lepší jodid sodný, vše závisí na dobré rozpustnosti jodidu v acetonu a nízké rozpustnosti chloridu v acetonu. V každém případě, pokud výměnnou reakci nastavíte, bude velmi zajímavé sledovat vaši práci.
 

mushr

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
díky, mám nějaký jodid sodný a určitě ho vyzkouším, jakmile budu v laboratoři, což se s velkou pravděpodobností stane až v polovině července. Každopádně vás tady budu informovat o pokroku.
 
Top