Orange Ketamine Amphetamine Συζήτηση: Κεταμίνη & Αμφεταμίνη

risk of significant side effects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Κεταμίνη & Αμφεταμίνη

Η κεταμίνη & η αμφεταμίνη είναι δύο ουσίες από διαφορετικές ομάδες που έχουν διαφορετικούς μηχανισμούς δράσης και αποτελέσματα όταν χρησιμοποιούνται σε συνδυασμό.

Η αμφεταμίνη αυξάνει το επίπεδο ορισμένων νευροδιαβιβαστών στον εγκέφαλο, κυρίως της ντοπαμίνης και της νορεπινεφρίνης. Αυτό οδηγεί σε αυξημένη εγρήγορση, συγκέντρωση και ενέργεια.

Η κεταμίνη, από την άλλη πλευρά, είναι ένα αποσυνδετικό αναισθητικό που λειτουργεί με τη δέσμευση σε έναν συγκεκριμένο τύπο υποδοχέα γλουταμικού (NMDA) στον εγκέφαλο. Λειτουργεί σαν ένας μη ανταγωνιστικός ανταγωνιστής του υποδοχέα NMDA. Εμποδίζει τη λειτουργία των υποδοχέων NMDA, οι οποίοι εμπλέκονται στη διέλευση σημάτων μεταξύ των νευρώνων διαφόρων τμημάτων του νευρικού συστήματος. Αυτό οδηγεί σε αλλαγές στην αντίληψη, συμπεριλαμβανομένων των ψευδαισθήσεων και της αποστασιοποίησης από την πραγματικότητα.

Αξίζει να σημειωθούν ορισμένες από τις επιδράσεις της κεταμίνης, οι οποίες μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα όταν συνδυάζονται με αμφεταμίνη. Έτσι, η κεταμίνη προκαλεί καταστολή, αναπνευστική καταστολή σε υψηλές δόσεις, ταυτόχρονα αύξηση των σφυγμών και της πίεσης, ναυτία και αποστασιοποίηση. Σε υψηλές δόσεις μπορεί επίσης να εμφανιστούν παραισθήσεις.

Παρά το γεγονός ότι οι ουσίες λειτουργούν κυρίως με διαφορετικά συστήματα υποδοχέων, η διέγερση της αμφεταμίνης που επιβάλλεται στις επιδράσεις της κεταμίνης έχει δυνητικά επικίνδυνα σημεία:
Υπερβολική επιβάρυνση της καρδιάς και των αιμοφόρων αγγείων, υποξία, τραυματισμός, ψυχωτικές καταστάσεις.

Εάν πάρετε Αμφεταμίνη και μετά από λίγο Κεταμίνη, η τελευταία θα μπλοκάρει τις επιδράσεις του διεγερτικού. Ωστόσο, είναι πολύ πιθανό να επανέλθουν μετά τη μείωση των επιδράσεων της κεταμίνης. Αυτό μπορεί να δώσει ενδιαφέρουσες αισθήσεις, αλλά τέτοιες εναλλαγές δίνουν επίσης ισχυρό φορτίο στον καρδιακό μυ

Υπάρχει η άποψη ότι η κεταμίνη σε μικρές δόσεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο τέλος της δράσης της αμφεταμίνης για καταστολή και ομαλότερη έξοδο από το ταξίδι. Ωστόσο, αυτό δεν ακυρώνει το φορτίο στην καρδιά και τα αιμοφόρα αγγεία.

Η κεταμίνη μπορεί επίσης να μειώσει το άγχος και την παράνοια, που μερικές φορές εμφανίζεται από ένα διεγερτικό. Το αποκορύφωμα είναι με τη σειρά της Αμφεταμίνης, στη συνέχεια η Κεταμίνη χαρακτηρίζεται επίσης από αυξημένη ευφορία.

