• Tervetuloa foorumin suomalaiseen osaan. Muista, että yhteystietojen (Jabber, Telegram, Signal jne.) julkaiseminen johtaa pysyvään banniin! Jos päätät ostaa tai myydä jotain ilman escrow-tiliä ja menetät rahaa, emme voi auttaa sinua.

Event Το τελωνείο έκανε έφοδο στο σπίτι μου.

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Γεια σας BB-Forum!

Ενδιαφέρεται κανείς να ακούσει πώς οι Φινλανδοί Tulli (τελωνειακοί υπάλληλοι) έκαναν μπουρλότο στο σπίτι μου και με κράτησαν κλειδωμένο για δύο μήνες; Αυτό που σκεφτόμουν θα μπορούσα να μοιραστώ, τουλάχιστον μέχρι αυτό το σημείο πώς πήγαν τα πράγματα και ποια πράγματα θα έπρεπε να είχαν γίνει με καλύτερη σειρά για να μην βοηθήσουν τουλάχιστον κανέναν να σε βάλει σε ακόμα μεγαλύτερους μπελάδες από αυτούς που πιθανότατα έχεις αν κάποιος κάνει έφοδο στο σπίτι σου. Δεν ήταν όλα τα πράγματα γαμημένα ούτε εκείνη την ημέρα.

Ενημερώστε με αν κάποιος ενδιαφέρεται ή θέλει να μάθει κάποιες λεπτομέρειες για το πώς λειτούργησαν σε αυτή την περίπτωση.

Όλα τα καλύτερα και μείνετε ασφαλείς!
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Φυσικά! Οι αρχές επιβολής του νόμου σε διάφορες χώρες, ιδίως σε μπλοκ όπως η ΕΕ, λειτουργούν χρησιμοποιώντας παρόμοιες τεχνικές, τακτικές και αρχές, οπότε η εμπειρία σας μπορεί να προσφέρει πολύτιμες πληροφορίες σε άλλους. Το πιο σημαντικό, τι προκάλεσε την επιδρομή, αν μπορείτε να το μοιραστείτε χωρίς να αποκαλύψετε κάτι που μπορεί να συνδεθεί με την υπόθεσή σας.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Μοιράζομαι όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες. Πρέπει να καταλάβω πώς να το κάνω αυτό και να προσπαθήσω ακόμα να κρατήσω τον εαυτό μου μακριά από περισσότερα προβλήματα που έφεραν ήδη μαζί τους οι απρόσμενοι επισκέπτες. Υπάρχουν μερικά αρκετά συνηθισμένα λάθη που έγιναν επειδή δεν υπήρχε αρκετός χρόνος για να εξεταστούν σωστά όλες οι λεπτομέρειες. Προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να εκφράσω τις εμπειρίες μου όσο πιο λεπτομερώς μπορώ χωρίς να αποκαλύπτω τον εαυτό μου. Και σας ευχαριστώ για τα ενδιαφέροντά σας σχετικά με το θέμα.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Ένα πράγμα που θέλω να επισημάνω καθώς νομίζω ότι είναι σημαντική λεπτομέρεια είναι ότι ενώ ήμουν στην απομόνωση αποφάσισα ότι θα δημιουργήσω μικρή υπηρεσία/σκριπτάκια/οτιδήποτε με python ή κάτι τέτοιο που θα κάνει poll στον υπολογιστή σας αν έχει ξεκινήσει με φορτιστή συνδεδεμένο και αν αυτό συμβαίνει τότε θα παρακολουθεί ότι αυτός ο φορτιστής είναι παρών και αν όχι θα κλείσει τον υπολογιστή όσο πιο βάναυσα (όσο πιο γρήγορα γίνεται) γίνεται. Αυτό έτσι ώστε ο υπολογιστής να είναι πάντα σε "λάθος" χέρια σε Power On Password, και στη συνέχεια Disk Encryption από BIOS ελπίζουμε και Veracrypt ή OS κρυπτογράφηση μετά από αυτό.

