Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τις συνθέσεις της DMT από την τρυπταμίνη;

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Έχω κάποια τρυπταμίνη στο δρόμο με σκοπό να συνθέσω μερικά πράγματα για τον εαυτό μου.
Πρώτα απ' όλα υποθέτω ότι είναι η DMT - τώρα ξέρω τη διαδικασία, αλλά μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι συμβαίνει σε κάθε βήμα; Με αυτόν τον τρόπο θα το καταλάβω πλήρως.
Ξέρω ότι η χρήση 37% φορμαλδεΰδης είναι κοινή, όπως και η απόλυτη μεθανόλη, όπως και ένας μειωτής - τώρα εδώ είναι που μπερδεύομαι ως προς το τι να χρησιμοποιήσω; Όλα αυτά έχουν την ίδια απόδοση; Το βορειοϋδριδικό νάτριο vs STAB vs SCABH τι είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσετε και γιατί;
Ευχαριστώ τους ανθρώπους
 

Wiley Smith

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ναι, η επιστήμη πίσω από αυτό είναι πολύ easyy να κατανοηθεί, αλλά τα βήματα είναι πιο συγκεχυμένα, γνωρίζω την επιστήμη αλλά όχι τα ακριβή βήματα, εδώ είναι η επιστήμη.
Η τρυπταμίνη η χημική ουσία που βρίσκεται στα ζώα και τα φυτά, έχει πολύ παρόμοια χημική δομή με την Ν,Ν-Διμεθυλοτρυπταμίνη, μόνο που αντί για μεθυλικές ομάδες που συνδέονται με το άζωτο, πρόκειται για άτομα υδρογόνου. Για να μετατρέψετε την τρυπταμίνη στη διμεθυλοπαραλλαγή της πρέπει να προηγηθεί μια διαδικασία που ονομάζεται μεθυλοποίηση (νομίζω ότι αυτό είναι το όνομα), όπου μετατρέπετε βασικά άτομα υδρογόνου σε ομάδες μεθυλίου, στην περίπτωση αυτού του σεναρίου, μετατρέπετε τα άτομα υδρογόνου στις θέσεις Rn1 και Rn2 σε ομάδες μεθυλίου, με έναν παράγοντα μεθυλοποίησης, όπως η φορμαλδεΰδη, η φορμαλδεΰδη μετατρέπει τα άτομα υδρογόνου σε ομάδες μεθυλίου προκαλώντας τη μετατροπή της βασικής τρυπταμίνης στη μαγική παραλλαγή της, τη DMT. (Αν κάνω λάθος σε κάτι από αυτά, διορθώστε με)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Για να είμαι δίκαιος, γνωρίζω τη διαδικασία τώρα και είμαι σχεδόν εκεί - πήρα μερικούς κρυστάλλους από το τελικό re-x από το επτάνιο, αλλά το λάδι που δημιουργείται στο προτελευταίο βήμα (αν χρησιμοποιήσω NaBH4) είναι ΥΠΕΡ ΔΥΣΚΟΛΟ να κάνω ένα επιτυχημένο re-x από αυτό.

Η σύνθεση που ακολουθώ βρήκα στο Reddit, αλλά έχω επιβεβαιώσει με άλλους ότι πρέπει να λειτουργήσει - απλά είμαι λίγο μπερδεμένος ως προς το γιατί το λάδι μου στο τελευταίο στάδιο δεν θέλει να ξαναγυρίσει από το επτάνιο που βράζει.

Επίσης, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν κάνω μια κατακρήμνιση κατάψυξης στο εν λόγω επτάνιο για να αποκτήσω πρόσβαση στο DMT ή αν υποτίθεται ότι πρέπει να εξατμίσω το επτάνιο. Υποθέτω το τελευταίο - εξ ου και η αναφορά της ανάγκης για θάλαμο κενού (ενοχλητικά), καθώς κοστίζουν ακόμη περισσότερα χρήματα lol

Αυτή έχει γίνει μια σύνθεση που νομίζω ότι θα προσπαθήσω ξανά και ξανά μέχρι να το καταλάβω βλέποντας ότι έχω τόση τρυπταμίνη.
Σκοπεύω να ξεκινήσω πιο εύκολα παίρνοντας κάποια αλδεΰδη και κάνοντας μια αντίδραση Henry σε αυτήν, στη συνέχεια αναγωγική αμίνωση σε αυτήν για να πάρω μεσκαλίνη και ένα από τα TMA, αλλά σιγά σιγά μαζεύω το νιτρομεθάνιο και το νιτροαιθάνιο μου για αυτό πριν αγοράσω πολλή από τη σχετική αλδεΰδη.
Είναι αρκετά τρελό πόσα έμαθα από τότε που έκανα αυτή τη θέση για να είμαι δίκαιος!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Όλα αυτά μου ακούστηκαν σωστά παρεμπιπτόντως, δεν ήθελα να φανώ αλαζόνας εκεί. Αυτή ήταν μια πολύ καλή απάντηση... το παρέκαμψα κατά κάποιο τρόπο κάτω από το χαλί κατά λάθος καθαρά επειδή είμαι τόσο κοντά στο να έχω εκτελέσει την RXN απλά δεν είμαι σίγουρος αν πρόσθεσα τον αναγωγικό παράγοντα πολύ νωρίς - νομίζω ότι ξέχασες να το αναφέρεις αυτό παρεμπιπτόντως, πήρες τη φορμαλδεΰδη σωστά όμως και εδώ είναι που μπερδεύομαι - δρα το NaBH4 ως καταλύτης και επίσης είναι αυτό ακόμα αναγωγική αμίνωση - δεδομένου ότι η τρυπταμίνη είναι ήδη μια αμίνη....Εκεί ήταν η σύγχυσή μου όταν έκανα την ανάρτηση και δεν το έχω ξεκαθαρίσει πραγματικά στο μυαλό μου από τότε.
Γι' αυτό βρίσκω πιο κατανοητή την αναγωγική αμίνωση ορισμένων αλδεϋδών - δεν έχω ασχοληθεί με τις κανονικές αμφεταμίνες αλλά σίγουρα με τις ψυχεδελικές και είναι πιο εύκολο να το καταλάβω.
 
Top