Παραγωγή D-METH σε εμπορική κλίμακα;

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Γνωρίζει κανείς ποια μέθοδος είναι η καλύτερη για την παρασκευή D-METH σε εμπορική κλίμακα;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η μέθοδος με την οποία μπορείτε να πάρετε όλα τα χημικά για να το κάνετε, χωρίς να κινήσετε υποψίες.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Ευχαριστούμε για την απάντηση.

Ας υποθέσουμε ότι έχω πολύ καλή πρόσβαση σε όλες τις κύριες χημικές ουσίες, σε οποιαδήποτε ποσότητα χρειάζομαι μέσω της μαύρης αγοράς.

Ποια θα ήταν η καλύτερη μέθοδος;
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Δεν υπάρχει στην πραγματικότητα μια καλύτερη μέθοδος. Αναζητήστε πώς οι Ολλανδοί παράγουν mdma, οι διαδικασίες είναι οι ίδιες, ίσως κάποιες μικρές διαφορές.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αναγωγή εφεδρίνης/ ψευδοεφεδρίνης μέσω της μεθόδου Nagai για αυτόν τον μη χημικό
Επειδή πηγαίνει κατ' ευθείαν από το Ε στο Μ, χωρίς να περάσει πάει (δηλαδή χωρίς ενδιάμεσα προϊόντα και ένα δοχείο) γνωστή και ως μέθοδος υδροϊώδους οξέος και φωσφόρου. Με ενδιαφέρει τι θα έλεγε ένας χημικός.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Έχω δίκιο αν νομίζω ότι η μέθοδος Nagai διαφέρει από τη μέθοδο Ιώδιο+Ερυθροφωσφορούχα αντικαθιστώντας το Ιώδιο με Υδροϊώδες οξύ; Επομένως, παραλείπεται το βήμα της αντίδρασης του ιωδίου με τον κόκκινο φώσφορο για την παραγωγή υδροϊώδους οξέος επί τόπου;

Θα λέγατε ότι η μέθοδος Nagai είναι κατάλληλη για παρτίδες πολλών κιλών;

Δεν έχω δει πολλές αναφορές για τη μέθοδο Ναγκάι.
 
Last edited:

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Δεν υπάρχει ευθεία από το Ε στο Μ. Υπάρχει η ιωδοεφεδρίνη στο ενδιάμεσο. Το HI από μόνο του χρειάζεται κόκκινο φώσφορο ώστε να μπορεί να ανακυκλωθεί μετά τη μετατροπή της εφεδρίνης ή της ψευδοεφεδρίνης σε Μ. Έτσι, ανεξάρτητα από το ποιος τρόπος γίνεται, ξεκινώντας από το HI ή κάνοντάς το κατά τη διάρκεια της αντίδρασης (τα λατινικά μου δεν είναι καλά οπότε δεν θα πω in situ) χρησιμοποιείται μια μορφή φωσφόρου για να μετατραπεί το ιώδιο σε υδροϊώδιο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αυτός δεν είναι ο μηχανισμός αντίδρασης για το HI/P. Σύμφωνα με το Αυτό το έγγραφο δεν είναι ποτέ ένα ενδιάμεσο ιωδιούχο προϊόν.
Το υδροϊωδιούχο οξύ είναι ιωδιούχο υδρογόνο + Η20. Όπως επισημάνθηκε το HI/P και η μέθοδος Nagei διαφέρουν μόνο στο πού και πότε γίνεται το Hi.
Για να διαπιστώσετε ότι ο ρόλος του φωσφόρου στην αντίδραση είναι η ανακύκλωση του Ι, το οποίο συνδέεται με το ΥΔΡΟΓΟΝΟ για να αποκαταστήσει το HI, διαβάστε Αυτό το έγγραφο , αλλά και Αυτό, και Έχετε ένα άλλο και ίσως αυτό για ένα φινάλε
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Σας ευχαριστώ και τους δύο. Πολύ κατατοπιστικό. Πού μπορώ να βρω μια πραγματική σύνθεση βήμα προς βήμα με τη χρήση της διαδρομής HI/P;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Υπάρχουν αρκετές στους συνδέσμους που παρέθεσα παραπάνω. Το αρχείο Rhodium φιλοξενείται στο Erowid στους συνδέσμους μου, το οποίο φιλοξενεί επίσης το αρχείο "The hive", το οποίο είναι ένα αρχείο φόρουμ με δυνατότητα αναζήτησης, επίσης το TheVespiary. Org έχει καθρέφτες και των δύο και το δικό του φόρουμ χημείας.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Επέλεξα αυτή τη μέθοδο για την απλότητα και την απόδοση η οποία μπορεί να φτάσει το 95% , αλλά θα τη χρησιμοποιούσα μόνο ενώ θα μάθαινα μόνος μου τις άλλες 10 μεθόδους. Υπάρχει μια συνταγή τύπου shake & bake που χρησιμοποιεί λίθιο από μπαταρίες Energizer και νιτρικό αμμώνιο από στιγμιαίες ψυχρές συσκευασίες ( μπορούν να χρησιμοποιηθούν και άλλες πηγές ιόντων αμμωνίου,) σε ένα μπουκάλι σόδας 1 λίτρου που είναι η επιλογή μου για μυστικότητα. Σφραγίζεται κατά τη διάρκεια της αντίδρασης, οπότε δεν υπάρχει μυρωδιά, δεν υπάρχουν εργαστηριακά σκεύη, δεν χρειάζεται θερμότητα, ένα μπουκάλι σόδας είναι δυσδιάκριτο......
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Υποφωσφορικό οξύ ιώδιο και εφ/ ψευδοσύνθεση
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το πρόβλημα εδώ είναι η απόκτηση μεγάλων ποσοτήτων εφ ή ψευδο
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γνωρίζω ότι έτσι δεν θα είναι κατάλληλο για εμπορική κλίμακα εάν δεν είναι διαθέσιμες πρόδρομες ουσίες. Αλλά εντάξει καλές πληροφορίες ευχαριστώ.
 

mark82green

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας παιδιά είναι δυνατόν να πάρετε κάποια συμβουλή για κάτι σχετικά με τη μέθοδο που χρησιμοποιεί υποφωσφορικό οξύ ιώδιο και εφιδρένιο. Έχω όλα αυτά τα συστατικά στη διάθεσή μου σε μεγάλες ποσότητες και έχω χρησιμοποιήσει αυτή τη μέθοδο εδώ και πολλά χρόνια όμως πάντα χρησιμοποιούσα ψευδοεφεδρίνη τώρα έχω εφεδρίνη και από ότι έχω ψάξει μου λέει ότι πρέπει να αυξήσεις την ποσότητα του οξέος και του ιωδίου για να κάνεις ισχυρότερη αναγωγή έχω διαβάσει ότι αντί για το συνηθισμένο 1:1:1 είναι 1:2:2 και ακόμη και 1:3:3 1 μέρος εφεδρίνη 2 ιώδιο 2 υποφωσφορικό οξύ όταν χρησιμοποιείτε εφεδρίνη είναι κανείς εδώ ικανός να μου δώσει μια σαφή κατανόηση μιας μεθόδου χρησιμοποιώντας τα συστατικά που μόλις ανέφερα παρακαλώ
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
Η προμήθεια εφεδρίνης είναι δύσκολη. Παλαιότερα ήταν η πιο παραποιημένη και προβληματική πρόδρομη ουσία για να αντιμετωπιστεί. Γνώριζα μερικές ιστορίες για βαρέλια των 25 κιλών με νοθευμένο το κάτω μέρος με επιπτώσεις σε όλα τα άκρα.

Ίσως η κατάσταση να είναι διαφορετική σήμερα από ό,τι το 2004-8 ; Εάν είστε βέβαιοι ότι έχετε την κατάλληλη εφεδρίνη και ότι είναι οικονομικά βιώσιμη, αυτή είναι απολύτως η ευκολότερη μέθοδος για μεγαλύτερη κλίμακα.

Εάν δεν είστε τόσο σίγουροι, πηγαίνετε P2P.
 
Top