Αυτά θα πρέπει να κερδίσει αρκετά λεπτά για να σκεφτείτε την κατάσταση και τις στρατηγικές και να δώσει την έρευνα σοβαρές σκέψεις είναι επαναλαμβάνεται βάλει σε αυτό το μηχάνημα πραγματικά αξίζει τον κόπο. Αυτό γιατί πιθανότατα θα πρέπει να μεταφέρουν τον εξοπλισμό σας εκεί που έχουν όλα τα εργαλεία κλπ και αυτό είναι σχεδόν αδύνατο αρχείο χωρίς να αποσυνδέσετε το τροφοδοτικό έστω και για μια μικρή στιγμή για να συνδέσετε τον υπολογιστή στο power-bank για τη μεταφορά. Αλλά βρήκα ακόμα καλύτερο τρόπο απλά αφαίρεσα την μπαταρία από το laptop τώρα κάνει το ίδιο και δεν κάνει ερωτήσεις.

Ο λόγος που το βρήκα αυτό αρκετά σημαντικό είναι γιατί όταν ~10 εξαιρετικά εξειδικευμένοι μανιακοί μπουκάρουν στο σπίτι σας το πιθανότερο είναι ότι δεν είστε πολύ καλά προετοιμασμένοι γι' αυτό ούτε σας αφήνουν να αποσυνδέσετε τίποτα μετά την αρχική σύλληψη. Ή ελπίζω ότι δεν είναι όλοι τόσο ακριβείς αλλά στην περίπτωσή μου ξεκίνησε έτσι που σχεδόν αναγκάστηκα να τους πολεμήσω καθώς δεν ήξερα ποιοι στο διάολο είναι αυτοί οι άνθρωποι μέχρι που είδα ότι μάλλον καλύτερα να μην πολεμήσω καθώς ήταν αρκετά λίγοι.

Τούτου λεχθέντος πρέπει να σκεφτώ πώς θα μοιραστώ τα πραγματικά γεγονότα και να δω αν κάποιος από εσάς πιστεύει ότι έχει κάποια αξία ή όχι. Επίσης μπορώ να απαντήσω σε οποιαδήποτε ερώτηση γύρω από το θέμα αν μπορώ. Το DM λειτουργεί επίσης, αν αυτό είναι το θέμα. Μείνετε ασφαλείς άνθρωποι <3
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Υπάρχει ένα νήμα που ονομάζεται αστυνομικές ιστορίες. Η ανάρτησή σας θα πρέπει να πάει εκεί για την υστεροφημία και την οργάνωση
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Ω, δεν ήξερα για το νήμα. Απλά σκέφτηκα ότι ίσως κάποιοι FINS ενδιαφέρονται, αν υπάρχουν καθόλου, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσα να προσπαθήσω να μοιραστώ το μάθημα σε ειδικό νήμα, αν νομίζετε ότι είναι καλή ιδέα.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Σίγουρα, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον. Ελπίζω να είστε καλά αυτή τη στιγμή. Η κοινότητα του φόρουμ BB θα εκτιμηθεί για όλες τις κοινές πληροφορίες από εσάς. Ofc κάνει σε με όλα ασφαλή για σας περιορισμό.
Ιστορίες μπάτσων
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Έπρεπε να ηρεμήσω λίγο τα πράγματα, καθώς υπάρχει ενεργή παρακολούθηση σε μένα, αλλά θα προσπαθήσω να ανοίξω το θέμα σήμερα ή σύντομα.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Έγινε ως ανάρτηση εκεί. Είναι κρίμα που πραγματικά δεν μπορώ να ανοίξω τις λεπτομέρειες σχετικά με την υπόθεση, καθώς έχω ακόμα τον κώλο μου να κρύψω.
 

sunsiskos

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 10, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Tulli raided ne toi. Ήταν κάτω από 3 ho pcp+3me pcp+4ho met
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Η Τάλι έκανε και σε σένα επιδρομή;
 
View previous replies…

sunsiskos

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 10, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Ναι, αυτόν τον Φεβρουάριο. Με ερευνούσε για 4 μήνες πριν από την επιδρομή.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Shieet. Αν θέλετε να πείτε περισσότερα για το πώς πήγαν τα πράγματα, στείλτε μου DM... Έχω ακόμα ενεργή έρευνα καθώς με άφησαν να φύγω για να μπορέσω να γαμήσω τα πράγματα σωστά νομίζω. Γι' αυτό πρέπει να προσπαθήσω να πετάω κάτω από το ραντάρ όσο το δυνατόν περισσότερο.
 
Top