Ψάχνω για προμηθευτή της 3,4,5-τριμεθοξυβενζαλδεΰδης....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει καθόλου σε αυτό το θέμα; Ιδανικά θα έψαχνα για μισό κιλό - 1 κιλό αλλά τότε θα χρειαζόμουν και νιτρομεθάνιο, πιστεύω και αν αγοράζω νιτρομεθάνιο, θα πρέπει να πάρω και λίγο νιτροαιθάνιο οπότε αν μπορείτε να προμηθευτείτε κάποιο από αυτά τα χημικά μπορείτε να μου δώσετε ένα buzz...ή dm
Είμαι στη διαδικασία να προσπαθήσω να φτιάξω θειικό αιθυλεστέρα νατρίου και περιμένω το νιτρώδες νάτριο στο ταχυδρομείο.
Αναρωτιόμουν αν θα μπορούσατε να αντικαταστήσετε το νιτρώδες νάτριο με ένα άλλο νιτρώδες μέταλλο; Έχω πολλά νιτρώδη ασβέστιο που χτυπάει γύρω - λέω χτυπάει γύρω, το έκανα σε ένα rxn διπλής εκτόπισης, αλλά και πάλι - είναι εκεί lol
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Τι; 3,4,5-τριμεθοξυβενζαλδεΰδη, νιτροαιθάνιο, νιτρομεθάνιο ή θειώδες ασβέστιο. Το τελευταίο, ναι, προφανώς, αλλά το θέμα είναι ότι θα ήθελα να αποφύγω να προσπαθήσω να αποστάξω το δικό μου νιτροαιθάνιο αν είναι δυνατόν, γι' αυτό προσπαθώ να προμηθευτώ λίγο.
Όταν έχω γράψει μια λεπτομερή θέση για το τι χρειάζομαι με πολλαπλές χημικές ουσίες, λέγοντας - "είναι πραγματικά φθηνό" πραγματικά δεν μου προσφέρει τίποτα.
Δεν δείχνει καν ΤΙ είναι πραγματικά φθηνό, καθώς ζητάω προμηθευτές πολλαπλών προϊόντων.....
Μπορείτε παρακαλώ να διευκρινίσετε και αν έχετε μια λύση για μένα, παρακαλώ επεκτείνετε την απάντησή σας!
Ευχαριστώ
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Γεια σας παιδιά, iv είχε κάποιες απαντήσεις, αλλά είναι όλα από το ελάχιστο kg και είμαι απλά ένας χημικός στο σπίτι που δεν θέλει να πουλήσει τίποτα σε κανέναν. Απλά θέλει να πραγματοποιήσει μερικά rxns από pihkal.
Περισσότερο με φοβίζει το γεγονός ότι πρέπει να αγοράσω ένα ολόκληρο κιλό νιτρομεθάνιο. Είναι τόσα πολλά χρήματα και δεν χρειάζομαι τόσα πολλά με τη μία!
Δεν είναι σαν να χρησιμοποιώ ροτοβάπ και έτσι θα είναι μικρά rxn που θα τρέχουν...
Έτσι, παρακαλώ, αν ερευνάτε ή ακόμη και πουλάτε σε αυτό το είδος της περιοχής, παρακαλώ 🙏 μοιραστείτε την αγάπη της δυνατότητας να δημιουργήσω τις δικές μου φαινυλοαμίνες. Αυτό είναι ένα κάλεσμα για όλους τους χημικούς στο σπίτι να σκεφτούν πίσω στο πώς ήταν πριν έχετε τις πρόδρομες ουσίες σας...

Ακόμα παίζω με την προσπάθεια να συνθέσω νιτροαιθάνιο, αλλά ειλικρινά, αν κάποιος μου πουλούσε ας πούμε 100-250ml από αυτό, θα ήταν μια τεράστια βοήθεια προκειμένου να φτιάξω την άμεση πρόδρομη ουσία μου για το ΕΝΑ προϊόν που πρόκειται να πουλήσω κάποτε. Αμφεταμίνη - απλά για να χρησιμοποιήσω τη βενζαλδεΰδη στην οποία έχω εύκολη πρόσβαση εδώ, καθώς αγόρασα ένα μπουκάλι πριν από μήνες που δεν το άνοιξα ποτέ.
Δεν ντρέπομαι να παραδεχτώ, οι ποσότητες των κιλών με φοβίζουν - το να βάζω τόσα πολλά μετρητά σε ένα rxn ή ακόμη και σε μια σειρά από rxn για τη δική μου προσωπική ευχαρίστηση είναι λίγο ανεύθυνο σε αυτές τις ποσότητες.
είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό, καθώς χρειάζομαι αρκετό νιτροαιθάνιο για να χρησιμοποιήσω τα 500ml βενζαλδεΰδης που έχω, αλλά ο τομέας στον οποίο θέλω να κάνω πραγματική έρευνα, ξεκινάει με 3,4,5-tmbenzaldehyde που απαιτούν νιτρομεθάνιο ως επί το πλείστον! Gah 😩
 
Top