3 pot cocaine HCL σε υψηλή απόδοση από κινεζική πρόδρομη ουσία;

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η σύνθεση

Ένα από τα πολλά παραδείγματα του προϊόντος

Αυτή είναι επί του παρόντος νέα ιδέα στο μυαλό μου, αλλά η αναλογία πρόδρομων ουσιών/απόδοσης φαίνεται να είναι πολύ πιο αποτελεσματική από την προηγούμενη τέχνη. Δεν το έχω διαβάσει πρόσφατα, αλλά θυμάμαι ότι σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να εξαλείψω τη συνεχή διαδικασία αλλάζοντας την με μια διαδικασία παρτίδας, και θυμάμαι ότι έκανα έρευνα και οι -40°c ήταν το κατώτατο εύρος του ξηρού πάγου
Θέλω απλώς να ανοίξω έναν διάλογο για το θέμα και να το συζητήσω μαζί σας 🧑‍🔬
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Μπορεί να είστε σε κάτι ακόμα μπορείτε να εξηγήσετε περισσότερο τι θέλετε να πετύχετε; Να συνθέσετε κοκαΐνη;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Προφανώς όχι εγώ. Κάποιος που έχει τις γνώσεις και τον εξοπλισμό για να κάνει κάτι τέτοιο θα έλεγε ότι κοστίζει τόσο πολύ η σύνθεση όσο και η απλή αγορά στο δρόμο. Για τον μέσο ερασιτέχνη, θα κόστιζε εύκολα 20 φορές περισσότερο για να φτάσει σε αυτό το σημείο της σύνθεσης ενός αλκαλοειδούς τροπανίου. Οι φίλοι μου ανησυχούν κυρίως για την παραλαβή του με το ταχυδρομείο. 📬
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Cool cool. Συμφωνώ - θα κόστιζε πολύ η σύνθεσή του και μέχρι το 2019 δεν ήταν καν εφικτό. Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω τον φίλο σου με την ανησυχία του. Απλά μια ιδέα για το από πού να ξεκινήσετε: τι λέει το φύλλο MSDS για τη χημική ουσία; Επίσης, ο αποστολέας από την Alibaba θα πρέπει να έχει και άλλους πελάτες και κριτικές. Η εμπειρία μου είναι ότι γνωρίζουν αρκετά καλά ποιοι είναι οι κίνδυνοι, δεδομένου ότι η αγορά έχει κάποια προστασία και θα μπορούσε να τους βλάψει. Αν λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε είναι καλό.

Τούτου λεχθέντος δεν θα ήταν ωραίο να συνθέσουμε κοκαΐνη σε ζυμομύκητα; Βιοσύνθεση αλλά είναι το ίδιο τελικό προϊόν. Αυτό είναι που έχω βάλει τους ανθρώπους να κάνουν. Σύντομα θα είναι πραγματικότητα και εμπορικά βιώσιμο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Το MSDS λέει ότι είναι αρκετά δυσάρεστο και απαιτεί ολόκληρη στολή επικίνδυνων ουσιών για να δουλέψει κανείς με αυτό. Δεν βλέπω τους Κινέζους να ενδιαφέρονται πολύ για την αμερικανική νομοθεσία. Πρόκειται για εταιρείες, και η απαγγελία κατηγοριών σε έναν μεμονωμένο Κινέζο υπήκοο για αμερικανικό έγκλημα θα ήταν άσκοπη αν δεν μπορεί να εκδοθεί. Αυτά τα χημικά εργοστάσια προσφέρουν πολλές άμεσες πρόδρομες ουσίες, αλλά δεν έχουν κριτικές από Αμερικανούς συγκεκριμένα. Πρόσφατα είδα κάποια άρθρα σχετικά με κάποιους επιστήμονες που έχουν τροποποιήσει με CRISPR ένα αυστραλιανό φυτό καπνού για τη βιοσύνθεση κοκαΐνης. Αν απασχολείτε τέτοιου είδους γνώσεις και εξοπλισμό, θα μπορούσατε να κάνετε όπως οι Κινέζοι και απλά να παραβιάσετε την πατέντα 🤔🤷
 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Δυσάρεστη χημική ουσία; Στολή επικίνδυνου υλικού; Dang τι φτιάχνει ο "φίλος" σας; Μην απαντήσετε. Ακούγεται καταπληκτικό. Οπότε επειδή είναι άσχημο δεν σημαίνει ότι θα προκαλέσει πρόβλημα. Είναι ευθύνη του πωλητή να συμμορφωθεί με τις απαιτήσεις συσκευασίας. Πρέπει να υπάρχει μεγάλη εμπιστοσύνη προς αυτούς για να συμμορφωθούν, αλλιώς αυτό που φαντάζομαι ότι θα έκαναν οι Κινέζοι είναι απλά να το χαρακτηρίσουν ως κάτι διαφορετικό και να πουν "Δεν πειράζει δεν πειράζει". Το γεγονός ότι δεν υπάρχουν αμερικανικές κριτικές μου λέει ότι δεν έχουν καν φίλους εκεί για να δημιουργήσουν μια ψεύτικη κριτική. Ακούγεται σαν ένα no go amigo λυπάμαι που το λέω. Κάποιος άλλος πάροχος με κριτικές; Ίσως όχι, το οποίο είναι μια σίγουρη επιβεβαίωση.


