Green Orange Alcohol Cocaine Συζήτηση: Αλκοόλ & Κοκαΐνη

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Αλκοόλ & κοκαΐνη

Το αλκοόλ χρησιμεύει ως ηρεμιστικό που μειώνει την εγκεφαλική δραστηριότητα, ενώ η κοκαΐνη δρα ως διεγερτικό που την επιταχύνει. Όταν οι δύο αυτές ουσίες συνδυάζονται, μπορούν να προκαλέσουν μια επικίνδυνη αλληλεπίδραση που μπορεί να προκαλέσει πλήθος αρνητικών παρενεργειών και κινδύνων για την υγεία.

Ένας από τους σημαντικότερους κινδύνους του συνδυασμού αλκοόλ και κοκαΐνης είναι ο αυξημένος κίνδυνος υπερβολικής δόσης. Το αλκοόλ μπορεί να ενισχύσει τις ευφορικές επιδράσεις της κοκαΐνης, γεγονός που μπορεί να ωθήσει στην υπερβολική χρήση και των δύο ουσιών.

Ταυτόχρονα, οι ηρεμιστικές επιδράσεις του αλκοόλ αμβλύνονται από την κοκαΐνη και οι ορθολογικές κρίσεις και τα υποκειμενικά κριτήρια αξιολόγησης της κατάστασης θολώνουν. Ένα άτομο μπορεί να καταναλώσει πολύ περισσότερο από ό,τι θα έπρεπε, παραμένοντας πεπεισμένο ότι όλα εξελίσσονται σωστά.

Επιπλέον, το αλκοόλ μπορεί να αυξήσει την απορρόφηση της κοκαΐνης στην κυκλοφορία του αίματος, γεγονός που μπορεί να οδηγήσει σε υψηλότερη συγκέντρωση του φαρμάκου στο σώμα. Αυτό μπορεί να προκαλέσει αυξημένο κίνδυνο επιληπτικών κρίσεων και σοβαρά προβλήματα με την καρδιά: αρρυθμίες και υπέρταση.

Το αποτέλεσμα της ψευδούς αίσθησης νηφαλιότητας, της αυξημένης κατανάλωσης και της αυξημένης απορροφητικότητας μπορεί επίσης να περιλαμβάνει αφυδάτωση, ακραία εξασθένιση και ακόμη και λιποθυμίες.

Όλοι αυτοί οι παράγοντες αυξάνουν σημαντικά τον κίνδυνο υπερβολικής δόσης και επειγόντων περιστατικών.

Ένα άλλο ζήτημα που σχετίζεται με αυτόν τον συνδυασμό είναι το κοκααιθυλένιο. Το αλκοόλ μεταβολίζεται στο ήπαρ. Παρουσία κοκαΐνης, μπορεί να συμβεί μετεστεροποίηση - όταν η αιθυλική ομάδα από την αιθανόλη αντικαθίσταται από τη μεθυλική ομάδα της κοκαΐνης. Το αποτέλεσμα είναι το κοκααιθυλένιο, ένα δραστικό και τοξικό παράγωγο και των δύο ουσιών.

Το κοκααιθυλένιο έχει ισχυρή διεγερτική και ευφορική επίδραση. Συχνά επίσης προκαλεί επιθετική συμπεριφορά. Το πιο δυσάρεστο όμως είναι ότι έχει καταστροφική επίδραση στο συκώτι, την καρδιά και τα αιμοφόρα αγγεία και επίσης αυξάνει σημαντικά τον κίνδυνο καρδιακών προσβολών.

Η παρατεταμένη, τακτική χρήση αυτού του συνδυασμού μπορεί να οδηγήσει σε συνδυασμένο εθισμό, βλάβες στην καρδιά, το συκώτι, τον εγκέφαλο και προβλήματα ψυχικής υγείας όπως άγχος, κατάθλιψη, παράνοια και ψύχωση.

Εάν αποφασίσετε να χρησιμοποιήσετε αυτόν τον συνδυασμό, σας συνιστούμε να το κάνετε όσο το δυνατόν πιο σπάνια και να θέσετε εκ των προτέρων όρια κατανάλωσης ανά ποσότητα και συχνότητα και να τα τηρείτε κατά τη διάρκεια της ίδιας της διαδικασίας.

Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, συνιστούμε να αντιμετωπίζετε αυτόν τον συνδυασμό με μεγάλη προσοχή.
 
Last edited by a moderator:

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
στην περίπτωσή μου, τα ελαφρύτερα ποτά, για παράδειγμα μπύρα 5L, είναι μια χαρά, κανένα πρόβλημα. αλλά, για παράδειγμα, πιο συμπυκνωμένο αλκοόλ, σε ορισμένες περιπτώσεις βότκα, τζιν (0,5-1L), η προσωπικότητά μου αλλάζει εντελώς. υπήρχαν δύο περιπτώσεις, δεν θυμάμαι καμία από αυτές. μια αστεία ιστορία, μια άλλη με τη φίλη μου έγινε τραγική σχεδόν όταν πήγα σπίτι το βράδυ. Πήγα στο γιατρό και διαπίστωσαν ότι προκαλεί παθολογική μέθη.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
ΠΡΕΠΕΙ να πίνω πρώτα για να μου αρέσει η κοκαΐνη μετά την πρώτη γραμμή... Αλλά το άρρωστο εθιστικό του δεν πίνω πια ποτά χωρίς κόκα κόλα οπότε σταμάτησα να πίνω και δεν πίνω πια κοκαΐνη. Αλλά αν το έκανα το hangover δεν άξιζε στα μάτια μου.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
ΟΛΟΙ οι κοκαΐνηδες που γνωρίζω είναι επίσης βαρείς πότες, πολλοί είναι αλκοολικοί. Αν μπορούσαν να εγκαταλείψουν το ποτό, πιθανότατα θα μπορούσαν να εγκαταλείψουν και την κόκα-κόλα
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Οι περισσότεροι που ξέρω dont έρχονται σε προβλήματα πολύ πιο γρήγορα από αυτούς που απολαμβάνουν την κοκαΐνη όπως είναι. και υπάρχουν κοκαϊνομανείς που χρησιμοποιούν καθημερινά 0,5 gr και έχουν μια ''φυσιολογική'' ζωή έχεις και αυτούς που καπνίζουν χόρτο και σνιφάρουν λίγη κοκαΐνη τα Σαββατοκύριακα
Ξέρω λοιπόν διαφορετικούς κοκαΐνηδες. αλλά ξέρω ένα πράγμα: το κόψιμο είναι δύσκολο για όλους, τουλάχιστον να το κόψουν για πάντα.
 

MeCockStinks

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 3, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Το κόλλημα από αυτόν τον συνδυασμό είναι τόσο γαμημένα βάναυσο...
 
Top