Ένα δώρο για τους κρυφούς λάτρεις της χημείας - μερικά βιβλία που νομίζω ότι είναι κατάλληλα για εσάς

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Χαίρομαι που σας γνωρίζω όλους, είμαι λάτρης της μυστικής χημείας, συνήθιζα να είμαι πιο ενεργός στην Κυψέλη, ενδιαφέρομαι για τη μυστική χημεία, ίσως δεν είμαι το πιο επαγγελματικό πρόσωπο σε αυτό το φόρουμ, αλλά είμαι πρόθυμος να συζητήσω θέματα που σχετίζονται με την οργανική χημεία και τη σύνθεση φαρμάκων με όλους εσάς.

Όλοι ήρθαμε σε αυτό το φόρουμ λόγω παρόμοιου χόμπι, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ενδιαφέρονται για τη σύνθεση φαρμάκων και επιθυμούν να μάθουν γι 'αυτό, αλλά δεν γνωρίζουν για αυτόν τον τομέα, οπότε δεν μπορούν να βρουν αυτό που χρειάζονται, πολλά βιβλία (όπως μερικά βιβλία από τον unclefester) ή διαδικτυακά άρθρα δεν είναι μερικές φορές ακριβή, μοιράζομαι τα βιβλία που νομίζω ότι είναι κατάλληλα για τη χημεία, νομίζω ότι είναι κατάλληλα για τους λάτρεις της χημείας για να μάθουν για τη χημεία φαρμάκων.

Μπορείτε να κατεβάσετε τα βιβλία που χρειάζεστε χρησιμοποιώντας τους συνδέσμους λήψης που έχω δώσει, αλλά για να είστε ασφαλείς, σας συνιστώ να αναζητήσετε τον τίτλο και να τον κατεβάσετε απευθείας από την αγαπημένη σας μηχανή αναζήτησης.

1. Το πιο προτεινόμενο βιβλίο μου είναι το Recreational drugs του καθηγητή buzz,Αυτό είναι το καλύτερο βιβλίο που έχει γραφτεί ποτέ για την παρασκευή ψυχαγωγικών ναρκωτικών. Άφθονα εικονογραφημένο, καλύπτει τον εξοπλισμό, τις τεχνικές και τα αντιδραστήρια που χρησιμοποιούνται στη μυστική παρασκευή παράνομων ναρκωτικών. Δίνονται διαδικασίες κρυστάλλωσης, χρωματογραφίας, απόσταξης και αναγωγών για τους ακόλουθους τύπους ψυχαγωγικών ναρκωτικών.
Αμφεταμίνες
Παραισθησιογόνα
THC
Αναλγητικά
Υπνωτικά, ηρεμιστικά και ηρεμιστικά
Περιλαμβάνονται λεπτομερείς οδηγίες για την αγορά και την παρασκευή πρόδρομων ουσιών. Ο χώρος εργασίας συζητείται με εικονογραφημένες λεπτομέρειες και δίνονται πηγές πρόσθετων πληροφοριών.

Μπορείτε να το βρείτε και να το κατεβάσετε από το αρχείο της Κυψέλης


2. Tihkal και PiHKAL,Alexander Shulgin, η βίβλος των τρυπταμινών και των φαινυλαιθυλαμινών, δεν χρειάζεται πολλές εξηγήσεις

Μπορείτε να τα βρείτε στο EROWID


3. Συνθέσεις αμφεταμινών
Επισκόπηση και οδηγός αναφοράς για επαγγελματίες

Ο Otto Snow είναι ένας από τους αγαπημένους μου συγγραφείς και το βιβλίο του είναι εξαιρετικά εξειδικευμένο, καλύπτοντας τη σύνθεση και τη φαρμακολογία της OxyCodone, του LSD, των αμφεταμινών, των φαινυλοαμινών, της THC

Αυτός ο σύνδεσμος θα κατεβάσει όλα τα βιβλία του (μπορείτε επίσης να τα κατεβάσετε αναζητώντας τον τίτλο)