Το ξέρω αυτό, φίλε μου. Αυτό κάνουμε κι εμείς, μόνο που δεν υπάρχουν πατέντες, ούτε θα μπορούσαν να υπάρξουν σε ένα γονίδιο που εμφανίζεται με φυσικό τρόπο. Αν μπορούσαν να υπάρξουν, θα θέλατε να είστε αυτός που θα έκανε αίτηση για την πατέντα και θα προσπαθούσε να την επιβάλει; Αστείο αστείο. Χα χα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Πριν από χρόνια ήμουν καλλιεργητής μανιταριών και διάβασα για τις πατέντες. Είστε παραπληροφορημένος. Ένα copy paste για εσάς,
ε το Γραφείο Διπλωμάτων Ευρεσιτεχνίας και Εμπορικών Σημάτων των Ηνωμένων Πολιτειών (USPTO) εκδίδει διπλώματα ευρεσιτεχνίας φυτών για νέα και διακριτά φυτά που αναπαράγονται αγενώς, καθώς και διπλώματα ευρεσιτεχνίας χρησιμότητας για επιλέξιμες εφευρέσεις που σχετίζονται με το δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, συμπεριλαμβανομένων γονιδίων, χαρακτηριστικών, μεθόδων και φυτικών μερών. 25 Αυγ 2021
4bxYm9Kt3k

https://www.uspto.gov ' patent-policy

Προστασία φυτών και φυτικών ποικιλιών | USPTO

 

Edwganz

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
PVPs. Εντελώς επάνω σε αυτό και θυμηθείτε όταν δημιούργησαν τη διάκριση προσπαθώντας να προσαρμόσουν τις πατέντες μηχανικής στη βιολογία. Πριν από αυτό ήταν η περίπτωση της Taq πολυμεράσης η οποία αφού πουλήθηκε για 10 εκατομμύρια κηρύχθηκε μη κατοχυρώσιμη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας επειδή ήταν ένα φυσικό γονίδιο. Αν και ένα ΓΤΟ φυτό μπορεί να κατοχυρωθεί με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας η προστασία καλύπτει την εργασία που έχει γίνει, στην ουσία τις μοναδικές ιδιότητες του γονιδιώματος. Κανένα φυσικό γονίδιο δεν μπορεί να κατοχυρωθεί με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας, επειδή είναι φυσικό. Όλα αυτά που είπαμε, υποθέτω ότι είστε νομοταγής πολίτης των ΗΠΑ. Δεν είμαι. Δικαιοδοσία MFers! Φαίνεται ότι σύντομα θα καλλιεργήσω λίγο κοκαμπάκο. Αν μπορούμε να το φορτώσουμε με THC και γονίδια πεγιότ, αυτό θα ήταν τέλειο. Είσαι μέσα; Πώς θα το ονομάσουμε; Ψηφίζω για maricocabaccoyote.

Θα ήταν ωραίο να προσπαθήσουμε να κατοχυρώσουμε έναν οργανισμό που παράγει κοκαΐνη. Κανένα πρόβλημα.
 
Last edited:
Top