Μπορώ να χρησιμοποιήσω το STAB στην αναγωγή του boro

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Έχω STAB Νομίζω ότι το όνομά του είναι τριακετοξυβοροϋδρίτης νατρίου. Το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό στην αναγωγή του βορικού PMK

Ευχαριστώ.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Έχω STAB Νομίζω ότι το όνομά του είναι τριακετοξυβοροϋδρίτης νατρίου. Το ερώτημά μου είναι αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω αυτό στην αναγωγή του βορικού PMK

Έχω 100L χώρου και προσπαθώ να επικεντρωθώ στη λειτουργία με την υψηλότερη δυνατή απόδοση. Χρησιμοποιώ επί του παρόντος al/hg και ελπίζω να κλιμακώσω μέχρι 4kg σε αντιδραστήρα 100L, ακούω ότι με την αναγωγή boro μπορώ να χωρέσω πολύ μεγαλύτερη αντίδραση ταυτόχρονα και επίσης να το τρέξω σε πολύ ασφαλέστερη(;)/ χαμηλότερη θερμοκρασία καθώς και να αυξήσω τις αποδόσεις και να μην έχω υδράργυρο στο εργαστήριο.

Μου είπαν ότι το all/hg είναι μόνο 70% απόδοση; Νόμιζα ότι ήταν 90+, αυτό είναι που έχω πάρει.

Ευχαριστώ.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Θέλετε να χρησιμοποιήσετε τριακετοξυ βοροϋδρίτη νατρίου ή ρωτάτε επειδή δεν έχετε πρόσβαση σε βοροϋδρίτη νατρίου εκεί που ζείτε;
Το βοροϋδρίδιο του νατρίου πωλείται στην Ευρώπη 120 ευρώ/kg με τραπεζικό λογαριασμό ή από την Κίνα 115 ευρώ/kg με bitcoin από τον ίδιο προμηθευτή pmk glycidate.
 
Top