Question Καλύτερος τρόπος για την ακριβή αραίωση ενός στερεού δείγματος ναρκωτικού

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Σύνθεσα πρόσφατα κάποια αμφεταμίνη και τη λαμβάνω για την εργασία μου. Ωστόσο, οι δόσεις που απαιτούνται (~25mg) είναι αρκετά μικρές και απαιτούν να βγάλω την πιο ακριβή ζυγαριά μου για να την ζυγίσω, κάθε πρωί. Και ο φίλος μου στον οποίο έδωσα λίγο έχει τα ίδια προβλήματα. Είναι απλά λίγο ενοχλητικό και προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να φτιάχνω μόνο χάπια ή κάψουλες, αν είναι δυνατόν.

Αυτό που θέλω να κάνω είναι κάτι παρόμοιο με το πώς το αντιμετωπίζουν οι φαρμακευτικές εταιρείες - προσθέτουν ένα μάτσο πληρωτικό υλικό για να κάνουν τα χάπια πιο εύχρηστα. Αλλά όπου μπορούν να ξοδέψουν εκατομμύρια δολάρια για να είναι απολύτως σίγουροι ότι κάθε χάπι περιέχει 25mg προϊόντος, θα πρέπει να βρω έναν τρόπο να το κάνω με πολύ φθηνότερο μισθό.

Αυτό που σκεφτόμουν ήταν να βρω ένα υλικό πλήρωσης που να είναι διαλυτό στην αλκοόλη, στη συνέχεια να διαλύσω τόσο το υλικό πλήρωσης όσο και την αμφεταμίνη στην αλκοόλη και να εξατμιστώ μέχρι να στεγνώσω υπό κενό. Τώρα έχω μια σκόνη που ξέρω ότι έχει περίπου 25mg αμφεταμίνης για κάθε 250mg σκόνης.

Ξέρω ότι κάποιοι από εσάς μπορεί να πείτε κάτι σαν "απλά βάλτε λίγο πληρωτικό υλικό (λακτόζη, δεξτρόζη κ.λπ.) και λίγη αμφεταμίνη σε έναν σφαιρόμυλο, βάλτε τον σε λειτουργία και έχετε ένα μείγμα". Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι αυτός είναι πραγματικά ο καλύτερος τρόπος. Δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι κάθε μέγεθος μορίου αμφεταμίνης και πληρωτικού υλικού είναι το ίδιο, επομένως δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι κάθε τμήμα του μείγματος θα περιέχει την ίδια ποσότητα αμφεταμίνης.

Έχει κανείς εδώ μια καλή λύση; Θα προτιμούσα πραγματικά την προσέγγιση της υγρής συνδιαλυτότητας. Γνωρίζει κανείς ένα καλό πληρωτικό υλικό που να είναι διαλυτό στην αλκοόλη περίπου στα ίδια επίπεδα με την αμφεταμίνη; Αυτό θα βοηθούσε πάρα πολύ.

Σας ευχαριστώ.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Υπάρχουν ζυγαριές miligram στο aliexpress για 50$ και φαίνονται πολύ ωραίες, έχω μια παρόμοια με αυτή.

 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Νομίζω ότι σας ξέφυγε εντελώς η έννοια που κάλυπτα, lol.

Αυτό που ρώτησα ήταν - ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος αραίωσης μιας ουσίας σε σκόνη. Αξιόπιστος που σημαίνει ότι αν παίρνατε τη φρεσκοαραμένη σκόνη, τη χωρίζατε σε 100 ομοιόμορφα ζυγισμένους σωρούς, κάθε ένας από αυτούς τους 100 σωρούς θα είχε πρακτικά την ίδια ακριβώς ποσότητα πληρωτικού υλικού και προϊόντος.

Νομίζω ότι η απλή ανάμιξη σε ένα μπλέντερ ή σε έναν σφαιρόμυλο δεν είναι επαρκής. Κάτι σαν υγρή ενσωμάτωση ακούγεται ιδανικό, αλλά δεν μπορώ να βρω πολλά πληρωτικά που να είναι διαλυτά σε αλκοόλες σε παρόμοιες περιοχές όπως η αμφεταμίνη (η χημική ουσία που ψάχνω να αραιώσω για να την κάνω πιο εύκολη στην επεξεργασία).

Ελπίζω ότι το έσπασα λίγο καλύτερα αυτή τη φορά ..
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Η ευκολότερη επιλογή imo θα ήταν να βάλετε 1g θειικής αμφεταμίνης σε ένα κύπελλο μέτρησης, να αρχίσετε να τη διαλύετε σε απεσταγμένο νερό και να το γεμίσετε σε όγκο 20ml για να πάρετε ένα διάλυμα 50mg/ml. Τώρα απλά πάρτε μια σύριγγα των 0,5ml και αρχίστε να εγχέετε όλο τον όγκο του μία φορά σε κάθε ένα από τα 40 αρκουδάκια. Εάν χρειάζεται, μπορείτε να κολλήσετε την οπή παρακέντησης με μια θερμαινόμενη βελόνα. Imo φαίνεται σαν μια αρκετά ανυποψίαστη, ακριβής και νόστιμη επιλογή αν αναλογιστείτε την προσπάθεια. (Μην τα αποθηκεύσετε για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα)
 
Top