Ιστορίες μπάτσων

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Οι περισσότεροι από εμάς έχουμε έρθει αντιμέτωποι με αστυνομικούς κατά τη διάρκεια των μετακινήσεών μας για ναρκωτικά. Κάποιος συνελήφθη από την DEA στο εργαστήριο, κάποιος προδόθηκε από τον έμπορο ναρκωτικών του ή έγινε επιδρομή στο κλαμπ. Κάποιοι έχουν πιαστεί με μια σακούλα στον κώλο τους στο αεροδρόμιο ή στο ταχυδρομείο με ένα πακέτο κερί στο χέρι, και έχουν χτυπηθεί κατά τη διάρκεια μιας εξαργύρωσης. Όταν ασχολείσαι με τα ναρκωτικά και τα κρατάς συχνά στα χέρια σου, όλα μπορούν να συμβούν.

Σε αυτή την ενότητα, τα μέλη του BB Forum μοιράζονται τις συλλογικές τους εμπειρίες από τις αλληλεπιδράσεις τους με την αστυνομία. Είναι πάντα χρήσιμο να γνωρίζετε πώς να συμπεριφέρεστε κατά τη διάρκεια μιας έρευνας στο διαμέρισμα. Πώς να αποφύγετε τη σύλληψη και την ευθύνη. Πείτε μας για τις δικές σας συναντήσεις με την αστυνομία, ποια ήταν η έκβαση και τι θα μπορούσε να σας είχε βοηθήσει αν είχατε την κατάλληλη εμπειρία εκείνη τη στιγμή. Μήπως έχετε μπλέξει σε μπελάδες στο εξωτερικό; Μοιραστείτε μαζί μας την εμπειρία σας, θα μπορούσε να σώσει τη ζωή κάποιου.

Δείτε επίσης την ενότητα: Συλλήψεις εργαστηρίων. Ιστορίες αποτυχίας.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Τυχαίνει να είμαι πολύ εξοικειωμένος με το δίκαιο στις Ηνωμένες Πολιτείες. Πολλοί από εσάς έχετε δει βίντεο από το "cop watch" ή κάποιον άλλο δημιουργό τέτοιου περιεχομένου. Μην υπολογίζετε ότι θα είστε σαν αυτούς τους τύπους. Δεν δείχνουν τα βίντεο όπου οι μπάτσοι απλά χτυπούν τον τύπο στο σώμα, τον καλύτερο κώλο του και πετούν την κάμερά του στον κάδο απορριμμάτων.
Θα ήθελα να πω μερικά πράγματα που θα μπορούσαν να σας βοηθήσουν να αποφύγετε τη δίωξη ή τον τραυματισμό.
1. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΝΙΚΉΣΕΤΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΊΑ ΣΤΟ ΔΡΌΜΟ. Μπορείτε να τους νικήσετε μόνο στο δικαστήριο. Μην αντιστέκεστε στη σύλληψη. Αν έκαναν κάποιο λάθος, πρέπει απλώς να περιμένετε μέχρι να δείτε τον δικαστή. Οι αστυνομικοί πιστεύουν πάντα ότι έχουν δίκιο. Η αντίσταση κατά της σύλληψης προσθέτει άλλη μια κατηγορία και δεν βοηθάει τη θέση σας στο δικαστήριο. Μπορεί να σας δείρουν και στο ξύλο.
2. ΕΙΝΑΙ νόμιμο για έναν αστυνομικό να ψάξει οτιδήποτε βρίσκεται στο χέρι σας σε μια τροχαία στάση. Βλέπε Terry εναντίον της πολιτείας του Οχάιο του ανώτατου δικαστηρίου των ΗΠΑ.
Υποτίθεται ότι ψάχνουν μόνο για όπλα, αλλά πιθανότατα θα πάρουν τα πάντα από τις τσέπες σας. Το αν αυτό είναι νόμιμο ή όχι εξαρτάται από την πολιτεία και τον δικαστή. Συχνά τα ναρκωτικά που βρέθηκαν σε μια έρευνα Terry είναι απαράδεκτα στο δικαστήριο, αλλά και πάλι θα χάσετε τα ναρκωτικά.
