Α-έλαιο έναντι πάστας πλύσης;

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Γεια σας!
Πριν πάρω στα χέρια μου τη σύνθεση 4mmc, θέλω να παράγω λίγη θειική αμφεταμίνη υψηλής ποιότητας.

Έτσι, έχω ήδη πάρει κάποιο εργαστηριακό εξοπλισμό και βασικά θα μπορούσα να κάνω τόσο πλύσιμο πάστας αμφεταμίνης όσο και ανάμιξη Α-έλαιο.

Επειδή το Α-έλαιο είναι αρκετά ακριβό και επίσης δύσκολο να βρεθεί, η ερώτησή μου είναι, θα είχε νόημα να πλύνω και να καθαρίσω κάποια πάστα αμφεταμίνης, η οποία είναι πολύ φθηνότερη...

Τις περισσότερες φορές πλένω όλη την ταχύτητα μου με ασετόν και την στεγνώνω, αλλά αν το κάνω αυτή τη φορά, θα ήθελα να την πλύνω 100% για να έχω ένα καθαρό τελικό προϊόν.

Σκέφτομαι επίσης να το πλύνω, όσον αφορά το ότι θέλω να μάθω πώς να ξεπλύνω την καφεΐνη από το θειικό μου για να πάρω ένα προϊόν υψηλής ποιότητας.

Τι θα κάνατε όσον αφορά το χρόνο και τα χρήματα, που θα έπρεπε να επενδύσω;
Η πάστα αμφεταμίνης είναι εξαιρετικά φθηνή. Εάν βρω καλή προμήθεια, τότε το τελικό αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι αρκετά καλό.

Greez
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Εσείς οι ίδιοι απαντήσατε στην ερώτησή σας, ποια είναι η καλύτερη. Αν μιλάτε για καφετιζόλη, το α-έλαιο σημαίνει καθαρότερο, είναι πιο δύσκολο να κοπεί.
Αν χρειάζεστε..:
test
καθαρισμός
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx δεν έχω διαβάσει αυτά τα εγχειρίδια, η διαδικασία καθαρισμού φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα, αν δεν μπορώ να βρω φτηνό α-έλαιο, θα πάω με αυτό.

Δυστυχώς υπάρχουν τόσα πολλά χημικά και εξοπλισμός που απαιτούνται στην αρχή....
Αλλά νομίζω ότι μετά από λίγο καιρό θα μπορώ να χρησιμοποιώ τα χημικά για πολλαπλούς σκοπούς...

Το homeelab μου συνεχίζει να μεγαλώνει 💊😅 αλλά ελπίζω ότι σύντομα θα τελειώσει και θα μπορέσω να αρχίσω να πειραματίζομαι και να παράγω...
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
hello,
με υδατική ακετόνη μπορείτε να αφαιρέσετε τα υπολείμματα σύνθεσης και τις προσμίξεις σύνθεσης από τη θειική αμφεταμίνη πολύ καλά, η καφεΐνη μπορεί να ξεπλυθεί λιγότερο εύκολα, το ίδιο ισχύει και αν χρησιμοποιήσετε IPA
χρησιμοποιείται!
ο καλύτερος τρόπος για να διαλύσετε την καφεΐνη από τη θειική αμφεταμίνη είναι με αποσταγμένο νερό!
αυτό είναι απλό & πολύ πολύ αποτελεσματικό, τουλάχιστον κατά την εμπειρία μου!
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Θα μπορούσατε να μου υποδείξετε στοιχεία σχετικά με αυτό; Με εργαστηριακές αναλύσεις από πριν και μετά.
Μιλάμε για πλύση με ακετόνη με ποιο τρόπο; Όλοι όσοι έχω δοκιμάσει που το έχουν κάνει αυτό έχουν ξεπλύνει το προϊόν από μόνο του και η διαδικασία το άφησε πιο αδύναμο από πριν.
 

feinkostParanoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
12
Reaction score
10
Points
3
πρώτα απ' όλα, πρέπει να διορθώσω ένα ορθογραφικό λάθος στην ανάρτησή μου, θα έπρεπε φυσικά να λέει άνυδρη ακετόνη και όχι υδατική ακετόνη.
Δεν έχω εργαστηριακές αναλύσεις.
έψαχνα έναν τρόπο να βγάλω τα υπολείμματα σύνθεσης & καφεΐνης από τη θειική αμφεταμίνη όσο το δυνατόν πιο εύκολα!
μέσω ανθρώπων που εργάζονται ως χημικοί, τεχνικοί χημικών εργαστηρίων κλπ. έπεσα πάνω στο πλύσιμο με ακετόνη.
το πλύσιμο με άνυδρη ακετόνη μόνο φουκνιόνισε τη θειική αμφεταμίνη!!!
διαλύει πολύ καλά τα υποπροϊόντα σύνθεσης, τα υπολείμματα σύνθεσης, την καφεΐνη!
διαλύει επίσης οποιοδήποτε άλλο είδος αλάτων αμφεταμίνης, δηλαδή φωσφορική αμφεταμίνη και υδροχλωρική αμφεταμίνη.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Όλα θα εξαρτηθούν από το γεγονός ότι u έχουν - μια βάση καφεΐνης ή ένα άλας καφεΐνης. Η διαλυτότητα θα είναι διαφορετική και ανάλογα με τον τύπο του άλατος. Εάν έχουμε μια βάση, μπορούμε να ξεπλύνουμε με ακετόνη ή DCM, αυτό θα είναι αρκετό.
 

BioHackers

BioHackers
Language
🇺🇸
Joined
Oct 20, 2023
Messages
45
Reaction score
120
Points
33
Deals
129
Η πάστα αμφεταμίνης είναι φθηνή, αλλά η περιεκτικότητά της σε αμφεταμίνη μπορεί να είναι αμελητέα. Όταν εξάγετε καθαρή αμφεταμίνη, μπορεί να χάσετε περισσότερο από το 90% της μάζας.
Είναι προτιμότερο να αγοράσετε Α-έλαιο και να το οξινίσετε σε θειικό οξύ.
 
Top