6-μονοακεθλομορφίνη

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Γεια σας παιδιά, έχω λίγη μορφίνη γαλλικό οξικό οξύ και H2SO4.

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς να φτιάξω 6-mam wirht αυτό;
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Το οξικό οξύ δεν είναι ακυλιωτικός παράγοντας, θα πρέπει πρώτα να παράγετε ανυδρίτη από αυτό.
Γιατί 6-MAM; δεν έχετε αρκετό οξύ για δύο ομάδες για να φτιάξετε ηρωίνη;
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
δεν είναι το 6-MAM αυτό που ευθύνεται κυρίως για τις επιδράσεις της ηρωίνης;
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Δεν πρόκειται για την ποσότητα των educts, αλλά περισσότερο για την ποιότητα των προϊόντων μου.
Δεν θέλω να ακετυλιώσω και τα δύο, την 3η και την 6η θέση. Για να ακετυλιώσετε μόνο την 6η θέση χρειάζεστε παγωμένο οξικό οξύ.

Ο οξικός ανυδρίτης είναι αρκετά ισχυρός για να ακετυλιώσει και τις δύο θέσεις και να δημιουργήσει διαμορφίνη, αλλά η 6-mam είναι πολύ ισχυρότερη από την ηρωίνη.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Η 6-μονοακετυλομορφίνη είναι 30 φορές ισχυρότερη από τη διακετυλομορφίνη...

Νομίζω ότι είναι η ίδια σύνθεση αλλά με παγωμένο οξικό οξύ αντί για οξικό ανυδρίτη...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
@RegulierTier, 30% ισχυρότερη, όχι 30 φορές.
Πού βρήκατε αυτές τις πληροφορίες; Μην πιστεύετε ό,τι διαβάζετε στη Βικιπαίδεια, αν δεν υπάρχουν σύνδεσμοι προς αξιόπιστες πηγές.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Έχετε δίκιο... 30% περισσότερο. Λάθος μου.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να φτιάξετε απευθείας 6-mam αν έχετε φαρμακευτική μορφίνη, αντί να φτιάξετε διαμορφίνη... 🤷

Είναι πιο ισχυρό και το παγωμένο οξικό οξύ είναι πιο εύκολο να το βρεις, γιατί δεν είναι ελεγχόμενη ή απαγορευμένη ουσία όπως ο οξικός ανυδρίτης στις περισσότερες χώρες.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 25, 2023
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Θα ήθελα πολύ να δοκιμάσω την ουσία Diacetyl-N-Phenethylnormorphine ;)
 

Frenchie261

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Από την κατανόησή μου παγετώδης α.α. παράγει πίσσα και για να πάρετε λευκό προϊόν ασίας χρησιμοποιήστε οξικό ανυδρίτη..θειικό νάτριο μέσα με το μείγμα και θερμάνετε με ένα συμπυκνωτή νερού στην κορυφή για λίγες ώρες. Θα πρέπει να υπάρχουν πληροφορίες στη βιβλιογραφία αυτής της ιστοσελίδας. Η σύνθεση της ασπιρίνης είναι η ίδια επίσης 5 σταγόνες πυκνό θειικό οξύ για να καταλύσει και να ξεκινήσει η αντίδραση.ο θειώδης απορροφά το νερό που δεν θέλουμε στην αντίδραση tho επίσης H20 είναι παραπροϊόν. Η κυψέλη και το μπλε φως έχει περισσότερες πληροφορίες.
 

FatFreddysCat

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 11, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Η πίσσα παράγεται με ακετυλίωση του ακατέργαστου οπίου, εξ ου και η παρουσία άλλων ακετυλιωμένων αλκαλοειδών όπως η νοσκαπίνη κ.λπ. Επίσης, υπήρξαν, όπως φαίνεται, λανθασμένες πληροφορίες σχετικά με 6 mam ή 3 mam ή οτιδήποτε άλλο στο διαδίκτυο ή μάλλον διφορούμενες, το Glacial Acetic δεν παράγει ισχυρότερο προϊόν από ό,τι ο καθαρός Οξικός Ανυδρίτης, καθώς το Glacial περιέχει νερό και όλοι γνωρίζουμε ότι το νερό καταστρέφει τις αντιδράσεις. Έτσι το glacial μπορεί να παράγει ίσως μια πλήρη σύνθεση του μικρότερου MAM αλλά το AA φέρνει περίπου ένα 50/50 ή κάτι τέτοιο του μικρότερου και ισχυρότερου. Είναι σχεδόν αδύνατο να αποκλείσετε όλη την υγρασία από τις εισροές morph ή cloroform κ.λπ. πόσο μάλλον να απομονώσετε την αντίδραση για να αποκλείσετε τον αέρα/υγρασία, οπότε καταλήγετε με ένα μίγμα 50/50 κατά μέσο όρο. Έχω κολλήσει στο θέμα 6 - 3 για λίγο, αλλά το παγωμένο δεν είναι ο δρόμος για ένα καλύτερο προϊόν.
 

Frenchie261

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Δεν ξέρω αυτές τις πληροφορίες ppls για 6-mam αλλά είναι η ατελής αντίδραση από ένα α. Και u δεν θα πρέπει να σκεφτεί ότι είναι 30x ισχυρότερη όταν είναι ένα ατελές προϊόν της αντίδρασης..έτσι κάποια έρευνα ακόμα θα μπορούσε u διαθέσει περισσότερο; DM;
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Είναι κατά 30% ισχυρότερη... Κάνε λίγη έρευνα μόνος σου, αδερφέ.
Το 6-mam είναι ένας από τους τρεις μεταβολίτες της ηρωίνης (διακετυλομορφίνη).
Στο σώμα σου οι ομάδες ακετυλίου αποκολλήθηκαν, η μία μετά την άλλη.
Το ένα από τα προϊόντα είναι το 6-mam και το άλλο το 3-mam. Η 3-am είναι ανενεργή, αλλά η 6-am είναι πολύ ισχυρότερη από τη μορφίνη λόγω της υψηλής λιποφιλικότητάς της.
Το 10% αυτού θα μεταβολιστεί σε μορφίνη-6-γλυκουρονίδιο που είναι επίσης ενεργό και το 55%-75% μεταβολίζεται σε μορφίνη-3-γλυκουρονίδιο που είναι ανενεργό...

Έτσι, είναι λογικό να παράγουμε και να καταναλώνουμε 6-mam αντί για διακετυλομορφίνη.
Το επιχείρημα "είναι μια ατελής αντίδραση" δεν έχει νόημα... Σε αυτή την περίπτωση θα ήταν πιο έξυπνο να γίνει αυτή η "ατελής" αντίδραση...
 
Top