Πιθανότατα, δεν χρειάζεται να αλλάξετε τη σειρά και να προσθέσετε την Αμφεταμίνη στην ήδη ενεργή Κεταμίνη. Υπάρχει κίνδυνος πολύ έντονων παρενεργειών και ανάπτυξης δυσάρεστων, εφιαλτικών εμπειριών.

Υπάρχουν αναφορές για ψυχώσεις με σύνθετη κλινική εικόνα που προκαλούνται από την επανειλημμένη χρήση αυτού του συνδυασμού.

Ένας από τους βασικούς κανόνες κατά τη χρήση της κεταμίνης και ιδιαίτερα του συνδυασμού της με την αμφεταμίνη είναι η ελαχιστοποίηση της κίνησης και της σωματικής δραστηριότητας λόγω προβλημάτων με τον έλεγχο της κίνησης και πιθανών τραυματισμών.

Αυτός ο συνδυασμός απαιτεί μεγάλη εμπειρία εργασίας με τις δύο ουσίες ξεχωριστά, συμμόρφωση με τις ελάχιστες δόσεις, σπάνιες επαναλήψεις και μια ουσιαστική προσέγγιση.

Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω, συνιστούμε να αντιμετωπίζετε αυτόν τον συνδυασμό με μεγάλη προσοχή.
.
 
Last edited by a moderator:

Lourenzio

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Νομίζω ότι ήταν μια πολύ καλή εμπειρία ήταν κάπως εθισμένος σε αυτό. Ήταν τόσο καταπληκτικό να αισθάνεσαι τόσο κυματιστός και ξύπνιος ταυτόχρονα. Αλλά πρέπει να προσέξετε να μην βάλετε πολύ κεταμίνη στην αμφεταμίνη σας, όπως έκανα εγώ. Πήρα μια κ-οπή, αλλά ναι, ακόμη και αυτή η εμπειρία ήταν καταπληκτική όταν βλέπεις τον εαυτό σου να πέφτει και δεν βλέπεις τίποτα γι' αυτό. Το αποκαλούμε Speta και δεν είναι τόσο βαρύ όσο νομίζουν οι περισσότεροι άνθρωποι ότι είναι, εφόσον ξέρετε ότι το κάνετε και δεν παίρνετε τη λάθος γραμμή από κάποιον άλλο που το κάνει και δεν ξέρετε ότι ήταν Speta τότε είναι απροσδόκητο και είναι χάλια.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
υπό την επήρεια της ταχύτητας, μια μικρή ποσότητα ενισχύει πραγματικά τη διάθεση, αλλά είναι πολύ εύκολο να υπερβείτε το όριο, πράγμα που δεν είναι καλό. η εμπειρία είναι καλή για όσους ξέρουν τι κάνουν, αλλά δεν συνιστάται έντονα για όσους δεν έχουν εμπειρία
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
μου έδωσε πολύ καλές αλλά έντονες εμπειρίες μέχρι την τελευταία φορά που το έκανα αυτό. βγαίνοντας έξω θυμήθηκα ότι ήμουν μόνος μου σε έναν φρικιαστικό κόσμο τρομακτικό αίσθημα απελπισίας.
Ίσως να είμαι, αλλά μπερδεύτηκα από αυτή την τελευταία εμπειρία.
Αλλά το καλό πράγμα είναι ότι 1 ώρα και είστε έξω από το τρελό μέρος, έτσι είναι ένα καλό να δοκιμάσετε combi αν με ρωτάτε.
Ποτέ δεν έφτασα σε αυτή την καταραμένη k-τρυπίδα ofcourse tryd χωρίς ταχύτητα (μου αρέσει περισσότερο ξεχωριστά) αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να φτάσω αυτές τις λίγες τελευταίες γραμμές για να μπω σε αυτό που ονομάζεται k-whole αλλά ήταν ένα mindcoaster μέχρι να μπορέσω να κινηθώ ξανά και να ρουφήξω το υπόλοιπο κατέληξα σε μια ακόμα πιο συγκεχυμένη ιστορία ζωής σκέψεις που ποτέ δεν κατάλαβα.
 
Top