Έχει κανείς εμπειρία στην απόσταξη σαφ από καμφορά;

LoneStarHopeful

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Έχει κανείς εμπειρία στην απόσταξη σαφρόλης από καφέ έλαιο καμφοράς; Έχω μια παραγγελία δείγματος του υλικού που έρχεται από την Κίνα και υποτίθεται ότι περιέχει 27% σαφρόλη. Αυτή τη στιγμή συγκεντρώνω τα εξαρτήματα για να κατασκευάσω έναν αναρροφητήρα βαρέως τύπου ως πηγή κενού. Αντλία συνεχούς λειτουργίας που έχει ονομαστική ταχύτητα 16 GPM, υπολογίζω ότι σε συνδυασμό με παγωμένο νερό θα κάνει εύκολα 20 mmHg, και η μείωση στα 10 mmHg θα είναι εφικτή. Βλέπει κανείς προβλήματα με το σχέδιό μου; Σκοπεύω να φτιάξω ένα μετρητή κενού στη γραμμή κενού και να χρησιμοποιήσω το διάγραμμα που βρίσκεται στον οδηγό "Απόσταξη της σαφρόλης" του Chromic, ώστε να μην πετάω στα τυφλά, αλλά από τις λίγες συζητήσεις που βρήκα στο διαδίκτυο φαίνεται ότι κάποιοι άνθρωποι έχουν μεγάλο πρόβλημα να το βγάλουν από το λάδι καμφοράς; Οποιαδήποτε συμβουλή ή προειδοποίηση σχετικά με πιθανές παγίδες θα ήταν ευπρόσδεκτη.

Από εκεί και πέρα το σχέδιό μου είναι να επαναρροφήσω με ΚΟΗ για να μετατρέψω σε ισοσαφρόλη, και εξακολουθώ να κάνω έρευνα και να βρίσκω την καλύτερη μέθοδο για να πάω από την ισοσαφρόλη σε MDP2P. Οποιαδήποτε συμβουλή σε αυτό το μέτωπο θα εκτιμηθεί επίσης. Αυτή τη στιγμή κλίνω προς τη μέθοδο της οξόνης, απλά και μόνο για το πόσο εύκολο είναι να προμηθευτώ τα απαιτούμενα χημικά, αλλά είμαι σίγουρα ανοιχτός σε προτάσεις υψηλότερης απόδοσης.
 
Top