Δοκίμασε κανείς εδώ να φτιάξει 2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδη χρησιμοποιώντας βενζαλδεΰδη και πυριδίνη;

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Λίγο πολύ όλα αυτά αναφέρονται στον τίτλο, αλλά αν έχετε, μπορείτε να μου δώσετε μια ιδέα για το πόσο εύκολο είναι;
Έχω ένα φορτίο βενζαλδεΰδης και δεν ασχολούμαι πολύ με τις αμφεταμίνες, θα προτιμούσα πολύ περισσότερο να τη μετατρέψω σε 2,5-dmobzh (ναι, αυτή είναι η συντομογραφία μου για την παραπάνω χημεία lol) και να ρισκάρω να πάρω τη μισή ποσότητα τελικού προϊόντος, καθώς είναι διπλά χρήσιμο για μένα!
Επίσης, η βενζαλδεΰδη είναι πολύ εύκολο να αποκτηθεί και έτσι αν είναι ένα σχετικά εφικτό σύνθετο, τότε νομίζω ότι είμαι σε κάτι και μπορώ να αρχίσω να ακολουθώ κάποιες συνταγές 2c.
Καμία σκέψη ή πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίσω; Δεν ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ένα κιλό από αυτό...
Ακόμα και 250g μου φαίνονται υπερβολικά αλλά τέλος πάντων, δεν είμαι πωλητής
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Συγγνώμη, εννοούσα την 3,4-τριμεθοξυβενζαλδεΰδη.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Τουλάχιστον θα μπορούσα να φτιάξω μεσκαλίνη σε μικρές ποσότητες....
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Αν πρέπει να κάνετε αυτή την ερώτηση σημαίνει ότι δεν θα το κάνετε. Δεν σας είναι σαφές το γιατί, αλλά θα καταλήξετε να αγοράσετε ή να λάβετε κάποια. Ίσως να προσεγγίσεις τη βανιλλίνη έχοντας στο μυαλό σου το 3,4,5-(MeO)3-BA και όχι το 2,5-(MeO)2... δοκίμασες από π-ανισαλδεΰδη και η δουλειά είναι δύσκολη.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Ναι, έμαθα. Συνειδητοποίησα περίπου 5 λεπτά αφότου το ανέβασα αυτό εννοούσα κάτι σαν 3,4-υδροξυ ph ή κάτι τέτοιο, μπερδεύτηκα μεταξύ της πρόδρομης ουσίας της μεσκαλίνης, της κύριας πρόδρομης ουσίας 2c και της 3,4-υδροξυφαινυρτυλαμίνης. Εντελώς διαφορετικό
...συγγνώμη γι' αυτό. Iv από τότε είχα ένα μάθημα για τις φαινυλοθυλαμίνες και τον τρόπο με τον οποίο ουσιαστικά διαβάζεις τις χημικές ουσίες ανάποδα, οπότε η θέση 3 και 4 είναι εντελώς λάθος, για να μην αναφέρω το υδροξύ αντί για διμεθοξυ ή τριμεθοξυ. Συγγνώμη γι' αυτό!
 
Top