Question Μπορώ να ξεκινήσω το εργαστήριό μου σε ένα διαμέρισμα;

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Θα ήθελα να φτιάξω αμφεταμίνη και MDMA, υπάρχει κάποιο πρόβλημα να το κάνω σε ένα διαμέρισμα;
Θα ήθελα να μετακομίσω σε άλλο μέρος το συντομότερο δυνατό, αλλά για τους επόμενους μήνες δεν μπορώ. Δεν έχω χρήματα για τα πάντα, πρέπει ήδη να αγοράσω τα χημικά και τα γυάλινα σκεύη.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Θα σας συμβούλευα έντονα να μην ξεκινήσετε εργαστήριο στο σπίτι σας ή σε οποιαδήποτε τοποθεσία που μπορεί να εντοπιστεί εύκολα σε εσάς.

Μια καλή τοποθεσία εκκίνησης θα μπορούσε να είναι ένα γκαράζ (με πληρωμή σε μετρητά με ψεύτικη ταυτότητα) για να παραμείνετε όσο το δυνατόν πιο ανώνυμοι
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ποτέ δεν θα μου παραδοθούν ύποπτες χημικές ουσίες στο σπίτι μου. Με αυτή την προσοχή το πρόβλημα σχετικά με το να έχω το εργαστήριο στο σπίτι μου λύνεται;

Ανησυχούσα περισσότερο για τους θορύβους και τις μυρωδιές... Πολύς θόρυβος και μυρωδιά για ένα διαμέρισμα;
Αυτό είναι το πλεονέκτημα, αν κάποιος αισθανθεί οσμές από το δρόμο δεν ξέρει από ποιο κτίριο προέρχονται, πλεονέκτημα έναντι ενός σπιτιού!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Το επόμενο θέμα σας θα ήταν οι οσμές, οι επισκέψεις φίλων και συγγενών ή οι υποψίες των γειτόνων. Πώς σκοπεύετε να εξαλείψετε όλα αυτά;
Ειδικά τις οσμές.

Επίσης, η προμήθεια των πρόδρομων ουσιών και του εργαστηριακού εξοπλισμού σας είναι 100% ανώνυμη; Εάν όχι, μια έρευνα εναντίον σας θα μπορούσε να οδηγήσει τον LE πολύ γρήγορα στο πρώτο μέρος όπου θα υπέθεταν ότι βρίσκεται το εργαστήριο ή οι πρόδρομες ουσίες σας, δηλαδή στο σπίτι σας!

Δεν έχετε άδικο με την υπόθεσή σας, αν και υπάρχουν τρόποι με τους οποίους θα μπορούσατε να αποσπάσετε όσο το δυνατόν περισσότερα από τις οσμές, όπως οι γεννήτριες οζονίου και η καθοδήγηση του συστήματος εξάτμισης/φίλτρου σας μέσω ενός διαλύματος με βάση το νερό για να το φιλτράρετε.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Συγγνώμη τόσες πολλές ερωτήσεις... η σύνθεση αμφεταμίνης έχει μυρωδιά αν χρησιμοποιήσω τη μέθοδο p2pn και υδραργύρου;
Παρακολούθησα de βίντεο για 10 γραμμάρια, πολύ μικρή ποσότητα, αλλά θα μπορούσα να κάνω 5 αντιδράσεις όπως αυτή ταυτόχρονα. Αν μπορούσα να φτιάξω 100 γραμμάρια αμφεταμίνης την ημέρα ήταν μια καλή αρχή!

Ήμουν καλλιεργητής μαριχουάνας και οι γεννήτριες όζοντος πωλούνταν για μυρωδιά για χρήση μαζί με φίλτρο άνθρακα. Ποτέ δεν αγόρασα γεννήτρια όζοντος επειδή τα φίλτρα άνθρακα αφαιρούσαν τη μυρωδιά 100%. Με τη μαριχουάνα 2 κιλά άνθρακα, περίπου 12 δολάρια, είναι αρκετά για να αφαιρέσουν τη μυρωδιά από ένα δωμάτιο για 1 χρόνο. Αλλά με τα χημικά ο άνθρακας θα κορεστεί πολύ γρήγορα.
Οι γεννήτριες όζοντος θα λειτουργούσαν για την παραγωγή αμφεταμίνης;
Ίσως η καθοδήγηση του αξονικού καυσαερίου μέσω του νερού να μην είναι καλή ιδέα επειδή τα φίλτρα άνθρακα είναι λιγότερο αποτελεσματικά όταν αυξάνεται η υγρασία.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Σκεφτόμουν περισσότερο το MDMA και την αμφεταμίνη, αν πωλούν εύκολα 4mmc ίσως θα μπορούσα να το κάνω αυτό! Επειδή πρέπει επίσης να πουλήσω, όχι μόνο να φτιάξω.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Μην ανησυχείτε!

Ναι, θα υπάρχουν οσμές και τοξικές αναθυμιάσεις που πρέπει να ανακυκλωθούν/αποσυντεθούν. Νομίζω ότι είναι καλύτερο να εργαστείτε με ένα σύστημα φιλτραρίσματος ενεργού άνθρακα που τοποθετείται πάνω από τον αντιδραστήρα, ακριβώς εκεί όπου βρίσκεται η πηγή των οσμών/αναθυμιάσεων. Αυτό το φίλτρο άνθρακα μπορεί να συνδυαστεί με μια γεννήτρια όζοντος, όπως ακριβώς κάνουν στις φυτείες ζιζανίων!

Θα υπέθετα ότι θα λειτουργούσε το ίδιο, καθώς είναι για να αποτρέψει την εξάπλωση των οσμών σε μεγάλη έκταση, όχι για την καταπολέμηση των τοξικών αναθυμιάσεων...

Η καθοδήγησή τους μέσα από το νερό είναι όντως κάτι που βλέπω αρκετά συχνά, όπως φαίνεται στην παρακάτω εικόνα (δεξιά στη γωνία), οπότε είναι εντάξει να το κάνεις σε ένα εργαστήριο:

OHApPCe2Vh


Δεν είναι 100% νερό αλλά ένα διάλυμα με κάτι που δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς αυτή τη στιγμή.

Μπορείτε επίσης να δείτε αυτό το άρθρο για αναφορά:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/setting-up-a-laboratory-in-the-house.586/
 
Top