160°C

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Γι' αυτό λέω στη γυναίκα μου ότι δεν αγοράζουμε μπάλες των 60 δολαρίων. 100 δολάρια το ελάχιστο, και μην προσφέρεις καμία τιμή. Αν το πράμα είναι τόσο φτηνό, τότε υπάρχει κάτι που δεν πάει καλά με τον Γουόνγκ. Βρίσκομαι περίπου 800 πόδια πάνω από την επιφάνεια της θάλασσας, οπότε το σωστό νούμερο πρέπει να είναι 165°C. Κοίτα πόσο καφέ έγινε. Κυριολεκτικά έλιωσε και έγινε καφέ. Καλώς ήρθατε στην Αμερική! Είχε χάλια γεύση, αυτό και η τιμή με έκαναν να σκεφτώ ότι πρέπει να το ελέγξω.
KtoA3QeUMn
...από καφετί σε καφετί.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Οι μαλακισμένες πλάκες ανάδευσης Vevor θα πάνε μόνο στους 100°C με τον αισθητήρα συνδεδεμένο στην πρίζα, οπότε μετά από αυτό θα πρέπει να το θερμαίνω σιγά-σιγά με ένα φακό. Είναι ένα λιωμένο κερί, το υγρό στο ποτήρι ζέσεως, τα σκατά στον πάτο ήταν σκόνη από το παλιό κερί τσαγιού που έλιωσα. Αν ήμουν πιο έξυπνος, θα έλιωνα πρώτα το εξωτερικό του και θα έτρεχε η βρωμιά, αλλά δεν είχε σημασία για μένα. Πολυάσχολη μέρα σήμερα. Πρέπει να αποστάξω λίγη ακετόνη, λίγο διαιθυλαιθέρα και λίγο χλωροφόρμιο για μια εργασία.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Έτσι, ήθελα να κάνω μια γ διόρθωση. Το υψόμετρο μεταβάλλει την ατμοσφαιρική πίεση, η οποία επηρεάζει την. Σημείο λίπανσης μιας ουσίας αλλά όχι το σημείο τήξης +-167°C είναι η θερμοκρασία τήξης σε ένα τζετ τζάμπο ή σε ένα υποβρύχιο. Πρόκειται για την πίεση των ατμών.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Χρησιμοποίησα τη Vevor για ένα διάστημα. Το T-control είναι εντάξει για μένα: Χρησιμοποιώ ελάχιστα την ακίδα ανιχνευτή τους, μόνο για να ελέγξω το σημείο βρασμού ορισμένων διαλυτών.

Πραγματική καταστροφή είναι ο μαγνήτης τους: είναι πολύ αδύναμος ακόμη και για να οξινίσει 500 g βάσης σε φιάλη 2L.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η κριτική σας είναι ακριβώς η δική μου εμπειρία, αλλά η δική μου ήταν ακόμη χειρότερη. Αγόρασα το Vevor μου και στην αρχή δεν μπορούσε καν να περιστρέψει μια ράβδο ανάδευσης. Έκανε αυτόν τον άγριο χορό όπου η ράβδος αναποδογύριζε την άκρη πάνω στην άκρη, στη συνέχεια άρχισε να πηδάει ή να πετάει από την επιφάνεια... αυτό που ανακάλυψα ήταν ότι ένας από τους μαγνήτες είχε τοποθετηθεί στο πλάι. Ακόμα και αφού το διόρθωσα και ρύθμισα τον μαγνήτη όσο πιο ψηλά μπορούσα, έπρεπε να ανεβάζω την ταχύτητα κατά 50 στροφές τη φορά. Αν προσπαθήσω να πάω από τις 200 κατευθείαν στις 500, δεν κολλάει. Αυτό και το ότι ο αισθητήρας είναι λάθος πάνω από 10°. Είναι τα μεγάλα προβλήματα. Ένα άλλο που με ενοχλεί είναι ότι θα το ρυθμίσω στο 200 ( χαμηλότερη ρύθμιση) και μερικές φορές απλά κάνει μια έκρηξη στο 500 και μετά σταματάει, μετά κάνει μια έκρηξη 340 στροφών και σταματάει αμέσως, μεταξύ κάθε έκρηξης το κατεβάζω στο 200, αλλά δεν το νοιάζει, θα δοκιμάσει γαμημένα 800 για 2 δευτερόλεπτα και θα σταματήσει😡
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Νομίζω ότι έχετε ένα μικρότερο, για το 1L. Αλλά μην ανησυχείτε: το 2L είναι η ίδια αηδία. Καμία διαφορά.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nah, mines an sh-3ABE χωρητικότητας 2000 ml
 
Top