Σύνθεση D-LAME

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Γεια σας φίλοι της Bee

Ενδιαφέρομαι για πληροφορίες σχετικά με τη σύνθεση του D-LAME (D-Lysercic Amide Methyl Ester). Είναι αρκετά φτηνό στην Κίνα και θα ήθελα να μάθω αν το προϊόν παρασκευάζεται από την L-τρυπτοφάνη ή μήπως παρασκευάζεται από τη βιοσύνθεση της ερυσιβώδους σε υγρές καλλιέργειες;
Θα ήμουν πολύ ευγνώμων για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτό το θέμα.

Σας ευχαριστώ.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Νομίζω ότι θα δυσκολευτείτε να βρείτε δωρεάν πληροφορίες σχετικά με αυτό το υλικό. Είναι ΠΟΛΥ επικερδής επιχείρηση και όποιες αναρτήσεις είδα εδώ είχαν ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ πληροφορίες, καθώς ξέρω ότι κάποιος πουλάει το σύνολο του συνθέτη από αυτό μέχρι το LSD-25 για πάνω από €1000....απλά είναι η εμπειρία μου. Έκανα την ίδια ερώτηση σε ένα άλλο φόρουμ πριν από λίγο καιρό.
Μην με παρεξηγήσετε ελπίζω κάποιος να εξηγήσει γιατί είναι ενδιαφέρον ως f. Αλλά και πάλι...
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Dm
DM me 👌
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Στη λογοτεχνία ο πιο ενδιαφέρων για μένα είναι αυτός ο δρόμος:

https://www.erowid.org/archive/rhodium/pdf/ergot-tryptophan.pdf

Σύνθεση εργοαλκαλοειδών από την κρυπτοφάνη

Rebek, Jr.,* D. F. Tai, and Y.-K. Shue - 1984


Η διαδικασία βρίσκεται στην ενότητα Πειράματα και νομίζω ότι στις μέρες μας είμαστε σε θέση να κόψουμε τις γωνίες και ίσως να κερδίσουμε το στόχο σε λιγότερα βήματα...

Καλή σας μέρα
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Αλκαλοειδή της ερυσιβώδους γης και συναφείς ενώσεις
με την επιμέλεια των B. Berde, H.O. Schild είναι ένα καλό ανάγνωσμα.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Ο απλός δρόμος από το 2004 είναι:


Το αρχικό υλικό είναι 3-μεθοξυκαρβονυλοινδόλιο με λιγότερα βήματα - αν υπάρχει εύκολη και φτηνή σύνθεση 3-μεθοξυκαρβονυλοινδόλιου - παρακαλώ ενημερώστε με :D
 

Tsigger

Buying through escrow
New seller
Language
🇭🇺
Joined
Jan 16, 2024
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Σε σύγκριση με το LSD, πόσο ισχυρό είναι το d-lame; Ποια είναι η δοσολογία του;
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Κανείς δεν ενδιαφέρεται,

Οι μεθυλεστέρες διασπώνται με υδρολύσεις βάσεων ή οξέων. Αφήνοντας το LA

Προσθέστε ένα αντιδραστήριο σύζευξης, μετατρέψτε το Deet σε διαιθυλαμίνη ή απλά αγοράστε το και έτοιμο.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Μια ασύμμετρη σύνθεση του μεθυλεστέρα του (+)-λυσεργικού οξέος επιτεύχθηκε μέσω της κατασκευής του τετρακυκλικού σκελετού της εργολίνης με διπλή κυκλοποίηση που αποτελείται από ενδομοριακή αρωματική αμίνωση και αντίδραση Heck.


Για το πιο περιπετειώδες 9, 10- Διυδρολυσεργικό οξύ έχει ληφθεί από λυσεργόλη με συνολική απόδοση 40%.
 
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Αναπτύχθηκε μια κλιμακούμενη νέα προσέγγιση για την παρασκευή του μεθυλεστέρα του Ν-6-δεμεθυλιωμένου 9,10-διυδρολυσεργικού οξέος με τη χρήση του χλωροφορμικού 2,2,2-τριχλωροαιθυλεστέρα. Μια σημαντική ανακάλυψη που επέτρεψε την αποτελεσματική και βιομηχανικής κλίμακας διαδικασία συνδέεται με την αυστηρή εξώθηση του νερού στο σύστημα αντίδρασης και την εφαρμογή ενός οργανικού καταλύτη όπως η 4-(N,N-διμεθυλαμινο)πυριδίνη (DMAP) αντί των πρόσθετων διττανθρακικών αλκαλίων. Συγκεκριμένα, στην προηγούμενη γνωστή διεργασία, η ταυτόχρονη παρουσία διττανθρακικών αλάτων και ιχνών νερού πυροδοτεί δευτερεύοντες κύκλους αντίδρασης που παράγουν και συσσωρεύουν υδροχλωρικό οξύ και νερό. Το πρώτο επιβραδύνει την αντίδραση. Επιπλέον, αυτοί οι κύκλοι προκαλούν το σχηματισμό πολλαπλών ανθρακικών και αλκοολικών πλευρικών προϊόντων σε σημαντικό βαθμό που παρέχουν ένα χαμηλής ποιότητας Ν-6-δεμεθυλιωμένο προϊόν. Όλες αυτές οι αδυναμίες παρακάμπτονται με την εφαρμογή του DMAP ως καταλύτη και τη χρήση ενός μέσου αντίδρασης χωρίς νερό. Η προσέγγιση αυτή επιτρέπει τη λειτουργία σε βιομηχανική κλίμακα (παρτίδα 51 kg) με υψηλότερες αποδόσεις, συντομότερους χρόνους αντίδρασης και βελτιωμένη ποιότητα προϊόντος.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Αυτό είναι το διυδρονορλυσεργικό οξύ;
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Απ' όσο γνωρίζω, το dihydroLSD είναι κάπως λιγότερο ισχυρό
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Πάντα πίστευα ότι οι διυδρο- και διβρωμοενώσεις χειρίζονται εύκολα ως πρόδρομες ενώσεις, αλλά δεν γίνεται συχνά λόγος γι' αυτές...

