2-Oxo-PCE έχει κανείς πληροφορίες για τη σύνθεσή του;

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Το 2-Oxo-PCE (επίσης γνωστό ως Ν-αιθυλδεσχλωροκεταμίνη, ετικυκλιδόνη και O-PCE) είναι ένα διαχωριστικό αναισθητικό της κατηγορίας των αρυλοκυκλοεξυλαμινών που είναι στενά συνδεδεμένο με τη δεσχλωροκεταμίνη και την ετικυκλιδίνη και έχει πωληθεί στο διαδίκτυο ως φάρμακο σχεδιασμού

A4eTxSnroj



Μελέτησε κανείς τη σύνθεσή της ή την έχει συνθέσει;
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Ναι, το έχω συνθέσει στο παρελθόν. Ο πόνος στον γαμημένο τον κώλο μου είναι αυτό που ήταν. Ξεκίνησα για χλωριούχο κυκλοπεντύλιο, έφτιαξα το γκριγκάρντ, το αντέδρασα με βενζαλδεΰδη, το οξείδωσα στην κετόνη με διχρωμικό νάτριο, το βρωμίωσα με στοιχειακό βρώμιο, ανακάτεψα με περίσσεια ΚΟΗ για 2 μέρες για να σχηματιστεί η αλκοόλη, πρόσθεσα αιθυλαμίνη με σίβες για να αφαιρέσω το νερό, μετά το έψησα σε μικροκύματα σε ντεκάνιο, σχημάτισα το αλάτι, φτιάχτηκα από αυτό και ευχήθηκα να είχα αγοράσει απλά ένα σακουλάκι κετ αντί να σπαταλήσω 3 εβδομάδες. Έπρεπε να κάνω σχεδόν κάθε αντίδραση δύο φορές, επειδή απέτυχε την πρώτη φορά. Αυτό ήταν πριν από χρόνια. Ίσως είμαι καλύτερος στη χημεία τώρα, αλλά ακόμα τη μισώ.
 

IntrusiveReaction

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 5, 2022
Messages
6
Reaction score
10
Points
3
Είναι αυτός ο μόνος τρόπος; δεν είναι λίγο αμφίβολο ότι η NL χρησιμοποιεί για παράδειγμα βενζαλδεΰδη όταν παρασκευάζει O-PCE;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Η φαντασία μου για την αναδρομική ανάλυση θα πρέπει επίσης να περιέχει την πιο σύγχρονη εκδοχή για την οποία είμαι αρκετά σίγουρος ότι μπορεί να προέλθει η 1-NO2-1-Ph-cyclohexa-2-one. Στη συνέχεια, ανάγετε το νιτρο σε αμινο και χρησιμοποιείτε έναν αιθυλιωτικό παράγοντα (όχι αλογονοαιθάνιο) μάλλον θειικό διαιθυλεστέρα και ΚΟΗ a.q. όπου πρέπει να ληφθεί μέριμνα για να μην διατηρηθεί η τριτοταγής αμίνη. Απ' όσο παρατήρησα στην αγορά των πρόδρομων ουσιών υπάρχει και το παράγωγο με ΟΗ αντί για ΝΟ2 και αυτό με λειτουργία αλκενίου αντί για ΟΗ. Ποτέ δεν πήρα τη φιλοδοξία να εκτελέσω μια τέτοια σύνθεση με το κλασσικό δικλοπεντάνιο grignard όπως είναι προφανές γιατί.
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Γεια σας, ελπίζω αυτό να σας βρίσκει καλά, συστήνω αντί να ξεκινήσετε από την αρχή, γιατί να μην κάνετε out source τα μισά βήματα στην Κίνα!!!! id λέω να ψάξετε για μια χημική ουσία που ονομάζεται 2-φαινυλοκυκλοεξανόνη, αν μπορείτε τότε id reccomend αγορά καθώς θα είστε 2 βήματα μακριά από το nedck. Μπορείτε allwasy να το κάνετε αυτό μέσω grignards αλλά και πάλι, παρακαλώ απλά αγοράστε το lol. Πρώτα θα πρέπει να διαλύσετε την 2-φαινυλοκυκλοεξανόνη σε ένα μείγμα 50/50 οξικού αιθυλεστέρα και dcm και να αρχίσετε να το θερμαίνετε. Στη συνέχεια, ρίξτε σε ένα πολτό 2 mol equiv CuBr2 και επαναρροή για μερικές ώρες. Τώρα αφαιρέστε το διαλύτη χρησιμοποιώντας ένα rotovap ή απλά αφήστε το δίπλα σε έναν ανεμιστήρα για λίγο και αναγάγετε το μέχρι να γίνει μια ξηρή σκόνη, εκτελέστε μια απλή επανασύσταση για τη βρωμοκετόνη ωστόσο ΠΡΟΣΟΧΗ. ΑΥΤΌ ΕΊΝΑΙ ΈΝΑ ΛΑΧΡΑΜΑΤΌΡΙΟ! Αφού αναπτυχθούν οι νέοι σας κρύσταλλοι, ώρα για το διασκεδαστικό μέρος. Διαλύστε 100 γραμμάρια (0,348 mol) της αγροτικής σας βρωμοκετόνης σε 300cc Ν-μεθυλοπυριωδίνης ως διαλύτη. Προσθέστε 132ml (1,74 mol) 40% υδατικής μεθυλαμίνης και αφήστε το να ανασταλεί για 24 ώρες. Τέλος, ρίξτε πολυάριθμες μερίδες τολουολίου στο μείγμα της αντίδρασης και ανακατέψτε. Συλλέξτε τις οργανικές φάσεις και και αλατίστε το τελικό σας προϊόν. Το καλύτερο μέρος είναι ότι με αυτό τον τρόπο μπορείτε να φτιάξετε όσες διαφορετικές κεταλογόνες θέλετε, μείνετε ασφαλείς και μην το κάνετε αυτό αν δεν ξέρετε τι κάνετε. Η NMP είναι πολύ τοξική, η α-βρωμοκετόνη θα σας κάνει να κλάψετε αν πάρετε λιγότερο από ένα μιλιγκράμ στα χέρια σας και βουρτσίσετε το πρόσωπό σας, πιστέψτε με από εμπειρία όταν λέω ότι πονάει.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Αυτό είναι ένα πιο σχετικό σχόλιο που βρίσκεται στην ίδια γραμμή με αυτό που προσπαθούσα να πω
 

12580

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
G9zMmOeluo

Πώς μπορώ να το κάνω αυτό;
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Το ανακάλυψα αυτό στο σχολείο, γαμώτο!
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Ναι, μπορείτε να αγοράσετε περισσότερες διαθέσιμες πρόδρομες ουσίες από την Κίνα και είμαι βέβαιος ότι είναι πολύ πιο εύκολο. Δεν προσπαθούσα να το παράγω σε οποιαδήποτε κλίμακα και το έκανα απλά επειδή μου αρέσουν τα διαλυτικά. Σχεδίασα μεγάλο μέρος της διαδικασίας μόνος μου. Νομίζω ότι είναι πιο συνηθισμένο να χρησιμοποιείται το νιτρίλιο αντί της βενζαλδεΰδης, αλλά τα έκανα όλα με χημικά που είχα ήδη στην κατοχή μου.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
68
Points
28
Νομίζω ότι είμαι καταραμένος για να κάνω την αντίδραση του δεσμού άνθρακα άνθρακα να αντιδράσει κάθε φορά που δεν τολμώ να πω το όνομά της
 
Top