Συμβουλές σχετικά με τη νομική κάλυψη της σύνθεσης μικρής κλίμακας

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, είμαι νέος εδώ. Θα ήθελα να ξεκινήσω τη σύνθεση μικρής κλίμακας, κυρίως για να μάθω και να απολαύσω τη δική μου παραγωγή. Ως αρχάριος, σκεφτόμουν να πάω με σύνθεση από την ενότητα "Απλούστερες συνταγές" με P2NP και στη συνέχεια με αμφεταμίνη.

Δεν σκοπεύω να βγάλω κέρδος, απλά να συνθέσω αρκετά για τη δική μου χρήση και των φίλων μου. Έτσι σκέφτηκα ότι θα ήταν ενδιαφέρον να έχω μια νομική κάλυψη με τη μορφή ενός μη κερδοσκοπικού οργανισμού, όπως μια "ένωση ερασιτεχνών χημικών", σκοπός της οποίας θα ήταν η σύνθεση νόμιμων ενώσεων με ερασιτέχνες που ενδιαφέρονται να μάθουν χημεία. Πιστεύω ότι έτσι θα ήταν εύκολο να δικαιολογήσω γιατί παραγγέλνω κάποια αντιδραστήρια ή πρόδρομες ουσίες (νιτροαιθάνιο ή n-βουτυλαμίνη για παράδειγμα).

Πιστεύετε ότι αυτό είναι μια καλή ιδέα; Ή μήπως είναι καλύτερα να δημιουργήσω μια εικονική εταιρεία; Ή να προσπαθήσω να παραγγείλω ως ιδιώτης; Ζω στην Ευρώπη (ΕΕ), αν αυτό βοηθάει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας!
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Φτιάχνετε σαπούνι και αρώματα; Αγοράστε μερικά μη περιγραφικά αιθέρια έλαια για κάποια εύλογη άρνηση.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Μην πέσετε στην παγίδα να σκεφτείτε ότι ένα εξώφυλλο θα σας σώσει.

Σκέφτηκα λοιπόν ότι θα ήταν ενδιαφέρον να έχετε ένα νομικό εξώφυλλο με τη μορφή ενός μη κερδοσκοπικού οργανισμού, όπως μια "ένωση ερασιτεχνών χημικών", σκοπός της οποίας θα ήταν η σύνθεση νόμιμων ενώσεων με ερασιτέχνες που ενδιαφέρονται να μάθουν χημεία. Πιστεύω ότι έτσι θα ήταν εύκολο να δικαιολογήσω γιατί παραγγέλνω κάποια αντιδραστήρια ή πρόδρομες ουσίες (νιτροαιθάνιο ή n-βουτυλαμίνη για παράδειγμα).

Θα ήθελα να το ξαναδιαβάσετε αυτό μερικές φορές για να καταλάβετε πόσο ανούσιο ακούγεται. Μη κερδοσκοπική ένωση ερασιτεχνών χημικών που αγοράζει νιτροαιθάνιο.

Το νιτροαιθάνιο είναι ΖΕΣΤΟ. Οι πωλήσεις νιτροαιθανίου μπορούν να εποπτεύονται από την DEA ακόμα και σε άλλες χώρες. Ερασιτεχνική ένωση χημικών ή όχι, πρέπει να κρατήσετε αυτές τις πιθανές καυτές παραγγελίες χωριστά η μία από την άλλη.

Όσο περισσότερο χωρίζετε τις αγορές σας, τόσο πιο ασφαλές θα είναι. Αν ψάχνετε για κάλυψη, το πιο κοντινό πράγμα είναι η παραγωγή καλλυντικών/προσωπικής φροντίδας/αρωματοποιίας.
 

S1NTH3T1C

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 3, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Είναι εξίσου προβληματική η λήψη νιτρομεθανίου;
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Όχι είναι ένα κοινό πρόσθετο καυσίμου και χρησιμοποιείται σε αυτοκίνητα RC, αν και μπορεί να ισχύουν τοπικοί περιορισμοί για εσάς δεν είμαι σίγουρος για τους νόμους σας
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
nitroMEthane, όχι τόσο πολύ , nitroEthane ΝΑΙ !
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Αυτό ήταν μια μεγάλη ιδέα αν και φαίνεται ότι δεν λειτούργησε έχω δοκιμάσει όλα τα είδη των αρωμάτων από αιθέριο έλαιο φαρμακευτικό πεθαίνει και θα σας παρενοχλήσουν τελικά είναι απλά ένα από αυτά τα πράγματα
 

Edeleanu

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 19, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Τελικά παρήγγειλα μια μικρή ποσότητα νιτροαιθανίου από έναν προμηθευτή στο διαδίκτυο χωρίς να κάνω ερωτήσεις σχετικά με την προβλεπόμενη χρήση και το έστειλα στη διεύθυνσή μου. Σκέφτηκα ότι δεν είναι παράνομη η κατοχή του καθεαυτού, οπότε σε αυτό το σημείο δεν παραβιάζω κανέναν νόμο από όσο γνωρίζω. Ήταν ακριβό όμως (100+ ευρώ για 500ml)- το νιτρομεθάνιο φαίνεται λίγο φθηνότερο, αλλά δεν το χρειάζομαι προς το παρόν. Στη συνέχεια θα παραγγείλω n-βουτυλαμίνη και βενζαλδεΰδη, δεν είμαι σίγουρος αν θα τα παραγγείλω μαζί ή όχι, αλλά μάλλον σε διεύθυνση φίλου για παν ενδεχόμενο.
 

oon1

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 3, 2024
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Έκανα κάτι παρόμοιο,το παράκανα λίγο πιστεύω όμως. Άνοιξα μια εταιρεία ερευνών. Με άδεια λειτουργίας και όλα τα σχετικά. Δεν ήταν φτηνό, αλλά η ηρεμία του μυαλού είναι ανεκτίμητη!
 
Top