Ο Otto έχει συγκεντρώσει τις πιο σαφείς συνθέσεις για την μαζική παραγωγή ψυχεδελικών αμφεταμινών, πρόδρομων ουσιών και αναγωγών. MDA, MDMA (XTC), DOB, TMA, PMA, MDEA (Eve), DOM (STP) & άλλα δημοφιλή διεγερτικά, π.χ. μεθυλκαθηνόνη, φαινετερμίνη, αμινορέξ, εφεδρίνη. Είναι εύκολη ανάγνωση αλλά, ρητή, σκληροπυρηνική, ψυχεδελική χημεία αμφεταμινών. π.χ. μεθυλκαθινόνη και άλλα ψυχοδιεγερτικά από χημικά που δεν περιλαμβάνονται στον κατάλογο. Παραγωγή πρόδρομων ουσιών από λιπάσματα, μπαχαρικά, φλοιούς, σπόρους και έλαια. Διασταλμένες μεταλλικές & ηλεκτρολυτικές αναγωγές. Μαζική παραγωγή αναγωγικών & χημικών ουσιών του καταλόγου από διαλύτες & κοινά χημικά στο τοπικό κατάστημα υλικού. Περιγράφονται εκατοντάδες αντιδράσεις, οι ισχύοντες νόμοι περί ναρκωτικών και χημικών ουσιών του καταλόγου.


4. Otto Snow - Συνθέσεις LSD-25 & κρυπταμίνης: (1998)

Η σύνθεση του LSD είναι πολύ δύσκολη, μπορείτε να μάθετε γι' αυτό μέσα από αυτό το βιβλίο,Το βιβλίο είναι ο πιο ολοκληρωμένος οδηγός αναφοράς για τις συνθέσεις του LSD-25. Περιγράφονται οι αντιδράσεις, συμπεριλαμβανομένης μιας ανασκόπησης της έκθεσης της Task Force: Ναρκωτικά και κατάχρηση ναρκωτικών, σημειώσεις και έγγραφα συμβούλων. Πολλές από τις αντιδράσεις περιλαμβάνουν: Σύνθεση υποκατεστημένων με Ν,Ν-διαλκύλιο λυσεργκαμιδίων. Η αντίδραση Curtis. Παρασκευή του υδραζιδίου του d-ισο-λυσεργικού οξέος- αζίδιο του d-ισο-λυσεργικού οξέος- d-iso-LSD.

5. Κατασκευή και λειτουργία παράνομων εργαστηρίων ναρκωτικών.

Αυτό το βιβλίο δεν αφορά την παρασκευή ενός ναρκωτικού, αλλά το να σας διδάξει πώς να στήσετε ένα εργαστήριο και να σας δείξει μερικά μαθήματα για μυστικά πειράματα χημείας

Αυτό το βιβλίο περιγράφει βήμα προς βήμα λεπτομερώς πώς να στήσετε και να λειτουργήσετε ένα παράνομο εργαστήριο ναρκωτικών - χωρίς να σας πιάσουν. Παρακινούμενος από μια ειλικρινή επιθυμία να διαλύσει την αβυσσαλέα άγνοια του αμερικανικού λαού σχετικά με τα "ναρκωτικά", ο συγγραφέας αποκαλύπτει κάθε πτυχή της λειτουργίας ενός παράνομου εργαστηρίου παρασκευής ναρκωτικών. ο Jack B. Nimble αποκαλύπτει πώς να επιλέξετε μια τοποθεσία για ένα παράνομο εργαστήριο ναρκωτικών, πώς να καλύψετε τα ίχνη σας, τις προφυλάξεις ασφαλείας, καθώς και πότε και πώς να κλείσετε την επιχείρησή σας για να γλιτώσετε τη φυλακή.Ένα από τα πιο σημαντικά κεφάλαια είναι η προμήθεια ύποπτων αντικειμένων, επειδή οι χημικές εταιρείες συχνά παρακολουθούν ορισμένα αντιδραστήρια και αναφέρουν τις παραγγελίες στη Δίωξη Ναρκωτικών, και μάλιστα υποχρεούνται να το κάνουν για ορισμένα χημικά. Επίσης, η Δίωξη Ναρκωτικών συχνά διεξάγει επιχειρήσεις "Sting", στήνοντας ψεύτικες χημικές εταιρείες που πωλούν ύποπτες χημικές ουσίες και στη συνέχεια συλλαμβάνουν τους πελάτες τους. Έτσι, το να γνωρίζετε πώς να εξάγετε ύποπτες χημικές ουσίες από καθημερινά προϊόντα που πωλούνται σε καταστήματα υλικού, παντοπωλείου και προμηθειών αυτοκινήτων είναι απολύτως ζωτικής σημασίας για τον υπόγειο χημικό! Ο Jack B. Nimble σας λέει πώς να εξάγετε τη σαφρόλη, το κύριο συστατικό που απαιτείται για τη σύνθεση πολλών μεθυλενοδιοξυ-ναρκωτικών, όπως το MDA, το MDMA, το MMDA, το "EVE" κ.λπ, από το έλαιο sassafras, το οποίο διατίθεται χωρίς συνταγή σε μπακάλικα και φαρμακεία, εφεδρίνη και άλλες καλές πρόδρομες ουσίες για αμφεταμίνες από "φάρμακα για το άσθμα", αιθέρα υψηλής ποιότητας από "υγρό εκκίνησης", χλωροφόρμιο από "αφαίρεσης κηλίδων" και το συνήθως δυσεύρετο τετραϋδροφουράνιο από "καθαριστικό σωλήνων PVC"." Σε αυτό το κεφάλαιο, ο συγγραφέας αναλύει επίσης πώς να βρείτε μια "νόμιμη" χρήση για τα χημικά που χρειάζεστε και πώς να τα παραγγείλετε από κανονικές επιχειρήσεις προμήθειας χημικών. Ο συγγραφέας αναλύει επίσης πώς να κατασκευάσετε τα δικά σας γυάλινα σκεύη και άλλο εργαστηριακό εξοπλισμό από καθημερινά αντικείμενα. Καλύπτονται επίσης τα δισκία, οι κάψουλες και άλλες μέθοδοι συσκευασίας παράνομων ναρκωτικών. τα παράνομα εργαστήρια που περιγράφονται σε αυτό το βιβλίο δεν χρειάζεται να χρησιμοποιούνται για την παρασκευή παράνομων ψυχοδραστικών ναρκωτικών - θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για την παρασκευή φαρμάκων και χρήσιμων χημικών ουσιών σε μια κατάσταση πολέμου ή επιβίωσης.