3. Μην επιχειρήσετε να εκπροσωπήσετε τον εαυτό σας στο δικαστήριο. Πρόκειται για μια ανόητη κίνηση. Χρειάζεστε αυτόν τον διορισμένο από το δικαστήριο δικηγόρο για να καταθέσει προτάσεις και αποκαλύψεις και να διαπραγματευτεί μια συμφωνία για την απολογία σας. Ένας κατηγορούμενος δεν μπορεί να διαπραγματευτεί με την εισαγγελία.
4. Εάν δεν μιλήσετε στο δικαστήριο, ο δικαστής δεν θα σας κρατήσει το χέρι και δεν θα ενεργήσει για λογαριασμό σας. Πρόκειται για σύγκρουση συμφερόντων για ένα ουδέτερο μέρος.
5. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο όπως μια δήλωση για την υπεράσπισή σας. Μια δήλωση είναι αποδεικτικό στοιχείο. Μην δίνετε καμία.
6. Μην περιμένετε από τους αστυνομικούς να πουν την αλήθεια, στο δρόμο ή στο δικαστήριο. Αν οι αστυνομικοί έπρεπε να λένε την αλήθεια, δεν θα έπιαναν ποτέ κανέναν. Οι αστυνομικοί λένε ψέματα κάθε μέρα. Είναι καλοί σε αυτό. Είναι υπεράνω του νόμου στο δρόμο και στη ( δική σας) δικαστική υπόθεση. Θα πρέπει να τους απαγγελθούν κατηγορίες για να λογοδοτήσουν. Αυτή δεν είναι η υπόθεση στην οποία παρίσταστε.
Θα μπορούσα να συνεχίσω, αλλά αυτό φαίνεται σαν μια καλή αρχή.
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Το σπίτι μου αξιολογήθηκε πριν από πολλά χρόνια. Είχα πολύ περισσότερα να κάνω εκτός του πεδίου εφαρμογής του εντάλματος. και όχι πολλά να κάνω εντός του πεδίου εφαρμογής του. Η ομάδα φίλων μου ήταν σταθερή, αλλά μια παράλειψη μου κόστισε πολύ άγχος, χρόνο και χρήματα. Η συμβουλή μου προς όλους εσάς τους χημικούς, τους εμπόρους στους χρήστες ψυχαγωγίας. ΣΥΝΟΨΊΖΕΤΑΙ ΣΕ ΛΊΓΕΣ ΛΈΞΕΙΣ.
ΔΕΝ. ΡΙΞΕ. Αφιερώστε μια σακούλα ή ένα κουτί που θα βάζετε όλα τα χρησιμοποιημένα υλικά, δοχεία, συμπεριλαμβανομένων των σακουλιών, q tips που χρησιμοποιούνται για τον καθαρισμό μιας πίπας κ.λπ. κ.λπ. κρατήστε τα σκουπίδια σας καθαρά σαν σφυρίχτρα. Αν αισθάνεστε ότι βρίσκεστε υπό παρακολούθηση, και νομίζετε ότι απλά πρέπει να πάρουν πιθανή αιτία (ΗΠΑ) ελέγξτε τα σκουπίδια σας. Σε όλη τη διαδρομή μέχρι την ημέρα/ και τις ώρες αποκομιδής των σκουπιδιών. Αν τα σκουπίδια σου μένουν ανενόχλητα, ειδικά αν μείνουν στο πεζοδρόμιο για μερικές μέρες, μάλλον δεν βρίσκεσαι υπό παρακολούθηση. Cus το μόνο που χρειάζεται είναι ένα σακουλάκι με ναρκωτικά για να εκδοθεί ένταλμα για έφοδο στο σπίτι σας. Μάθετε από τα λάθη μου. Να είστε ασφαλείς εκεί έξω, παιδιά.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Τα σκουπίδια είναι μεγάλο θέμα για τα εργαστήρια στις ΗΠΑ επίσης σπατάλη δειγμάτων νερού
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Να βλέπετε πάντα τη μεγάλη εικόνα στο παιχνίδι. Οι άνθρωποι συχνά επικεντρώνονται σε λάθος πράγματα. Πρέπει να βλέπετε τη μεγάλη εικόνα.
