Ερωτήσεις για το Β-νιτροστυρένιο....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Εντάξει, λοιπόν, καταλαβαίνω ότι η 2c-h freebase δεν είναι σταθερή και είμαι κάποιος που περνάει από αποσύρσεις βενζολίου και έτσι θα παραδεχτώ ότι μπορεί να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ ορισμένων βημάτων.....
Έχω κάποια 2,5-DMOBA και έχω συγκεντρώσει όλα όσα χρειάζομαι για να το μετατρέψω σε 2c-h και στη συνέχεια από εκεί ένα ολόκληρο πιθανό ουράνιο τόξο προϊόντων...
Προετοιμάζομαι γι' αυτό εδώ και καιρό και μου πήρε λίγο χρόνο για να βρω όλα τα σκατά που χρειάζομαι.
Είμαι απλά περίεργος, πόσο σταθερό είναι το β-νιτροστυρένιο; Θα μπορούσα να κάνω αυτό το βήμα και μετά να το αποθηκεύσω ως έχει για λίγες μέρες πριν από τη μείωση χωρίς πρόβλημα;
Στην πραγματικότητα προμηθεύτηκα και λίγο LAH, το οποίο θα είναι καλό. Α, και η αιθυλενοδιαμίνη που μου έρχεται θα είναι επίσης χρήσιμη σε αυτό.
Έχοντας πάρει τόσο πολύ χρόνο για να μαζέψω και να αρχίσω να εξετάζω οτιδήποτε άλλο εκτός από τις αναγωγικές αμινώσεις με τρυπταμίνη, δεν θέλω να φτιάξω το στυρένιο και μετά να επιστρέψω και να το βρω γαμημένο!
Πιθανότατα θα το πακετάριζα με κενό ούτως ή άλλως, αλλά ναι. Θα πρέπει πραγματικά να το κάνω αυτό περισσότερο - θα έπρεπε να το είχα κάνει με το n,n-DMT μου όταν το έκανα, μπορεί να μην είχε γίνει κόκκινο... lol είναι μόνο μερικά γραμμάρια, αλλά και πάλι. Παράξενο.
Εν πάση περιπτώσει ναι όποιος έχει κάνει τη σύνθεση είτε a la shulgin με το οξικό αμμώνιο είτε ακόμη και αν το έχετε κάνει χρησιμοποιώντας αιθλενοδιαμίνη ως καταλύτη, χτυπήστε εδώ και ενημερώστε με για το τι είμαι μέσα! Ta
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
65
Points
18
Το 2C-H είναι πολύ πιο σταθερό από το β-νιτροστυρένιο, ως ελεύθερη βάση θα απορροφήσει αργά το CO2 από τον αέρα και εν μέρει θα μολυνθεί με το ανθρακικό του άλας, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο στην περίπτωση ελεύθερης επαφής με τον αέρα, αν είναι ερμητικά κλειστό και αποθηκευμένο στο ψυγείο, μπορείτε να περιμένετε πολλά χρόνια πριν κάνετε κάτι πιο ενδιαφέρον από αυτό, αν έχετε αρκετή υπομονή φυσικά.
Εναλλακτικά μετατρέψτε το σε άλας HCl για τη μακρά αποθήκευση, επιπλέον μπορεί να βρωμιωθεί άμεσα αργότερα ακόμα και σε μορφή άλατος.
Τα ανακρυσταλλωμένα ή αρκετά καθαρά νιτροστυρένια μπορούν επίσης να αποθηκευτούν για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα στο ψυγείο σε ερμητικά κλειστές γυάλινες φιάλες ή φιαλίδια, ή ακόμη καλύτερα σε σφραγισμένες αμπούλες.
 
Top