Αμφεταμίνη με ελεύθερη βάση όπως η κοκαΐνη;

WannaLearnChem

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας φίλοι μου που αγαπάτε την ελευθερία (y);)

Αν ήταν κάποιος τυχαία ελεύθερος με βάση την αμφεταμίνη(λευκή με συνοχή κιμωλίας) όπως θα έκανε κανείς με την κοκαΐνη(Na₂CO₃ + νερό σε ένα κουτάλι) θα ήταν
δώσει μια ουσία που μπορεί να καπνίσει όπως η μεθαμφεταμίνη ή κάτι παρόμοιο; ρωτάω γιατί βρήκα ένα σακουλάκι με αμφίβολη ουσία μέσα. Η γεύση ήταν πικρή, λίγο
λίγο σαν κοκαΐνη, και μούδιασε λίγο τη γλώσσα + το στόμα μου. Πήρα μια γραμμή των 100mg από αυτό, και μου έδωσε μια μικρή ευφορία + ντοπαρίσματα. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος
αν είναι κοκαΐνη, ή/και αμφεταμίνη αναμεμειγμένη με λίγη λιδοκαΐνη (ή κάτι παρόμοιο) και σκέφτηκα ότι αν το κάνω freebase, θα ξέρω σίγουρα αν είναι κοκαΐνη, αλλά δεν έγινε έτσι
λειτούργησε όπως αναμενόταν. Δεν σχημάτισε στρώμα λαδιού, αλλά επέπλεε σαν κρύσταλλοι/μικρές πέτρες στην κορυφή, τις οποίες μάζεψα και κάπνισα. Η γεύση του καπνού ήταν πολύ έντονη σαν πλαστική (περισσότερο σαν πλαστικό από την κοκαΐνη freebase).
με μια πικρή παρατεταμένη επίγευση, και τα απόβλητα του νερού από το freebase στο κουτάλι με κάποια υπολείμματα του πυθμένα είχαν μια αμυδρή μυρωδιά σαν αμφεταμίνη.

Μετά το κάπνισμα: όλοι οι μύες μου είναι χαλαροί, και αισθάνομαι σαν να βγήκα μόλις από ένα λουτρό σπα + έχω μια μικρή ευφορία, και νιώθω ζαλισμένος, και έχει αποδώσει κάποια αφύπνιση με πιο γρήγορους χτύπους της καρδιάς.
Δεν έγινε τίποτα κακό, αισθάνομαι υπέροχα :) αλλά είμαι πολύ αβέβαιος για το ποια ουσία θα μπορούσε να είναι; Έτσι, θα σήμαινε πολλά για μένα αν κάποιοι με γνώση θα μπορούσε / θα μπορούσε να έρθει με μια εικασία ή 2 (ξέρω ότι είναι δύσκολο με τις λεπτομέρειες που παρέχονται).

Btw: Έχετε το βαθύτατο σεβασμό μου για την ύπαρξη και τη λειτουργία ενός φόρουμ όπως αυτό(ο κόσμος το χρειάζεται) είστε οι ήρωες που δεν μπορούν να αναφερθούν, ή να επαινεθούν δημόσια(αλλά είμαι οπαδός, και φιλοδοξώ να γίνω και εγώ).
- Η πρώτη μου γλώσσα δεν είναι τα αγγλικά, και δεν είμαι νηφάλιος τώρα. Γι' αυτό συγγνώμη για τα ορθογραφικά λάθη κλπ.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
WannaLearnChem.
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Πρώτα απ' όλα, προμηθευτείτε μερικά τεστ αντιδραστηρίων, ώστε να μπορείτε να συγκρίνετε τα αποτελέσματά σας με αυτά που υπάρχουν στο διαδίκτυο. Θα σας συνιστούσα να διαβάσετε αυτήν την ανάρτηση:

https://www.reddit.com/r/ReagentTesting/comments/us8nk0
Αμφιβάλλω αν κάποιος σε αυτό το φόρουμ μπορεί να σου πει με σιγουριά τι είναι, και είμαι σίγουρος ότι ξέρεις ότι μάλλον δεν είναι η καλύτερη ιδέα να καταπίνεις τυχαίες ουσίες, αλλά αμφιβάλλω ότι ούτε εγώ θα το είχα κάνει χαχα.
 
View previous replies…

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
PS. Ξέχασα να απαντήσω στην πραγματική ερώτηση αλλά είμαι σίγουρος ότι η αμφεταμίνη σε μορφή ελεύθερης βάσης είναι ένα υγρό έλαιο σε θερμοκρασία δωματίου το οποίο είμαι σίγουρος ότι θα μπορούσες να καπνίσεις αλλά δεν θα ήταν εύκολο να το χειριστείς
 

WannaLearnChem

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Σας ευχαριστώ για τη σύσταση, αλλά είναι ήδη πολύ αργά, και ήξερα για τα αντιδραστήρια εκ των προτέρων(απλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα) (y) :)
αλλά ναι, ξέρω ότι δεν είναι καλή ιδέα να καταπίνεις τυχαίες ουσίες(κανονικά δεν το κάνω) αλλά είχα μια γενική ιδέα για το τι θα μπορούσε να είναι(αμφεταμίνη, κοκαΐνη ή κάποιο οπιόδιο) και
είχε πικρή γεύση όπως η κοκαΐνη, και όχι όπως οι οπιούχες ή/και η γεύση που προκαλεί εμετό όπως μπορεί να έχουν κάποιες αμφεταμίνες. Και αισθανόμουν λίγο καταθλιπτικός, οπότε πήρα το ρίσκο που λειτούργησε.
...και αποδείχτηκε τέλεια. Απλά με ενόχλησε το γεγονός ότι δεν ήξερα τι ακριβώς ήταν, και επίσης ήμουν περίεργος για το αν το freebasing της αμφεταμίνης( με ανθρακικό νάτριο + νερό και λίγη θερμότητα) θα μπορούσε ή θα απέδιδε παρόμοια αποτελέσματα όπως περιγράφεται αλλάζοντας το με το freebasing.

Αλλά ναι, τώρα που το αναφέρεις. η αμφεταμίνη freebase είναι μια μελιτώδης/κίτρινη ελαιώδης ουσία. Αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν το freebasing όπως με την κοκαΐνη θα μπορούσε/θα μπορούσε να το αλλάξει σε άλλο
ουσία όπως η μεθαμφεταμίνη (όχι τόσο απλό το ξέρω) ή κάτι παρόμοιο, αν κατά τύχη αυτό που είχα freebase ήταν/είναι αμφεταμίνη και όχι κοκαΐνη όπως νόμιζα :)

- Ευχαριστώ που μου απάντησες, το εκτιμώ αυτό (y) Δεν ήμουν απόλυτα σαφής σχετικά με την ερώτησή μου, η οποία αφορούσε περισσότερο το αν το freebase της αμφεταμίνης όπως με την κοκαΐνη θα μπορούσε να δώσει μια άλλη ουσία με παρόμοια αποτελέσματα, και γι' αυτό λυπάμαι. Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καλέ μου κύριε.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Α, δεν είχα δει ακόμα αυτό το μέρος του φόρουμ. Ευχαριστώ!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ενώ μπορείτε να καπνίζετε βάση αμφεταμίνης δεν θα πρέπει να την αρκετά διαβρωτική
 
Top