Μεγάλοι κρύσταλλοι 4MMC/MEC

Spindy122

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Προσπαθώ να βρω μια αξιοπρεπή μέθοδο για μεγάλους κρυστάλλους. Έχω θερμάνει το κορεσμένο διάλυμα σε βρασμό και στη συνέχεια το τυλίγω σε υπνόσακο κατά τη διάρκεια της νύχτας για να τους αποκτήσω.

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι σίγουρος ότι η θέρμανση στους 100 βαθμούς (ο διαλύτης είναι 100% νερό) καταστρέφει το προϊόν και δημιουργεί ακαθαρσίες. Θα ήταν αυτό σωστό;

Έχω αναπτύξει μονούς κρυστάλλους πάχους περίπου 5 mm, πλάτους 10 mm και μήκους 30 mm χρησιμοποιώντας αυτή τη μέθοδο, αλλά αισθάνομαι ότι είναι σπάταλη και αναποτελεσματική.

Καμία ιδέα;

Επίσης, έχω συνθέσει πρόσφατα 4MEC. Όταν δοκίμασα να συνθέσω 4EC έγινε σκατά πολύ γρήγορα, εξαιρετικά δύσκολο να κρυσταλλωθεί. Κατά λάθος συνέθεσα κάποτε 4M*C που νομίζω ότι ήταν τριαιθυλαμίνη και κρυσταλλώθηκε πολύ εύκολα σε μπλοκ, όχι όμως πραγματικά ενεργό. Έχω δίκιο να λέω ότι όσο μεγαλύτερο είναι το μόριο, τόσο πιο εύκολα κρυσταλλώνεται; Το λέω αυτό επειδή η μεθακινόνη είναι αδύνατο να κρυσταλλωθεί, ενώ η μεθυλόνη είναι απλή. Θα έπρεπε το 4MEC να είναι ευκολότερο από το 4MMC;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Μια απλή θέρμανση στους 100ºC σίγουρα δεν θα βλάψει το 4mmc σας.
Οι συνθήκες και οι παράμετροι της διαδικασίας κρυστάλλωσης μπορούν να επιλεγούν προσεκτικά για τη βελτιστοποίηση της διασποράς των κρυστάλλων. Προκειμένου το κρυσταλλικό προϊόν να αποκτήσει τις επιθυμητές ιδιότητες, είναι σημαντικό να κατανοήσουμε πώς οι παράμετροι της διεργασίας επηρεάζουν τους κύριους μετασχηματισμούς κατά την κρυστάλλωση - πυρηνοποίηση, ανάπτυξη κρυστάλλων και αποσύνθεση.
Επιπλέον, διαφορετικές ουσίες κρυσταλλώνονται με διαφορετικό τρόπο και έχουν διαφορετικές δομές πλέγματος.
Τα 4mmc και 4mec έχουν συχνότερα κρυστάλλους που μοιάζουν με βελόνες, ενώ το άλλο είναι πιο δύσκολο να εξαχθεί.
Έχετε διαβάσει το θέμα μου για την κρυστάλλωση της μεφεδρόνης;
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση, συγγνώμη για τον διπλό λογαριασμό (πρέπει να έχω εγγραφεί δύο φορές).

Έχω μια αρκετά καλή κατανόηση σε αυτό. Νομίζω ότι έφτιαξα ένα αρκετά ακάθαρτο προϊόν καθώς έφτιαξα τη βρωμοκετόνη μου με Cu2Br και δεν κατάφερα να την καθαρίσω καλά πριν την αμίνωση. Εκτελούσα επίσης αυτό το δεύτερο βήμα χωρίς DMSO/NMP, οπότε οι αποδόσεις ήταν τρομακτικές - περίπου 30%.

Το εκχύλισα με θειικό οξύ, και στη συνέχεια το γύρισα πίσω σε ελεύθερη βάση με ανθρακικό νάτριο. Μετά την εκχύλιση αυτού με ξυλόλιο πρόσθεσα υδροχλωρικό οξύ με νερό, στη συνέχεια, μετά το διαχωρισμό το έβραζα για μεγάλο χρονικό διάστημα, το οποίο θεωρώ ότι μπορεί είτε να προκάλεσε αποσύνθεση είτε απλώς να συγκέντρωσε τις προσμίξεις μαζί με το προϊόν.

