Η 2-(2-χλωροφαινυλ)-2-νιτροκυκλοεξανόνη μπορεί να μετατραπεί σε κεταμίνη

dd^YrVmgVfy#8nL4GN^J

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 14, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Η 2-(2-χλωροφαινυλ)-2-νιτροκυκλοεξανόνη μπορεί να μετατραπεί σε κεταμίνη. Έχω δει πωλητές που το προσφέρουν.

"Διαπιστώσαμε ότι το 2-CPNCH χρησιμοποιήθηκε ως πρόδρομη ουσία. Χρησιμοποιώντας σκόνη ψευδαργύρου και μυρμηκικό οξύ, το 2-CPNCH αναγινόταν σε νορκεταμίνη. Μέσω της αντίδρασης Eschweiler-Clarke, η νορκεταμίνη αντιδρούσε με φορμαλδεΰδη και μυρμηκικό οξύ για τη σύνθεση της κεταμίνης- τα πλεονεκτήματα αυτής της διαδικασίας είναι η μικρή διάρκεια της αντίδρασης και η απαίτηση μικρών ποσοτήτων χημικών ουσιών."

αλλά δεν έχω δει κανέναν να μιλάει γι' αυτό. Φαίνεται αρκετά απλό.

JGiyXlTwP7


@G.Patton ή @William Dampier, Γνωρίζετε τίποτα για αυτή την αντίδραση;

Ίσως κάνω λάθος, αλλά αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί φορμαμίδιο + μυρμηκικό οξύ, αντί για φορμαδελύδη + μυρμηκικό οξύ
 

Lokitaste

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 5, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ποιο είναι το κατά προσέγγιση κόστος για τη σύνθεση για 1 κιλό;
Ρωτάω επειδή έχω κοιτάξει γύρω μου στους κινέζους πωλητές και τα αντιδραστήρια μου φαίνονται πολύ ακριβά.
Διότι σε τοπικό επίπεδο μπορώ να προμηθευτώ 1 κιλό κεταμίνης με 6700 δολάρια.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
το zn, το μυρμηκικό οξύ και η φορμαλδεΰδη δεν θα πρέπει να ξεπερνούν το 1k για ένα κιλό (εξαιρουμένης της πρόδρομης ουσίας νίτρο) .έχω βρει έναν πωλητή στο alibaba που πουλάει την πρόδρομη ουσία νίτρο για 500gr / 900USD. αλλά αν η τιμή είναι 6,7usd/gr, θα έλεγα να το ξεχάσετε. εκτός αν θέλετε να εργαστείτε σε πραγματικά μεγάλη κλίμακα που απαιτεί την εισαγωγή δεκάδων ή εκατοντάδων κιλών αυτής της πρόδρομης ουσίας από την Κίνα. στη χώρα που ζω, η τιμή της καθαρής ρακεμικής κ είναι περίπου 50-40 USD/gr, και πάλι δεν θα το έκανα.
και ακόμη και αν το έκανα, δεν θα επέλεγα αυτή την οδό. η οδό αυτή έχει χαμηλές αποδόσεις και παράγει μια πρόσμειξη τριτοταγούς αμίνης.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, γνωρίζω ότι είναι δυνατόν, αλλά δεν έχω δει δεδομένα σύνθεσης με συγγραφή. Όσον αφορά το φορμαμίδιο + μυρμηκικό οξύ, το φορμαμίδιο δεν θα λειτουργήσει καθώς το μυρμηκικό οξύ και το πρωτονικό οξυγόνο της νιτρομάδας.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
τι είναι το cas;
 

firskycindy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 8, 2024
Messages
19
Reaction score
11
Points
18
Deals
11
Είναι cas 2079878-75-2
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
αφεντικό, μπορείτε να παρέχετε τεχνολογία;
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Ναι, είναι δυνατόν, έχουμε κάνει αυτή ακριβώς τη σύνθεση. Ναι, δεν είναι πολύ εντυπωσιακό. Προτείνω τη χρήση βορειοϋδρίτη νατρίου με ενεργό άνθρακα για τη μείωση του νιτρο, καλύτερες αποδόσεις. Στη συνέχεια, ακολουθήστε με μυρμηκικό οξύ, φορμαλδεΰδη. Πήραμε 50% απόδοση. Η πρόδρομη ουσία που αναφέρετε είναι υπερβολικά ακριβή. Άλλες μέθοδοι είναι πιο αποτελεσματικές και φθηνότερες.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
κύριε, μπορώ να μάθω για εσάς;
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Γεια σου αδερφέ, δεν ασχολούμαστε με τους δασκάλους, αλλά ίσως αν έχεις μια συγκεκριμένη ερώτηση θα μπορούσαμε να προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε.
 

hider8028

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2023
Messages
39
Reaction score
15
Points
8
Μπορείτε να προετοιμάσετε τη μέθοδο, τις πρώτες ύλες και τα βήματά σας για μένα, η βοήθειά σας δεν είναι δωρεάν
 
Top