Κρύσταλλοι 4MMC

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Έτσι, έχω τη σκόνη μου 4MMC.

Η τεχνική μου για την κατασκευή των κρυστάλλων έχει ως εξής:

Συστατικά:
-100g 4MMC σε σκόνη από σύνθεση (ακόμα δεν μπορώ να πετύχω το σωστό χρώμα για κάποιο λόγο) δεν έχω ιδέα γιατί;!
-250ml νερό
-50ml ακετόνη


Συνθήκες εργασίας:
*Θερμοκρασία δωματίου 23C
*Εξαεριζόμενο δωμάτιο, άρα χαμηλή υγρασία


Μέθοδος:
Ζεσταίνετε 250ml νερό μέχρι βρασμού, προσθέτετε 100g σκόνη 4MMC, ανακατεύετε μέχρι να διαλυθούν όλα, ζεσταίνετε ξανά για να βοηθήσετε στην πλήρη διάλυση της σκόνης 4MMC. Τώρα προσθέστε 50ml ακετόνης σε θερμοκρασία δωματίου και ανακατέψτε. Τοποθετήστε το υγρό σε ένα δοχείο που μου δίνει 2,5cm βάθος υγρού(ΕΡΩΤΗΣΗ: είναι αυτό ένα καλό ποσό βάθους για να σχηματιστούν κρύσταλλοι;) Τοποθετήστε σε ένα δωμάτιο ή ντουλάπι που ελέγχεται σε σταθερή θερμοκρασία 23C. Βεβαιωθείτε ότι το δωμάτιο ή το ντουλάπι αερίζεται αν είναι δυνατόν, ώστε να υπάρχει χαμηλή υγρασία στο δωμάτιο. Αφήστε το στο δωμάτιο για 2 έως 4 ημέρες, δεν είμαι σίγουρος για πόσο, θα δούμε.

Προσδοκίες τελικού αποτελέσματος:
Ελπίζω ότι θα πετύχω ωραίους κρυστάλλους που είναι ελκυστικοί στο μάτι.

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1. Τι μέγεθος κρυστάλλων πιστεύετε ότι θα αποκτήσω;

2. Πόσες ώρες πιστεύετε ότι θα χρειαστούν για να σχηματιστούν αρκετοί κρύσταλλοι ώστε να είναι αξιοποιήσιμοι, 48 ώρες συν φαντάζομαι στις παραπάνω συνθήκες εργασίας;

Σας ευχαριστώ.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Το έχω διαβάσει περίπου 40 φορές χαχα, ήλπιζα να ξεκινήσει μια ωραία συζήτηση και οι άνθρωποι να μοιραστούν τη μέθοδό τους και το αποτέλεσμα.

Ελπίζω να πάρω κρύσταλλα, χρησιμοποιώ ακετόνη αντί για ισοπροπυλική αλκοόλη (IPA) ή διάλυμα αιθανόλης, είναι εντάξει αυτό;
 
View previous replies…
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Γεια σας,
Στείλτε μου μια εικόνα του πιάτου κρυστάλλωσης με το διάλυμα κρυστάλλωσης.
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ακετόνη, αλλά είναι πιο κατάλληλο για πλύσιμο.
Πόσα εκατοστά είναι το στρώμα του διαλύματος στο πιάτο κρυστάλλωσης που διαθέτετε;
 
Last edited by a moderator:

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Έχω επισυνάψει 2 φωτογραφίες, έχω επίσης μια άλλη παρτίδα στο σκούρο πράσινο μπλε του για κάποιο λόγο. Δεν έχω ιδέα γιατί. Απλά προσπαθώ να βρω τους κρυστάλλους σωστά, την τελευταία φορά είχα μόνο στερεή μάζα που δεν φαινόταν καθόλου κρυσταλλικά. Θα δείξω μια φωτογραφία και από αυτό σύντομα. 2,5 εκατοστά είναι το στρώμα που έχω επιλέξει.
 

Attachments

  • kLmV1KMRh4.jpg
    14.5 MB · Views: 778

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Φωτογραφία 2.
 

Attachments

  • KkwugnrWVZ.jpg
    15.9 MB · Views: 713

Razel

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Έφτιαξα κρύσταλλο σε 1 ημέρα
 

Attachments

  • 2yoCkvtVXs.jpeg
    2yoCkvtVXs.jpeg
    5.6 MB · Views: 650

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ευχαριστώ για την ανταλλαγή πληροφοριών, ποια είναι η μέθοδός σας για αυτό;
 

Razel

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Μόνο νερό
 

Attachments

  • TCgEzNqU9x.jpeg
    TCgEzNqU9x.jpeg
    5.7 MB · Views: 673
  • Qzv1YUPAh6.jpeg
    Qzv1YUPAh6.jpeg
    5.3 MB · Views: 626

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Η δική μου είναι κάπως έτσι. Δεν έχω ιδέα τι κάνω λάθος. Μου κοστίζει χρήματα και συνεχίζω να κάνω λάθος, τόσο απογοητευτικό.
 

