κρυστάλλωση/καθαρισμός κοκαΐνης

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Οποιοσδήποτε
γνωρίζει τι συμβαίνει με αυτό ή τι μπορεί να γίνει; ήταν αρκετά σταθερό στην αρχή και λευκό, έχει μπει σε μια σακούλα και τώρα μοιάζει με την εικόνα.

Aub74Sm3JW
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Κάποιος κάπως το ζέστανε πολύ και μια νοθευμένη ουσία σε αυτό μετατράπηκε σε καραμέλα βασικά
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Εάν είναι κοκκαλιάρικο, συνθλίψτε το και γουδοποιήστε το όσο πιο λεπτά μπορείτε. Ρίξτε λίγο παγωμένο νερό πάνω του ανακατέψτε το αφήστε το να κατακαθίσει , αδειάστε το νερό και εξατμίστε το...είναι αυτό που έχω κάνει, αντιμετωπίζοντας παρόμοιες καταστάσεις
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Συμφωνήστε μαζί του. Ορισμένα δημοφιλή νοθευτικά της κοκαΐνης όπως η λιδοκαΐνη είναι ελαφρώς διαλυτά στο νερό, ενώ η κοκαΐνη*HCl είναι πολύ διαλυτή.
 

DanTheMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2023
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Είχαμε το κάποιο θέμα εδώ. Το έλυσα βάζοντάς το σε ασετόν για να γίνει και πάλι στερεό.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Ευχαριστώ, έκανα πλύση με ασετόν η απώλεια ήταν ~50% αλλά πήρα πάλι λευκή σκόνη.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Θα μπορούσατε να το εξατμίσετε μέχρι το μισό ή το ένα τρίτο και να το παγιδεύσετε στην κατάψυξη, στη συνέχεια να το φιλτράρετε και να χρησιμοποιήσετε το νερό
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Ναι, δεν το σκέφτηκα αυτό, κρίμα που το πέταξα. 😐
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Υποθέτω ότι οι παράνομοι χημικοί δεν είναι αυτό που ήταν κάποτε. Το νερό είναι ο πιο ευέλικτος διαθέσιμος διαλύτης και ο φθηνότερος. Θα πρέπει να είναι ο πρώτος διαλύτης που εξετάζετε.
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Υπάρχουν μερικές φορές κάποια τούβλα που θα αρχίσουν να αναπτύσσουν κιτρινωπές δίνες. Θα φαίνεται αρκετά αθώο και μετά μπαμ! Ολόκληρο το τούβλο θα γίνει ένα πορφυρό γήινο τόνο με μια πολύ παράξενη υφή. Το είδα αυτό το 2007. Ο τύπος έκλαιγε, αφού είχε 3 κιλά που έγιναν έτσι. Με παρακάλεσε να τον βοηθήσω. Δουλεύοντας με ένα δείγμα, μπόρεσα να ανακτήσω μόνο το 10%. Θυμάμαι ότι θεωρούσα ότι είχε να κάνει με μόλυνση από μαγγάνιο και ότι το στάδιο της οξείδωσης είχε γίνει κακώς. Απομακρύνθηκα επειδή δεν ήθελα να μεταφέρει τελικά τα προβλήματα/απώλειές του προς το μέρος μου. Εν κατακλείδι, να είστε προσεκτικοί με τον τρόπο που το αποθηκεύετε. Δεν θέλετε μια κακή έκπληξη.
 

santabrasco47

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους,
Χρειάζομαι βοήθεια από έναν ειδικό ή έναν καλό ερασιτέχνη.
επειδή πρέπει να μετατρέψω την αναμεμειγμένη κοκαΐνη σε κοκαΐνη ψαριού ή μαργαριταρένια κοκαΐνη, έχω νιφάδες όξινου βορίου
Απλά χρειάζομαι πώς να ξέρω

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
 

santabrasco47

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2023
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους,
Χρειάζομαι βοήθεια από έναν ειδικό ή έναν καλό ερασιτέχνη.
επειδή πρέπει να μετατρέψω την αναμεμειγμένη κοκαΐνη σε κοκαΐνη ψαριού ή μαργαριταρένια κοκαΐνη, έχω νιφάδες όξινου βορίου
Απλά χρειάζομαι πώς να ξέρω

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
 
Top