Καλύτερη μέθοδος κρυστάλλωσης 4MMC σε ένα γκαράζ

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Καλύτερη μέθοδος κρυστάλλωσης 4MMC σε ένα γκαράζ

Αυτό το γκαράζ στο οποίο έχω πρόσβαση είναι πολύ απομακρυσμένο και εκτός δρόμου, δεν υπάρχει πρόσβαση σε συνεχή ροή ηλεκτρικού ρεύματος. Έχω έναν μετατροπέα που μου επιτρέπει να έχω χρήση ηλεκτρικής ενέργειας ενώ βρίσκομαι εκεί με το όχημά μου, αλλά αυτή είναι η μόνη μου μορφή ηλεκτρικής πρόσβασης, (εκτός αν διατηρούσα μια μπαταρία αυτοκινήτου ή 2 ή περισσότερες που μπορώ να συνδέσω μαζί και να χρησιμοποιήσω αυτό ως μορφή ηλεκτρικής ενέργειας και όταν εξαντληθούν, μπορώ είτε να χρησιμοποιήσω το όχημά μου για να τις φορτίσω ξανά χρησιμοποιώντας καλώδια άλματος είτε να τις πάρω στο σπίτι για να τις φορτίσω, προτιμώ να μην το κάνω αυτό όμως). Θα ήθελα μια μέθοδο κρυστάλλωσης που είναι πιο εύκολη για μια τέτοια εγκατάσταση. Δεν έχω τρόπο να ελέγξω τη θερμοκρασία όσο λείπω πραγματικά. Σε αυτό το σημείο χρειάζομαι κάποιες ιδέες και βοήθεια από ειδικούς, παρακαλώ. Έχω πρόσβαση σε φούρνο μικροκυμάτων για να ζεστάνω αν χρειαστεί ή μπορώ να χρησιμοποιήσω μια σόμπα φωτιάς κατασκήνωσης που λειτουργεί με φιάλες αερίου. Ελπίζω ότι υπάρχουν άνθρωποι που μπορεί να έχουν μια παρόμοια ρύθμιση όπου δεν είναι ο πιο εύκολος τρόπος που ξέρω, αλλά απλά θέλω να είμαι πολύ απομονωμένος ως κύρια προτεραιότητά μου και όλα τα άλλα θα πρέπει να βρω έναν τρόπο να δουλέψω γύρω από αυτό. Ελπίζω ότι υπάρχουν άνθρωποι εδώ που μπορούν να βοηθήσουν με κάποιες μεθόδους.
 
Last edited:

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Μια μέθοδος που περιλαμβάνει διπλό διαλύτη και το % τους είναι επίσης η αναλογία μεταξύ του αναμεμειγμένου θερμού διαλύτη και της σκόνης 4mmc. Μαζί με εκατοστά ύψος των αναμεμειγμένων διαλυμάτων των παραπάνω και τι μέγεθος κρυστάλλων πρέπει να περιμένω παρακαλώ. Οποιαδήποτε βοήθεια θα είναι μεγάλη.
 
Top