Question Κρύσταλλοι καφέ μεθυλόνης (πρόβλημα)

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Έχω κρυσταλλώσει τους κρυστάλλους bk-MDMA, στη συνέχεια τους ανακρυστάλλωσα με απιονισμένο νερό (για να το κάνω πιο καθαρό) και εξακολουθεί να έχει καφέ χρώμα (υποθέτω λόγω προσμίξεων) και οι κρύσταλλοι μυρίζουν μεθυλαμίνη, στόχος μου είναι οι κρύσταλλοι να έχουν διαφανές χρώμα .
 

Attachments

  • Int31KT6xf.jpeg
    Int31KT6xf.jpeg
    6.9 MB · Views: 335

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Είδα το νήμα σας για το πώς να φτιάξετε μεθυλόνη, φαίνεται πολύ ωραίο, και τώρα ξαφνικά δεν μπορείτε να το φτιάξετε, γιατί; wow
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Έχω ήδη συνθέσει μεθυλόνη αρκετές φορές με επιτυχία,
(το δοκίμασα με ένα κιτ κατά των ναρκωτικών και ήταν θετικό) αλλά παίρνω ακάθαρτους κρυστάλλους, το HCl μεθυλόνης (σκόνη) πριν κρυσταλλωθεί αν το πάρω λευκό και λάμπει.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Είναι σαφές ότι αποτύχατε στη σύνθεση και δεν καθαρίσατε καλά την ελεύθερη βάση. Όταν διαχωρίζετε την ελεύθερη βάση από το στρώμα νερού, πρέπει να αναμίξετε το ήδη διαχωρισμένο στρώμα της βάσης με άφθονο νερό, την ελεύθερη βάση σας. Αυτό μπορεί να απαιτήσει αρκετές πλύσεις. Θα καταλάβετε ότι η ελεύθερη βάση είναι καθαρή όταν δεν αναδίδει πλέον οσμή μεθυλαμίνης και θα ελέγξετε ότι το pH του νερού καθαρισμού σας δίνει ουδέτερο pH 5, τότε θα έχετε μια βάση απαλλαγμένη από προσμίξεις από ίχνη μεθυλαμίνης και θα είστε σε θέση να λάβετε εντελώς διαφανείς κρυστάλλους.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Έπλυνα το freebase 3 φορές με απεσταγμένο νερό, δεν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την οσμή της μεθυλαμίνης, δεν έκανα το πράγμα με το pH.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
Μπορώ να σου απαντήσω. από ότι ξέρω λοιπόν, η πρόδρομη ουσία, δηλαδή το 2b34m, πρέπει να είναι καθαρό, μετά 1 από 2 πρέπει να υπάρχει πολύ καλό λουτρό μετά την αμίνωση σε νερό και μαγειρική σόδα, το νερό από μόνο του δεν καθαρίζει το προϊόν της μεθυλαμίνης μετά την ξινίλα, δεν μπορεί να υπάρχει περίσσεια οξέος και το διάλυμα ελεύθερης βάσης δεν μπορεί να θερμανθεί, πρέπει να διατηρείται σε παγωμένο λουτρό συνέχεια. μετά 4, η σκόνη hcl πρέπει να είναι καθαρά λευκή, αν έχει διαφορετικό χρώμα - κίτρινο ή καφέ - υπάρχουν προσμίξεις. Εάν έχουμε ήδη καθαρή λεπτή σκόνη μεθυλόνης hcl, τότε μπορούμε να την κρυσταλλώσουμε
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Λεπτό 0:44, όπως μπορείτε να δείτε το χρώμα των κρυστάλλων 4-MMC είναι πορτοκαλί και δεν πιστεύω ότι ένα εργαστήριο τέτοιας μεγάλης κλίμακας συνθέτει ακάθαρτα προϊόντα.
 
