Question Οποιαδήποτε γνωστή νοθευτική ουσία με μοριακή αφθονία 120-150;

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Υπάρχει κάποια γνωστή νοθευτική ουσία με μοριακή τιμή στην περιοχή 120-140;
Μια άλλη ιδιότητα που θα μπορούσε να σχετίζεται με αυτό το σκατά:
Μετατρέπεται εύκολα σε υδροχλωρικό άλας και επιστρέφει στη βάση και δεν έχει χρώμα. Το υδροχλωρικό άλας δεν διαλύεται στην ακετόνη και καθιζάνει αμέσως.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
120-140g/mol? Γνωστή νοθευτική ουσία ποιου φαρμάκου; Σε ποιο ph αρχίζει να καθιζάνει;
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Δεν έχω ελέγξει το PH σε σημείο καθίζησης. Εκτιμώ το μοριακό βάρος από την υπέρβαση της κατανάλωσης αντιδραστηρίων.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Έχω μια λίστα με κοινά ενήλικα και τη διαλυτότητά τους και μπορώ να αναζητήσω το mol. Βάρος, αλλά θα βοηθούσε να ξέρω τι είναι ένα νοθευτικό του. Κανείς δεν βάζει MSM στην κοκαΐνη και κανείς δεν βάζει λεβαμισόλη στη μεθαμφεταμίνη ( ελπίζω όχι), οπότε θα έψαχνα για τις κοινές νοθευτικές ουσίες του φαρμάκου για το οποίο μιλάμε. Αν δεν μου πεις θα χρειαστεί διπλάσια δουλειά, και δουλεύω πιο έξυπνα και πιο σκληρά, οπότε πες το
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Παγίδευσα αυτή την παράπλευρη ένωση με ρητίνη και στη συνέχεια την ανέκτησα στη βάση. Τώρα αρχίζω να σκέφτομαι ότι αυτό είναι ένα είδος κολλοειδούς που χτίστηκε παρουσία σκόνης μικροδιασποράς (στερεά) που αρπάχτηκε από την PMK. Κάτι παρόμοιο με το κολλοειδές Pickering.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Ερεύνησα αυτή την παρτίδα λίγο περισσότερο από ό,τι συνήθως, και σε κάποιο σημείο κατάφερα να εξαγάγω κάποια ελαιώδη ουσία.
Δεν θα περιγράψω όλα τα βήματα, καθώς θα είναι πολύ μεγάλο για την κατανόηση. Στο τελικό αποτέλεσμα είχα περίπου 10 g mdma hcl + λίγο νερό στον κρυσταλλοποιητή. Στην αρχή, η αναλογία ήταν 10 g mdma hcl + 30 g νερό. Κάποια στιγμή, όταν οι αναλογίες έγιναν 10 γρ. αλάτι + 10 γρ. νερό είδα κάτι που δεν έχω ξαναδεί ή δεν έχω δώσει σημασία σε αυτό.
Στον πυθμένα του κρυσταλλοποιητή, κάτω από το στρώμα του νερού κάποια μικρή ποσότητα υγρής ουσίας διαφανής και μη αναμιγνυόμενη με το νερό. Πιθανώς αυτή η ουσία έχει πολύ μικρότερη διαλυτότητα στο νερό, αν συγκριθεί με την mdma hcl, και ωθήθηκε έξω από το νερό.
Δεν αντιδρά με το hcl, καθώς το ph ήταν ελαφρώς όξινο λόγω της περίσσειας hcl.
Μια άλλη ιδιότητα είναι - είναι αδιάλυτη στην ακετόνη.
Διάβασα το φόρουμ και βρήκα μερικά θέματα για κάτι παρόμοιο. Αλλά ακόμα δεν ξέρω τι είναι.
 
View previous replies…

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Συγγνώμη, δεν είμαι σαφής σε αυτή την περιγραφή: τόσο κουρασμένος τις τελευταίες ημέρες. Ναι, ακριβώς αυτή η ουσία, απελευθερώθηκε κάτω από το νερό. Έτσι, είναι πολύ λιγότερο διαλυτή στο νερό. Και δεν είναι επίσης mdma fb, καθώς δεν αντιδρά με hcl.. Ο όγκος αυτής της ουσίας - δύσκολο να πω, καθώς ήμουν πολύ κουρασμένος για να τη διαχωρίσω ξανά σε χωνί, και δεν έχω χωνί για τόσο μικρό όγκο, αλλά μπορώ να πω από την εμφάνιση, ήταν περίπου 2-5% του βάρους της mdma hcl.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Εντάξει, αυτή η ουσία κάτω από το νερό θα μπορούσε να είναι υπολείμματα του perc. Αλλά σε αυτή την περίπτωση υπήρχε μακρύς δρόμος. Η Mdma hcl που ελήφθη μετά από μια μακρά διαδικασία κρυσταλλώθηκε από το νερό μέχρι το ξηρό βάρος. Στη συνέχεια, λόγω υπερβολικά δυσάρεστης οσμής διαλύθηκε και προχώρησε με ιοντική ρητίνη, και κρυσταλλώθηκε εκ νέου από το νερό και πάλι. Κατά τη διάρκεια αυτής της δεύτερης κρυστάλλωσης παρατηρήθηκε ουσία στον πυθμένα.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Top