Για παράδειγμα ... Πάντα ονειρευόμουν να βρω ή να χρησιμοποιήσω τη διβρωμική ένωση του mdp2p και να κάνω καταλυτική υδρογόνωση με βορειοϋδρίτες ... Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά θα πρέπει να προκύψει ένωση-στόχος.από τα όνειρά μου και τις συζητήσεις μου με άλλους
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Το διυδρολυεργικό θα ήταν πολύ πιο δύσκολο να οξειδωθεί πίσω με εξειδίκευση και για τα βρωμιούχα ανάλογα σκέφτηκα το 2-Bromo το οποίο με τη σειρά του θα μπορούσε να αφαλατωθεί με μεγαλύτερη ακρίβεια μέσω Grignard ακολουθούμενο από υδρόλυση, θυμάμαι ότι κάποιος ισχυρίστηκε ότι το έκανε αυτό με το ανενεργό 2-Br-LSD.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Είχα μια παρόμοια ιδέα με αυτό που σκεφτόσασταν. Αλλά η χημεία μου είναι λιγότερο καλή. Def σκέφτηκε ή άκουσε γι 'αυτό όμως.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Όπως και να έχει, ο κίτρινος δρόμος από τούβλα εξελίσσεται πάντα, ας πούμε

IDK γιατί ένας φίλος μου το έκανε αυτό ή ίσως ξέρω γιατί ..q

Μετά από 4 εξάμηνα στο εργαστήριο οργανικής χημείας, έφτιαξα όχι μία, αλλά ΔΥΟ νέες ενώσεις αυτό το καλοκαίρι. Είμαι πανευτυχής! Η μία είναι το τετρα-υδρο-ενδιάμεσο της ακόλουθης ένωσης και η άλλη είναι η 1-(3-μεθοξυφαινυλ-5-μεθυλ-4-ισοξαζολυλ)-β-καρμπολίνη που προορίζεται τελικό προϊόν.


Βασικά είπα γιατί ο ίδιος γιατί ξέρω κάπως πως μοιάζει αυτό και

Ότι πρόκειται για μια β-καρβολίνη με μια ομάδα R ισοξαζόλης. Η ομάδα R όμως δεν είναι μια κανονική ισοξαζόλη. Χρησιμοποιώ τη σύνθεση Pictet Spengler με τρυπαμίνη και αυτή την ισοξαζολική καρβοξαλδεΰδη.

Σύνθεση για νέα συστήματα δακτυλίων Β-καρμπολίνης...

Και το μόνο που σκέφτηκα ήταν γιατί να το κάνει κάποιος γνωστός μου. ...να κάνει κάτι τόσο ad hoc δίπλα σε κάτι που ξέρω... Δυστυχώς η ονοματολογία/IPUAC μου είναι χάλια και πρέπει να το σχεδιάσω XD
 
Last edited:

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Δυστυχώς έχω περάσει περισσότερες φορές αναπτύσσοντας MDMA και ακόμη πιο βαρετά meth και τα ανάλογα μονοπάτια του, παρά LSD.. καθώς η εκπαίδευσή μου είναι περιορισμένη όχι κακή/φρικτή. Αλλά... Έχω def προσπαθήσει να επεκταθώ στα λυσεργικά αλκαλοειδή και να καταλήξω σε άλλες ιδέες που δεν είναι τόσο LAME ;) ΚΑΙ υπερβολικά χρησιμοποιημένες. Αλλά εξίσου κομψές, ας πούμε, με παρόμοιους εστέρες.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Πάντα μου έλεγαν ότι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ χρυσός βρίσκεται στις πατέντες του Perdue με αλκαλοειδή ερυσιβώδους πυρηνόρροιας ή παρόμοιες ενώσεις.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Έτσι, είμαι σίγουρος ότι αν ψάξω στην ακαδημαϊκή κοινότητα θα μπορούσα όπως οι περισσότεροι άνθρωποι να βρω κάτι μοναδικό
 
Top