ΧΛΩΡΟΑΚΕΤΥΛΟΧΛΩΡΊΔΙΟ

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Γνωρίζει κανείς κάποιους απλούς τρόπους για να γίνει αυτό; Ξέρω ότι μπορείτε να το αγοράσετε, αλλά είναι κάπως περιορισμένο από εκεί που βρίσκομαι.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Είναι δακρυγόνο και έχει έντονη, πικάντικη οσμή, πολύ δυσάρεστη για να δουλεύει κανείς μαζί του. Μείνετε μακριά από τη σύνθεσή του. Αυτή είναι η σύστασή μου, αν θέλετε να ζήσετε μακρά ζωή =)
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Είναι πολύ βαρετό να ζείτε απλώς μια μακρά ζωή, αν δεν μπορείτε να μαγειρέψετε κάποια καλά σκατά για την περιοχή σας.
Έτσι, αν θέλετε να δείτε βενζόλες θα πρέπει ούτως ή άλλως να πάρετε κάπως χλωροακετυλοχλωρίδιο.
Η πιο προσιτή οδός είναι μέσω του μονοχλωροοξικού οξέος.
Χρειάζεστε επίσης θείο και TCCA ή άλλη πηγή χλωρίου.

Το πρώτο βήμα είναι να φτιάξετε ακατέργαστο S2Cl2. Υπάρχουν μερικά καλά βίντεο στο youtube σχετικά με αυτό.
Για παράδειγμα:
Δεν χρειάζεται να ασχοληθείτε με τον καθαρισμό του από το SCl2, καθώς θα παραχθεί ούτως ή άλλως σε μεταγενέστερο βήμα.

Το δεύτερο (και τελευταίο) βήμα είναι η παραγωγή χλωροακετυλοχλωριδίου συνδυάζοντας όλα τα σκατά μαζί και φυσώντας επιπλέον Cl2 μέσω μίγματος rxn (με κάποια καταλυτική ποσότητα σιδήρου):
US1805162 - Παρασκευή χλωριούχων αλειφατικών οξέων

Αυτή η μέθοδος λειτουργεί, αλλά πιθανότατα θα έχετε χαμηλότερη απόδοση αν δεν είστε ειδικευμένοι και δεν έχετε αποτελεσματική στήλη.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Ευχαριστώ φίλε , θα ανησυχώ για την υγεία μου, είναι σαν να τραβάω τα δόντια για να πάρω κάποιες πληροφορίες... Είχα ήδη για κάποια σύνθεση σε κάποια βιβλία αλλά αυτό βοηθάει επίσης
 
Top