Αν είστε αρχάριος, τότε αυτά είναι τα καλύτερα περιεχόμενα που αναζητάτε

1. Khan Academy. Διαθέτει μαθήματα αξίας πληροφοριών που διδάσκονται εύκολα και διαδραστικά, δωρεάν. Εγγραφείτε για τα μαθήματα χημείας και οργανικής χημείας τους.

2. Scribd. Σας δίνει απεριόριστη πρόσβαση σε σχολικά βιβλία, επιστημονικά άρθρα και περιοδικά, έγγραφα που ανεβάζουν οι χρήστες, καθώς και εμπορικά και υπόγεια βιβλία για τη σύνθεση και τη χημεία. Σχεδόν κάθε εγχειρίδιο που φαντάζεστε μπορεί να βρεθεί εκεί

3. Αρχείο χημείας του Erowid, και Αρχείο Ροδίου.

4. sciencemadness.org
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Γεια σας και σας ευχαριστώ για τις χρήσιμες συμβουλές! Κάθε μέρος κάθε βιβλίου για την παράνομη παρασκευή ναρκωτικών που έχει να κάνει με την απόκτηση πρόδρομων ουσιών/αντιδραστηρίων είναι όμως εντελώς άχρηστο, αφού τα περισσότερα νομικά κενά έχουν κλείσει εδώ και καιρό οι αρχές. Δεν μπορείς να βρεις εφεδρίνη σε κανένα μη συνταγογραφούμενο φάρμακο σε πολλές χώρες πια, τα καθαριστικά αποχετεύσεων με θειικό οξύ δεν πωλούνται, το έλαιο sassafras σίγουρα δεν είναι πλέον ανεξέλεγκτο, κλπ κλπ.

Τόσο ο θείος Fester όσο και ο καθηγητής Buzz έχουν πραγματικά κακή φήμη σε πολλά από τα φόρουμ που κατοικώ. Αλλά δεν έχω διαβάσει ποτέ το βιβλίο του PB. Λέτε στην ανάρτησή σας ότι θα μπορούσε να βρεθεί για να το κατεβάσετε στην ιστοσελίδα του αρχείου The Hives , αλλά δεν μπορώ να το βρω;
Θα μπορούσατε παρακαλώ να συνδέσετε το αρχείο λήψης;
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Έχετε δίκιο, πολλές από τις τεχνικές σε αυτά τα βιβλία είναι ξεπερασμένες, έστειλα αυτά τα βιβλία για να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους για [τις προηγμένες τεχνικές της εποχής] και τα βασικά στοιχεία της σύνθεσης φαρμάκων και χημικών ουσιών, νομίζω ότι ένα από τα αξιοθέατα της χημείας είναι ότι βελτιώνεται πάντα, για παράδειγμα αν δεν μπορείτε να βρείτε εφεδρίνη, ίσως μπορείτε να προσπαθήσετε να συνθέσετε εφεδρίνη από βρωμοφαινυλακετόνη, δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσετε εφεδρίνη για τη σύνθεση μεθαμφεταμίνης, τα P2P και P2NP είναι επίσης δημοφιλή ως πρόδρομες ουσίες, μπορείτε να μοιραστείτε αυτή τη γνώση με φίλους σε αυτό το φόρουμ, απ' όσο γνωρίζω υπάρχουν πολλοί άνθρωποι σε αυτό το φόρουμ που είναι ειδικοί.