Όπως οι άνθρωποι θα χρησιμοποιούσαν όλες τις κρυπτογραφημένες συνομιλίες για να επικοινωνούν με τους πελάτες τους, αλλά θα έστελναν από το ταχυδρομείο με κάμερες.
Συναντιούνται με τους πελάτες τους εκτός πόλης, αλλά κρατούν τα ναρκωτικά στο σπίτι τους. Χρησιμοποιούν ουρές για να πουλήσουν σκατά, αλλά συσκευάζουν δέματα χωρίς γάντια.
Αν είστε προσεκτικοί πρέπει να είστε προσεκτικοί σε κάθε σας βήμα. Αν είσαι χαλαρός να είσαι χαλαρός παντού όσο πιο γρήγορα γίνεται η καταδίκη γιατί ένας αδύναμος κρίκος στην αλυσίδα θα σε πιάσει, δεν έχει σημασία αν όλα τα άλλα μέρη είναι αλεξίσφαιρα απλά ένα κομμάτι που λείπει θα σε ρίξει, αγόρι μου.
Δεν ξέρω για τις ΗΠΑ, αλλά στην Ευρώπη πρέπει να εναρμονίζεσαι με την εμφάνισή σου για να φαίνεσαι φυσιολογικός. Οι μπάτσοι ξέρουν πώς μοιάζουν οι πρεζάκηδες, ξέρουν πώς μοιάζουν οι μέσοι κακοποιοί και το ελέγχουν. Ακόμα και αν σε σταματήσει η κανονική αστυνομία (ΕΕ) κανείς δεν ξέρει ότι έχεις 1 κιλό κόκα στο αυτοκίνητό σου μέχρι να το κάνεις να φαίνεται ότι έχεις. Πρέπει να οικοδομήσουμε αυτή την εσωτερική γαλήνη σε αυτές τις στιγμές.
Όταν κάπνιζα πολύ χόρτο έκανα κάθε είδους μαλακίες, συμπεριφερόμουν σαν εντελώς φυσιολογικός νηφάλιος άνθρωπος. Ήθελα να φαίνομαι πάντα νηφάλιος, ώστε οι άνθρωποι να μην νομίζουν ότι είμαι καπνιστής και διαπίστωσα ότι εμείς ως άνθρωποι πάντα όταν συναντιόμαστε μεταξύ μας δίνουμε έντονη πρώτη οπτική επαφή τουλάχιστον μία φορά για να ελέγξουμε αυτό το άτομο με κάποιο τρόπο. ας είναι η μαμά σας ή ο αστυνομικός, πάντα θα κοιτάζουν στα μάτια σας όταν συναντιέστε, οπότε πρέπει να το περάσετε αυτό, αν δεν το κάνετε, θα σας θεωρήσουν ύποπτο και κάτι δεν πάει καλά.
Οι άνθρωποι που δεν έχουν βρεθεί ποτέ σε φυλακές θα πάρουν καμπύλη εκμάθησης κυρίως μετά από αυτό που συμβαίνει.
Πρέπει να βλέπετε τη μεγάλη εικόνα. Αναμειγνύεσαι ως νομαλ άτομο, αναμειγνύεσαι εκεί που ζεις, τι σκέφτονται οι άνθρωποι γύρω σου, από πού παίρνεις τα χρήματά σου. ο πολυτελής τρόπος ζωής των μη εργαζομένων κάνει τους ανθρώπους να ζηλεύουν και ακόμη και οι "φίλοι" σου θα σου δημιουργήσουν προβλήματα.
Νομίζω ότι η δουλειά με τα ναρκωτικά είναι πραγματικά μοναχική ζωή αν θέλεις να τα καταφέρεις. Δεν μπορείς να εμπιστευτείς νέους ανθρώπους, πράγμα που σε δυσκολεύει να συνδεθείς με νέους ανθρώπους. Δεν μπορείς να μοιραστείς με κανέναν πώς ήταν η μέρα σου, τι πράγματα έκανες.