Attachments

  • B395aSMezU.jpg
    B395aSMezU.jpg
    5.8 MB · Views: 567

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Θερμή ανακρυστάλλωση με λίγο λεπτό άνυδρο ενεργό άνθρακα φιλτράρεται γρήγορα και πιο προσεκτικά μέσω κενού (χωρίς σωματίδια άνθρακα περίπτωση στην οποία επαναθερμάνετε και ξαναφιλτράρετε ζεστό μέχρι να καθαρίσει) στη συνέχεια est στην άκρη για να κρυώσει με al φύλλο αλουμινίου που καλύπτει και περιβάλλεται με ένα παχύ towell για να επιβραδύνει την ψύξη μου δώσει instanty καθαρότερα αποτελέσματα αλλά ευκολία αυτής της μεθόδου πρέπει να παραδεχτώ μπορεί να είναι απογοητευτικό στην αρχή, έτσι δοκιμάστε μικρότερες αλλά προσιτές ποσότητες (μόνο λίγο άνθρακα χρησιμοποιείται για μια μικρή παρτίδα και προσθέστε remooved από την πηγή θέρμανσης και περιμένετε πολύ αφρό pottentially)
 

Razel

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
u made by water 1 day and get easy
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Το IPA\H2O 70% δεν είναι μαλακία υποθέτω, αλλά κρατήστε το χωνί σας ζεστό με κάθε τρόπο πριν φιλτράρετε τον άνθρακα
 

Razel

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Εντάξει και u περιμένετε εβδομάδες όταν u γίνει σε μεγάλη κλίμακα. Το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις σε 1 μέρα.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Φυσικά μπορείτε να πάρετε όσο μεγαλύτερο ποσό μπορείτε να διαχειριστείτε σε μια μέρα, αλλά είναι κακή ιδέα να είναι η πρώτη σας
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Ως συνήθως απέτυχα να φτιάξω κρυστάλλους, απλά αποδεικνύεται ότι είναι περισσότερο μια στερεή μάζα, δεν υπάρχουν κρύσταλλοι και η στερεή μάζα δεν είναι αδιαφανής όπως οι κρύσταλλοι που έχω δει στο παρελθόν. Απλά μοιάζει με το 4mmc που έχει σχηματιστεί μαζί και γίνεται σκληρό. Απλά δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ακολούθησα τι πρέπει να κάνω και για κάποιο λόγο το μείγμα μου είναι σκοτεινό και όχι διαφανές και η στερεή μάζα δεν είναι απλά καθόλου κρυσταλλική.

Το δοκίμασα και υπάρχει μια ευφορία από αυτό σαν 4mmc. Έχω κολλήσει τώρα και δεν ξέρω τι να κάνω.

Είχα ανθρώπους που έδειχναν τους κρυστάλλους τους μέσω φωτογραφιών στα εισερχόμενα και μετά ζητάω βοήθεια και μου λένε απλά ότι υπάρχουν φόρουμ γι' αυτό. Σας παρακαλώ μην καυχιέστε και μην μου δείχνετε αν πρόκειται να είστε εγωιστές με το να μην βοηθήσετε εμένα ή κανέναν. Αν ήξερα πώς να το κάνω θα βοηθούσα τους ανθρώπους.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
όλα τα γρόσια περιγράφονται στο βίντεο στη σελίδα για την κρυστάλλωση xD δεν χρειάζεται χημικός εδώ όλα περιγράφονται xD
Για 1 κιλό 2b4m παίρνω 770 γραμμάρια μεφεδρόνης HCl.
810g σκόνη HCl.
Όχι όπως στο βίντεο 500g σκόνη και αργότερα 410g κρύσταλλο xD
 

Attachments

  • jULkSEKW8q.jpeg
    jULkSEKW8q.jpeg
    5.7 MB · Views: 593
  • qGPAxT2WJc.jpeg
    qGPAxT2WJc.jpeg
    5.6 MB · Views: 610
  • AOz62oPKJt.jpeg
    AOz62oPKJt.jpeg
    5.6 MB · Views: 590

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Θεωρητικά, 940 γραμμάρια, έχετε 86 τοις εκατό απόδοση, όχι άσχημα.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Γιατί το δικό μου είναι έτσι, χρειάζεται 3 ημέρες για να κρυσταλλωθεί. Δεν καταλαβαίνω. Ακολουθώ τη μέθοδο και αυτό συμβαίνει. Συγγνώμη που ρωτάω συνέχεια αλλά αν δεν ζητήσω βοήθεια δεν θα μάθω.
 

Attachments

  • fN06ZxJgob.jpg
    fN06ZxJgob.jpg
    5.8 MB · Views: 569
  • drNDjB9mV0.jpg
    drNDjB9mV0.jpg
    6.2 MB · Views: 573

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Πιθανότατα, είχατε μια σημαντική ποσότητα αντίδρασης MPF της βρωμίωσης, δίνει τέλεια έγχρωμες προσμίξεις στο στάδιο της απόκτησης άλατος από μια ελεύθερη βάση.
Το συνηθισμένο πρόβλημα για τους αρχάριους. Ποιο ήταν το χρώμα του διαλύματος μετά τη ζύμωση, πριν από την πλύση;
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ρώτησα μετά τη βρωμίωση, πριν από το πλύσιμο.
Μπορεί απλά να προσθέσει καθαρό νερό και να προσθέσει οξύ, καλύτερο ph=6, σε 5,5 όλα τα σκουπίδια πάνε κάτω.
Πρόβλημα χρώματος επειδή έχετε πρόβλημα στην βρωμίωση!!! 90% διαλυτό και 10 τοις εκατό αν κάνεις κάποιο λάθος στο βήμα της εμψύχωσης.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ο λόγος που βρέθηκε, μια πολύ μεγάλη πρόσμιξη του 4-MPF στο BK4...
 
Top