Ανακρυστάλλωση κοκαΐνης

Oscargreed123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Μπορώ να πάρω καθαρή κοκαΐνη, αλλά λόγω του τρόπου μεταφοράς της σημαίνει ότι η αρχική περλέ μορφή της ή η εμφάνιση "λέπια ψαριού" δεν είναι αυτή που ήταν κάποτε. Έχει μια πιο θαμπή ματ λευκή εμφάνιση, αλλά είναι πολύ καλή. Τι ήταν θα μπορούσα να την ανακρυσταλλώσω για να την κάνω να φαίνεται πιο ελκυστική. Εδώ είναι μερικές ιδέες που έχω συναντήσει, αλλά θα ήθελα μερικές γνώμες σχετικά με αυτές.
1. Ανακρυστάλλωση με ακετόνη.
Αλέθουμε 10γρ. κοκ και τα βάζουμε σε ένα ποτήρι ζέσεως και στη συνέχεια ρίχνουμε 40ml ακετόνης. Η κοκαΐνη δεν διαλύεται στην ακετόνη οπότε προσθέστε σταγόνα-σταγόνα νερό μέχρι να διαλυθεί η κοκαΐνη. Στη συνέχεια, βάλτε ένα φούρνο μικροκυμάτων στο 50% της σκόνης και θερμάνετε το μείγμα 30 δευτερόλεπτα κάθε φορά και ανακατεύετε μέχρι να αρχίσει να σχηματίζεται ξανά η κοκαΐνη στο ποτήρι ζέσεως. Στη συνέχεια αφήστε το να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου και στη συνέχεια βάλτε το στην κατάψυξη. Μετά φιλτράρετε το περιττό υγρό και αφήστε την κοκαΐνη να στεγνώσει.
2. Ανακρυστάλλωση με αιθανόλη
Βάλτε 10g αιθανόλης σε 40ml κοκαΐνης σε ένα ποτήρι ζέσεως και στη συνέχεια αφήστε το κάτω από θερμικές λάμπες μέχρι να εξατμιστεί το μεγαλύτερο μέρος της αιθανόλης και στη συνέχεια στεγνώστε στον αέρα κατά τη διάρκεια της νύχτας την κοκαΐνη.
3. Πλύση με ακετόνη
Απλά βάλτε 10g κοκαΐνης σε 40ml ακετόνης σε ένα ποτήρι ζέσεως και αναμείξτε, στη συνέχεια φιλτράρετε την περίσσεια ακετόνης και αφήστε την σε μια πλάκα και αφήστε την να στεγνώσει στον αέρα.
4. Εκχύλιση α/β και στη συνέχεια επιστροφή σε α
Διαλύετε το κακάο σε νερό και στη συνέχεια προσθέτετε σταγόνα προς σταγόνα αμμωνία μέχρι να συντριβεί η βάση της κοκαΐνης από το διάλυμα και στη συνέχεια ξεπλένετε τη βάση της κοκαΐνης με νερό. Στη συνέχεια διαλύεται η βάση της κοκαΐνης σε αιθέρα, στη συνέχεια προστίθεται ακετόνη αναμεμειγμένη με υδροχλωρικό οξύ σε αναλογία 1:1 μέχρι η κοκαΐνη hcl να συντριβεί από το διάλυμα και στη συνέχεια φιλτράρεται και ξηραίνεται.


Ψάχνω την καλύτερη μέθοδο για να πάρω την αρχική εμφάνιση του ιχθυόσκαλου παρακαλώ οποιονδήποτε.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Μόνο με αυτόν τον τρόπο θα καθαρίσει η κοκαΐνη σας. Άλλες μέθοδοι είναι άχρηστες. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα έχετε την εμφάνιση λέπια ψαριού.
 

Oscargreed123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 2, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Εντάξει ευχαριστώ, δεν προσπαθώ να καθαρίσω το προϊόν γιατί είμαι σίγουρος ότι είναι όσο πιο κοντά στην καθαρότητα γίνεται, αλλά απλά ψάχνω να το κάνω να φαίνεται καλύτερο, αλλά σας ευχαριστώ.
 

Zan444

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2022
Messages
62
Reaction score
19
Points
8
Τα 3. και 4. θα λειτουργήσουν και τα δύο. Εάν χρειάζεστε βοήθεια γράψτε μου ένα μήνυμα.
 

sorcerer

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2022
Messages
13
Reaction score
11
Points
3
Δοκίμασε κανείς αυτή τη μέθοδο; Ακούγεται ενδιαφέρουσα και μου θυμίζει την παραγωγή αμφεταμίνης από ένα έλαιο, αλλά μήπως η όψη ψαριού θα έρθει μόνο με το φιλτράρισμα και την ξήρανση του hcl; Επίσης, γνωρίζει κανείς αν παράγει τόση μυρωδιά όση η παραγωγή ταχύτητας;

Και τι ακριβώς εννοείται όταν μιλάμε για αιθέρα σε αυτό το φόρουμ; Το Google λέει ότι ο αιθέρας περιγράφει μια συγκεκριμένη ομάδα χημικών ουσιών αλλά ποια είναι η σωστή;

Για παράδειγμα όταν κόβω την κοκαΐνη μου για τους δρόμους την αναμειγνύω με ασετόν και προσθέτω όλες τις νοθευτικές ουσίες που χρειάζονται, ξεφορτώνομαι την πλεονάζουσα ασετόν και μετά την βάζω στο φούρνο μέχρι να φαίνεται αρκετά καλή (περίπου 50-60 βαθμούς κελσίου). Έχω ένα συμπαγές πέτρωμα και γενικά συμπεριφέρεται όπως θα έπρεπε να συμπεριφέρεται η κοκαΐνη, αλλά δεν είμαι σε θέση να πλησιάσω την εμφάνιση ψαριού.
 
Top