Σε αυτό το σημείο ανακρυσταλλώνω το ακατέργαστο προϊόν με μεθανόλη και στη συνέχεια το καταψύχω. Συνολικά, αυτό μείωνε ακόμη περισσότερο την απόδοση. Η αγορά μου απαιτεί μεγαλύτερο μέγεθος κρυστάλλων, ο κουβάς στον υπνόσακο λειτουργεί καλά, απλώς αναρωτιέμαι αν υπάρχει μια πιο αποτελεσματική μέθοδος 😂

Παρενθετική σημείωση: Πρόσφατα πέτυχα 70% απόδοση με DMSO. Πολύ καθαρό. Αυτός ο ιστότοπος είναι σωτήριος.
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Συγγνώμη, ναι, έχω διαβάσει αυτό το θέμα, φανταστικές συμβουλές, ευχαριστώ. Απέφυγα να χρησιμοποιήσω αλκοόλη καθώς έκανε το μέγεθος του κρυστάλλου πολύ μικρό.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Χρησιμοποιήστε ακετόνη με νερό ή IPA με νερό και προσθέστε περισσότερο από αυτό το διάλυμα ανά σκόνη (3ml σε 1g, 5ml σε 1g)
 
Last edited by a moderator:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Χρησιμοποιώ τη ΜΕΘΟΔΟ ΣΩΜΑΤΟΣ 1g σκόνης σε 3ml iso/3ml νερό.
 

Attachments

  • 0aN2uvW8V3.jpg
    0aN2uvW8V3.jpg
    1.7 MB · Views: 525

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
χαριτωμένο χρώμα :3
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Thnx bro!!!
 

Straightshot210

Don't buy from me
New Member
Joined
May 20, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Αυτά φαίνονται υπέροχα. Εξάτμιση ή αργή ψύξη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Είναι 4-MMC; Πρέπει να είναι διαφανές. Προσθέσατε χρωστική ουσία;
 
Last edited by a moderator:

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Hry μου αργή απάντηση .. αυτό κρύσταλλοι δεν είναι 4mmc, αυτό κρύσταλλοι είναι bkmdma και είναι corored στη διαδικασία recrystalizer
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Μοιάζει με υπεροξειδωμένο προϊόν.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Slo
Enfriamiento lento a temperatura ambiente

Δεν προστίθεται μόνο ροζ χρώμα στον ανακρυσταλλωτή proceso bro,
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Παρακαλούμε, χρησιμοποιήστε την αγγλική γλώσσα στα δημόσια μηνύματα για όλους, σεβαστείτε τους κανόνες μας παρακαλώ
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Ναι, συγγνώμη που έγραψα στα αγγλικά, αλλά το τελευταίο μεταφράζει αυτόματα τα ισπανικά.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Θερμοκρασία δωματίου
 

Attachments

  • 1ApTWclauM.jpeg
    1ApTWclauM.jpeg
    1.1 MB · Views: 415

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Αυτή είναι η μορφή 5kg σκόνης 4mmc
 

Attachments

  • YWx4C09E2c.jpg
    YWx4C09E2c.jpg
    117.5 KB · Views: 366
  • KDe5lt10ov.jpeg
    KDe5lt10ov.jpeg
    72.4 KB · Views: 378
  • K7HpXbe3BS.jpg
    K7HpXbe3BS.jpg
    30.5 KB · Views: 360
  • XtlJo9Cp7c.jpg
    XtlJo9Cp7c.jpg
    53.1 KB · Views: 386
  • Zz3JCisxdR.jpg
    Zz3JCisxdR.jpg
    54.6 KB · Views: 388

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Τι αναλογίες δίνετε για 1 g σκόνης για να κρυσταλλωθεί. αυτές οι δύο τελευταίες εικόνες είναι 4 MMC σε?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Πόσο νερό δίνετε για 1 g σκόνης. κρυσταλλώνετε ίσως 4 cmc
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
Το έργο
1g 4mmc
2ml νερό
0,5ml αλκοόλη Ipa
Όλη η εικόνα είναι 4mmc για μένα cmc είναι σκατά
 
Top