Υπάρχουν κάποια λάθη στο έργο του unclefester ειδικά στην ηλεκτροχημική σύνθεση και τη σύνθεση του LSD, αλλά σπάνια άκουσα κάποιον να επικρίνει το βιβλίο Recreational drugs by professor buzz, και δεν βρήκα κανένα σοβαρό λάθος σε αυτό το βιβλίο ο ίδιος, ίσως επειδή είναι πολύ παλιό, μπορεί να υπάρχουν κάποια λανθασμένα περιεχόμενα που θεωρούνταν σωστά εκείνη την εποχή.

Λήψη συνδέσμων

https://chemistry.mdma.ch/hiveboard/rhodium/pdf/archive/recreational.drugs-professor.buzz.pdf

Αυτός είναι ένας σαφής διαδικτυακός σύνδεσμος, γι' αυτό παρακαλώ να είστε προσεκτικοί
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Σας ευχαριστούμε! Φαίνεστε πραγματικά χρήσιμος και ενημερωμένος τύπος.
Ποτέ δεν είδα κάποια λεπτομερή κριτική του καθηγητή Buzz, περισσότερο στη λογική "αυτή η αντίδραση είναι τόσο εύκολη που ούτε ο καθηγητής Buzz δεν καταφέρνει να τη γαμήσει". Αλλά αυτού του είδους τα γκρινιάρικα, κακοπροαίρετα σχόλια θα υπάρχουν πάντα.
Και όσο για τον Fester, μπορείτε να απολαύσετε τα μάτια σας σε αυτό το μικρό διαμάντι της συζήτησης μεταξύ αυτού και ενός από τους επικριτές του:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/eleusis/eleusis.vs.fester.html

Στο μυαλό μου ο Fester κερδίζει αυτό το παιχνίδι. Η κριτική είναι ασήμαντη και υπερτονισμένη.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Σας ευχαριστώ για τη σύσταση της σελίδας, είναι ένας αγώνας μάχης μεταξύ δασκάλων, ο κάθε χημικός προσπαθεί να αποδείξει ότι είναι μεγαλύτερος, κατά τη γνώμη μου είναι πολύ αξιόλογο και μπορεί κανείς να μάθει πολλά από τις συζητήσεις τους, στα μάτια μου ο Ελεούσης ή ο Ζουίτεριον, ο Unclefester είναι όλοι τους ήρωες των φαρμάκων, μερικά από τα άρθρα τους έχουν ακόμα αξία αναφοράς, ειδικά τα καταγεγραμμένα λάθη τους στη σύνθεση, τα οποία μπορούν να μάθουν οι αρχάριοι, η αυτοβιογραφία του Ελεούση είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσα, θα αναπαράγω τα χρήσιμα άρθρα τους για να τα δουν περισσότεροι άνθρωποι.
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Λοιπόν, χαίρομαι που βλέπω ότι κάποιες παλιές μέλισσες είναι ακόμα εδώ. Ήμουν μακριά από την πραγματικότητα για λίγο καιρό τώρα... αρχίζω να επιστρέφω σιγά σιγά και με ασφάλεια... Νομίζω ότι μπορεί να ξέχασες την Ολική Σύνθεση του Strike στη λίστα με τα βιβλία που πρέπει να διαβάσεις. Κάποια πράγματα μπορεί να είναι ξεπερασμένα, ναι, αλλά και πάλι η χημεία είναι χημεία και έχει πλάκα... όταν ξεκινήσεις δεν μπορείς να σταματήσεις ποτέ!
μελισσοασφάλεια
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Χάρηκα για τη γνωριμία, ελπίζω αυτό το φόρουμ να μπορεί να είναι τόσο ενεργό όσο ήταν κάποτε η Κυψέλη με τις προσπάθειές μας

Φυσικά Bee safe
 

beetlebb

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2022
Messages
35
Reaction score
28
Points
18
Χάρη στον θείο Lee :) πιστεύω ότι μπορεί. Τα peeps ενδιαφέρονται και τα φόρουμ είναι ο τόπος για θετική συζήτηση αλλά και για να συνδυάζονται οι γνώσεις ώστε να είναι όλοι ασφαλείς.
 
Top