Ο καλύτερος τρόπος για να αποκτήσετε το Monero

89WK89

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
το έκανα με πολύ περίπλοκο/συγκεκριμένο τρόπο. τώρα ψάχνω για μια νέα διαδρομή για να πάρω το monero μου (κατά προτίμηση χωρίς ανταλλαγή νομισμάτων). έψαξα ήδη στο φόρουμ αλλά δεν μπόρεσα να βρω κάτι επικαιροποιημένο.
Καμία συμβουλή;
 

someoneontheroad

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Δύο τρόποι- πολύ βασικά λέγοντας

είτε να πάτε να αγοράσετε υπο νομίσματα που δεν παρακολουθούν πορτοφόλια και να τα μετατρέψετε σε monero dash κ.λπ. και να μετακινηθείτε

ή να πάτε σε έναν ντόπιο τύπο πλυντηρίου να πληρώσετε κάποια προμήθεια και να πάρετε μετρητά/ψηφιακά καθαρά χρήματα.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
ή θα μπορούσα να σας πουλήσω μερικά ή σε όποιον κατέχει μονέρο. Σωστά;
 

someoneontheroad

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Συγγνώμη για τον καθυστερημένο έλεγχο, αυτή η ερώτηση απευθυνόταν σε μένα ή στον ιδιοκτήτη της ανάρτησης;

Αν είναι για μένα, τι πουλάει; Δεν αγοράζω ούτε πουλάω monero από εδώ, αλλά πουλάω στο pax και στο localmonero για να μπερδεύω. Και φαίνεται ότι είσαι έμπειρος τύπος οπότε πιστεύω ότι ξέρεις να καθαρίζεις την πλευρά σου. Ωστόσο, αν έχεις εμπλακεί περισσότερο από όσο μπορείς να χειριστείς για να το κάνεις ανώνυμο, είμαι πάντα ανοιχτός να ακούσω προσφορές.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Συγγνώμη για τον πολύ πολύ καθυστερημένο έλεγχο! lol . ήταν ένα σχόλιο για την ανάρτηση, γιατί έτσι πρέπει να γίνεται η διαπραγμάτευση. (people to people) ξεχάστε αυτές τις ανταλλαγές. αν ο "Λαός" δεν ήταν τόσο κατηχημένος,φοβισμένος ή δεν πίστευε ότι η κυβέρνηση είναι φίλος του θα μπορούσαμε να τα καταφέρουμε πολύ καλύτερα. Ευχαριστώ, πάντα ενδιαφέρομαι να μαθαίνω περισσότερα.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Νομίζω ότι αυτό δεν είναι πολύ περίπλοκο :)

Μπορείτε να αγοράσετε BTC μέσω οποιασδήποτε πηγής (ανταλλαγή, p2p, εμπόριο) και στη συνέχεια να ανταλλάξετε τα BTC σε οποιαδήποτε ανώνυμη πλατφόρμα ανταλλαγής, όπως η Majestic Bank.

Μπορείτε να βρείτε το κρεμμύδι τους εδώ: https://majestictfvnfjgo5hqvmuzynak4kjl5tjs3j5zdabawe6n2aaebldad.onion/
Δεν δίνω καμία εγγύηση για την ασφάλεια των συνδέσμων.

Εν πάση περιπτώσει, εκεί μπορείτε να ανταλλάξετε BTC για XMR, είναι πολύ βολικό. Υπάρχουν εκατοντάδες ιστοσελίδες όπως αυτή στο διαδίκτυο και στο darkweb.

Για να αγοράσετε BTC 100% ανώνυμα θα μπορούσα να σας συστήσω ανώνυμους τραπεζικούς λογαριασμούς, απλά ανοίγουν στο όνομα άλλων ανθρώπων με τη χρήση πλαστών ταυτότητας..αυτό μπορεί να είναι δύσκολο με μεγαλύτερες τράπεζες, αλλά μπορώ να σας βοηθήσω σε αυτό για πολλές διαφορετικές χώρες.
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποιήστε το LocalMonero. Διαθέτουν ακόμη και εφαρμογή για κινητά τηλέφωνα.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Ya τοπικό monero είναι καλύτερο. Peer to peer, γρήγορα και χωρίς kyc. Χαμηλές χρεώσεις σε αντίθεση με το paxful και άλλες τοποθεσίες σκουπιδιών.
 

DIRECTLABEXPRESS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 29, 2022
Messages
12
Reaction score
13
Points
13
Deals
39
Υπάρχουν ιστότοποι που μπορείτε να αγοράσετε xmr με πιστωτική/χρεωστική κάρτα επίσης, αναζητήστε το, αν και πολλές τράπεζες είναι γεμάτες σκατά και δεν θα αφήσουν την πληρωμή να περάσει (chase bank για παράδειγμα). Στις ΗΠΑ η pnc bank το επιτρέπει.
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Έχω ακούσει για έναν τρόπο αγοράς που περιλαμβάνει μια μετακίνηση μεταξύ πορτοφολιών σχεδόν δωρεάν, αλλά σίγουρα θα άλλαζα το πρώτο βήμα. Για να ξεκινήσω να αγοράσω μερικά Litecoin (μου είπαν να χρησιμοποιήσω το venmo αλλά... πρέπει να ψάξω την καλύτερη επιλογή). Στη συνέχεια να το μεταφέρετε στο πορτοφόλι σας Cake (τα τέλη είναι πολύ χαμηλότερα από τα BTC) και να το μετατρέψετε σε XMR. Στη συνέχεια, θα μεταφέρω σε ένα άλλο πορτοφόλι και αυτό είναι όλο. Δεν έχω ιδέα αν είναι φθηνότερο από το localmonero που είναι αυτό που έχω χρησιμοποιήσει, απλά μοιράζομαι.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Χρησιμοποιώ το πορτοφόλι Cake. Συνήθως αγοράζω κάτι όπως το litecoin ή κάτι άλλο με χαμηλές χρεώσεις, το στέλνω στο πορτοφόλι μου cake wallet it και το ανταλλάσσω με XMR εκεί
 
Top