Διαβουλεύσεις για την υγεία, τον εθισμό και τη μείωση της βλάβης

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
LNmMDPHTR8


Χαιρετισμούς σε όλους!

Μετά από συζήτηση με τη διοίκηση, αποφάσισα να ανοίξω μια μικρή αίθουσα διαβουλεύσεων σε αυτό το τμήμα του φόρουμ.

Λίγα λόγια για τον εαυτό μου: Είμαι γιατρός με ειδίκευση στην ψυχιατρική και την εξαρτησιολογία και εργάζομαι σε αυτούς τους τομείς εδώ και χρόνια. Με βάση την εμπειρία μου, έχω διαπιστώσει ότι η κύρια πρόκληση στην υγειονομική περίθαλψη που σχετίζεται με τον εθισμό είναι η έλλειψη γνώσης και η απολύτως δίκαιη δυσπιστία του συστήματος μεταξύ των ατόμων.

Ευτυχώς, οι πλατφόρμες όπως το Breaking Bad παρέχουν στους ανθρώπους έναν βαθμό ελευθερίας, επιτρέποντας τόσο στους ασθενείς όσο και στους επαγγελματίες να επικοινωνούν άμεσα και ανώνυμα, χωρίς να δεσμεύονται από τους περιορισμούς του συστήματος. ναι, κανείς εδώ δεν θα δώσει εγγυήσεις και δεν θα λύσει όλα τα προβλήματά σας για εσάς (όπως και παντού αλλού). Ωστόσο, εδώ μπορείτε να λάβετε τις ειλικρινείς πληροφορίες δωρεάν και χωρίς υποχρεώσεις.

Σε αυτό το θέμα, μπορείτε να κάνετε οποιεσδήποτε ερωτήσεις σχετικά με την υγεία, τις ουσίες, τον εθισμό, τη μείωση της βλάβης ή άλλα θέματα που είναι είτε σχετικά είτε κάπως άσχετα με το θέμα.

Αν και δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα απαντήσω άμεσα (πιθανότατα το αντίθετο), θα κάνω ό,τι μπορώ για να απαντήσω σε κάθε μία από εσάς. Θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλους ότι η ηλεκτρονική αποστολή μηνυμάτων έχει τους περιορισμούς της, όχι μόνο όσον αφορά τον χρόνο ανταπόκρισης, αλλά και όσον αφορά την απόκτηση πληροφοριών που είναι απαραίτητες για αντικειμενικές, χρήσιμες και ασφαλείς συστάσεις.

Αν προτιμάτε πιο ιδιωτική επικοινωνία, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου μέσω ιδιωτικών μηνυμάτων.

Τέλος, ενθαρρύνω επίσης όλους να εξερευνήσουν ολόκληρη την ενότητα του φόρουμ για την Ιατρική και την Υγεία, να τη μοιραστούν μεταξύ των γνωριμιών τους και να συμμετάσχουν στο περιεχόμενό της, αν είναι δυνατόν. Αν έχετε γνώσεις ή εμπειρία σε αυτό το θέμα, αλλά δεν ξέρετε από πού να ξεκινήσετε - μη διστάσετε επίσης να μου γράψετε.

Σε κάθε περίπτωση, θα χαρώ πολύ να απαντήσω στις ερωτήσεις σας και να σας παράσχω βοήθεια στο μέτρο των δυνατοτήτων μου.

Μείνετε σε επαφή και να είστε υγιείς!
 
Last edited:

CamilleSilva

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
Ήθελα απλώς να δώσω ένα μεγάλο μπράβο στον γιατρό που ειδικεύεται στην ψυχιατρική και την εθνολογία και ανοίγει μια αίθουσα διαβουλεύσεων σε αυτό το τμήμα του φόρουμ.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Ελπίζω αυτό το θέμα να βοηθήσει κάποιον. Δυστυχώς, δεν είναι ακόμη πολύ ενεργό εδώ
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Doc είμαστε πολύ τυχεροί που σας έχουμε στη διάθεσή μας! Έχω δει ομαδικούς πίνακες συζητήσεων όπου οι άνθρωποι μπορούν να μιλήσουν μεταξύ τους για αυτά τα θέματα, και υπάρχει καλή συζήτηση εκεί. Ωστόσο, δεν έχω δει ΠΟΤΕ έναν γιατρό (για να μην αναφέρω έναν ψυχίατρο) να πηδάει σε αυτά τα φόρουμ για να είναι εκεί για να συζητούν οι χρήστες. Αυτό είναι πολύ ωφέλιμο και πραγματικά εκτιμώ την παρουσία σας εδώ. Σας ευχαριστώ.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Σας ευχαριστούμε για τα ευγενικά σας λόγια. Χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ και ξέρω ότι οι συνάδελφοί μου είναι ανάμεσά μας, παρόλο που δεν τους αρέσει να διαφημίζουν την ειδικότητά τους. Οι γιατροί πρέπει να είναι πιο ανοιχτοί, ιδίως στον τομέα των ψυχικών πτυχών.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Νομίζω ότι αυτή είναι μια πολύ καλή ιδέα και ελπίζω ότι οι άνθρωποι θα χρησιμοποιήσουν αυτό το τμήμα του φόρουμ αν χρειαστεί, και ειλικρινά πιστεύω ότι ως χρήστες, ή ακόμα και ο μέσος άνθρωπος που δεν χρησιμοποιεί χρειάζεται κάποιον να μιλήσει και να ξεσπάσει για θέματα που δεν μπορεί να συζητήσει διαφορετικά και το να έχει κάποιον που είναι ειδικός για να απευθυνθεί είναι ευεργετικό. Μας κάνει να αναρωτιόμαστε ποιοι άλλοι επαγγελματίες είναι εδώ. Λόγω της opsec δεν είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς θα το διαφήμιζαν όμως.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Ναι, η τρέχουσα διάταξη εμποδίζει όλους, τόσο τους χρήστες όσο και τους ειδικούς. Βλέπουμε όμως ότι η κατάσταση αλλάζει πολύ αργά. Αυτό είναι ενθαρρυντικό
 
Top