Αλλά... κάθε μέσος ή ανώτερος έμπορος ναρκωτικών που ξέρω, ακόμα και μετά από μεγάλο διάστημα φυλάκισης, όλοι επέστρεψαν στην ίδια δουλειά, κάποιοι τα καταφέρνουν καλύτερα, κάποιοι άλλοι ξαναγύρισαν στη φυλακή. Το παιχνίδι των ναρκωτικών είναι εθιστικό.
Συνήθιζα να γίνομαι παρανοϊκός για κάποια μαλακία, ή για κάποιο λάθος, να πετάω τα ναρκωτικά όλα, υποσχόμενος στον εαυτό μου να τα παρατήσω, να μην ξανακάνω μπίζνες με ναρκωτικά.Την επόμενη μέρα σκεφτόμουν πού πέταξα τα ναρκωτικά μου και πώς να τα βρω.
Καλύτερα να μείνεις ακίνητος και να αποφύγεις κάθε πιθανό λάθος και να καταλάβεις ότι αγαπάς το εμπόριο ναρκωτικών και να το κάνεις μεγάλο.
 
Last edited:

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Στα Βαλκάνια αν η "ομάδα επέμβασης" σε σταματήσει και σε συλλάβει για ταραχές του 2007 και ως πρώην κατάδικος, σου κατεβάζουν το παντελόνι για να μην μπορείς να τρέξεις κατά τη διάρκεια της έρευνας ακόμα και μέρα μεσημέρι μπροστά στην οικογένεια και τους γείτονές σου. Θα το απολάμβανα ακόμη και αν δεν μου έπιαναν τα αρχίδια.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Ποτέ μην κρατάτε τα φάρμακά σας στο ιδιωτικό σας σπίτι. Και για το εργαστήριο πάντα καταστρέφουν τα πάντα για να μην δημιουργηθεί η εικόνα ότι είναι s ένα εργαστήριο, επειδή θα πάρετε συν min 5 χρόνια επιπλέον όταν busted και να μην ξοδεύονται πολλά χρήματα κάθε φορά αγοράζουν μόνο τα πράγματα που μπορείτε να χειριστείτε με Δώστε σχεδόν το μισό πράγμα που don t neccesary χρειάζονται . Ξέρω ότι όλοι θα ήθελαν να έχουν ένα πλήρες εργαστήριο και να μην αυτοσχεδιάζουν ,αλλά αυτό είναι πιο σημαντικό για να μην πιαστούν. Χρησιμοποιώ μπουκάλια για να διαχωρίζω . Πλαστικά ποτήρια ,βάζα και καπάκια .Και αν έχετε μαγνητικό αναδευτήρα να είστε σίγουροι ότι είναι καθαρός όλη την ώρα (χρησιμοποιήστε κάτι για να καλύψετε το 100% πριν ξεκινήσετε ,σε αυτή την περίπτωση δεν θα είναι απαραίτητο να καθαρίζετε κάθε φορά ) και αφού τελειώσετε σπάστε το φλασκί σας και να είστε σίγουροι ότι το πετάτε στα σκουπίδια ποτέ μαζί με τη σακούλα και πάρτε ένα πυρέξ κουζίνας ανθεκτικό στη θερμότητα και ρίξτε μερικά nachos dip sauce ή σοκολάτα και βάλτε ένα νέο μαγνήτη και ενεργοποιήστε το και αφήστε τα nachos ή τη σοκολάτα κλπ σε αυτό το μέρος για να μπορείτε να τους πείτε ότι είναι απλά μια θερμή πλάκα που χρησιμοποιώ στην κουζίνα για άλλους σκοπούς και ποτέ για ναρκωτικά . Μείνετε ασφαλείς:) ΥΓ: να είστε σίγουροι ότι η ζυγαριά σας είναι μεγάλη και θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για περισσότερους σκοπούς στο σπίτι και να την κρατάτε καθαρή όλη την ώρα (καλύψτε και αυτή και μην την αγγίζετε με βρώμικα χέρια γεμάτα ίχνη)
 
Top