Σύνθεση κοκααιθυλενίου ex vivo

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας!
Όλοι γνωρίζουμε ότι η κόκα κόλα και το αλκοόλ αντιδρούν σε κοκααιθυλένιο στο σώμα. Είναι πολύ πιο καρδιοτοξικό και ανθυγιεινό. ΑΛΛΑ η ερώτησή μου είναι: Ποια είναι η διαδρομή για την παραγωγή κοκααιθυλενίου σε μορφή σκόνης; Βρήκα αυτό:
"Είναι σχετικά απλό να γίνει έξω από το σώμα. Η διάλυση σε άνυδρη αιθανόλη με μερικές σταγόνες hcl και η επαναρροή θα έκανε το κόλπο".

Δεν είμαι σε θέση να δοκιμάσω τον εαυτό μου. Αυτό είναι μόνο για υποθετική έρευνα.
 

Cypherdelic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Για ένα μικρό χρονικό διάστημα μπορούσατε να αγοράσετε τσάι κόκα στη χώρα μου (Νότια Αφρική). Ήταν πολύ ήπιο, στην πραγματικότητα συγκρίσιμο με το τσάι rooibos ΙΜΟ (τσάι χωρίς καφεΐνη που πίνουμε συχνά εδώ). Δεν ήταν καθόλου διεγερτικό, στην πραγματικότητα αρκετά καταπραϋντικό και πολύ εύκολο στην κατανάλωση.


Πήρα περίπου 20-30 φακελάκια τσαγιού και τα έριξα σε ένα μπουκάλι βότκα, που έφτιαξε κάποιο αρκετά ισχυρό κοκααιθυλένιο, το οποίο μου παρείχε τουλάχιστον μια μικρή διέγερση.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Βρείτε ένα άλλο>
Μετεστεροποίηση>
Θερμάνετε το HCl της κοκαΐνης σε ξηρή όσο το δυνατόν αιθανόλη μαζί με νατριοαιθοξείδιο το οποίο θερμαίνεται έτσι ώστε η αιθανόλη να μπορεί να αποσταχθεί (70 έως 75 βαθμούς Κελσίου)
Στη συνέχεια, προσθέστε νερό το οποίο θα διασπάσει το αιθοξείδιο σε νατριουδροξείδιο. Η αιθανόλη εξατμίζεται και το προϊόν που απομένει είναι το κοκααιθυλένιο.

Επίσης διάβασα ότι μπορεί να γίνει με θερμότητα σε άνυδρη αλκοόλη και οξικό οξύ με παρόμοιο τρόπο..

Ακόμα δεν έχω καταφέρει να το δοκιμάσω!
 

Cypherdelic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 14, 2022
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Ωστόσο, είναι πραγματικά κακό για την καρδιά!
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Σωστό αληθές, αλλά είναι ενδιαφέρον ότι ο συνδυασμός δημιουργεί μια νέα ουσία μέσα στο σώμα. Άρα το να το φτιάξουμε έξω από αυτό και να το έχουμε ως υδροχλωρικό άλας θα ήταν ένα χημικό επίτευγμα
Αλλά ναι, τα ναρκωτικά είναι κακά.
 
Top