  • Like
Reactions: Sig
View previous replies…

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
αυτό το εργαστήριο δεν είναι 4mmc αλλά 4cmc και ναι έκαναν βρώμικο προϊόν γιατί τότε δεν πλένουν freebase καλά και παίρνουν σαν αυτό το βρώμικο shits :( είδα εγώ πολύ σπασμένο εργαστήριο στην Πολωνία αλλά έκαναν πολύ βρώμικο προϊόν...
Αυτό είναι το εργαστήριο 3cmc που επίσης συνελήφθη αυτό το μήνα.
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Οι λευκοί δίσκοι που εμφανίζονται στο βίντεο χρησιμοποιούνται για την κρυστάλλωση ή την ανακρυστάλλωση των φαρμάκων;
Γιατί χρησιμοποιούν ανεμιστήρες, ποια είναι η λειτουργία τους;
Τι διαλύτης είναι αυτός; Γιατί έγινε σαν μαύρο, νομίζω ότι είναι άχρωμο αλλά όταν ήρθε σε επαφή με το φάρμακο άλλαξε το χρώμα του.
Σας ευχαριστώ!
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
ποια λειτουργία επιτελούν οι ανεμιστήρες χαχα, άλλωστε, εργάζονται με χημικές ουσίες και ο εξαερισμός στο εργαστήριο είναι απαραίτητος. Οι δίσκοι πλαστίνης χρησιμοποιούνται για την κρυστάλλωση χρησιμοποιώντας είτε νερό με αλκοόλη είτε ακετόνη. Δεν οξινίζουν με ακετόνη + hcl και δεν χρησιμοποιούν φίλτρο γιατί παίρνει πολύ χρόνο, κάνουν hcl οξύ και νερό και κρυσταλλώνεται αμέσως
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Γιατί η Πολωνία είναι ο κύριος συνθέτης αυτών των φαρμάκων; Δεν έχω δει ποτέ βίντεο με επιδρομές από άλλη χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης με τόσα πολλά άλατα μπάνιου που έχουν κατασχεθεί.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
επειδή στην Πολωνία εύκολο u αγοράζουν όλα τα χημικά και πολλοί άνθρωποι τρώνε 3cmc 4cmc τώρα 4mmc u dont βρέθηκαν
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
με τον ίδιο τρόπο μπορείτε να φτιάξετε bk mdma αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσετε dcm ή toulen και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το hcl και το νερό και αργότερα να φτιάξετε κρύσταλλο
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Χρησιμοποιώ απιονισμένο νερό για την κρυστάλλωση/ανακρυστάλλωση του bk-MDMA, 3ml απιονισμένου νερού για κάθε γραμμάριο bk-MDMA, βάζω το bk-MDMA μαζί με το απιονισμένο νερό σε ένα μικρό ποτήρι ζέσεως, στη συνέχεια βράζω νερό και βάζω το εν λόγω βραστό νερό σε ένα μεγαλύτερο ποτήρι ζέσεως και στη συνέχεια παίρνω το μικρό ποτήρι ζέσεως που περιέχει το απιονισμένο νερό & bk-MDMA και βάζω το εν λόγω μικρό ποτήρι ζέσεως στο μεγάλο ποτήρι ζέσεως (χωρίς να εισέλθει νερό από το μεγάλο ποτήρι ζέσεως στο μικρό ποτήρι ζέσεως) και στη συνέχεια το ανακατεύω με ένα ραβδί μέχρι να διαλυθεί σωστά το bk-MDMA και στη συνέχεια βάζω το διαλυμένο υγρό του bk-MDMA σε ένα μικρό πλαστικό βάζο και το αφήνω στον καθαρό αέρα μέχρι να σχηματιστούν κρύσταλλοι σε 48-72 ώρες μέχρι να σχηματιστούν σωστά οι κρύσταλλοι.
Τις περισσότερες φορές δεν μένει υγρό στο πλαστικό βάζο, μόνο ξηροί κρύσταλλοι, αλλά τότε δεν ξέρω πώς να πλύνω αυτούς τους κρυστάλλους, νομίζω ότι πρέπει να τους πλύνω με απιονισμένο νερό και στη συνέχεια να φιλτράρω το απιονισμένο νερό από τους κρυστάλλους και στη συνέχεια να στεγνώσω τους εν λόγω κρυστάλλους.
Σας ευχαριστώ!!!
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Γιατί δεν συνθέτουν πια 4-MMC;
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
wash u can only with aceton no water haha metylone and water mix together but acetone no mix with metylone haha
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
επειδή τότε δεν ξέρουν πώς να κάνουν 4mmc και έκαναν σκατά cmc
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Μετά την ανακρυστάλλωση του bk-MDMA, αφού στεγνώσουν οι κρύσταλλοι, πρέπει να τους πλύνω με ακετόνη;
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Φαίνονται σαν επαγγελματίες, δεν έχω ιδέα, αφού πρέπει να βγάζουν πολλά χρήματα και μπορούν να προσλάβουν καλούς χημικούς.
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
όπως είπαμε πρέπει να έχετε καθαρό 2b34m όχι καφέ λευκό επόμενο πρέπει να πλύνετε freebase καλό όλα αυτά
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
αλλά πώς μπορώ να έχω καθαρό CAS 52190-28-0;
 
Top