Green Ketamine LSD Συζήτηση: Κηταμίνη και LSD. K flip

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
Η κεταμίνη και το LSD είναι και οι δύο παραισθησιογόνες ουσίες που μπορούν να τροποποιήσουν την αντίληψη και τη νόηση. Ωστόσο, η κεταμίνη ταξινομείται ως διαχωριστικό φάρμακο.

Αυτός ο συνδυασμός αναφέρεται συνήθως ως "K flip" ή "Kitty flip".

Οι επιδράσεις αυτού του συνδυασμού μπορεί να είναι ιδιαίτερα ιδιόμορφες. Η ικανότητα της κεταμίνης να προκαλεί εξωσωματικές εμπειρίες μπορεί να μειωθεί, ενώ η χωρική και χρονική διαστρέβλωση αυξάνεται. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε ακραία σύγχυση και δυσκολία αντίληψης της πραγματικότητας.

Η κεταμίνη λαμβάνεται συνήθως είτε κατά την κορύφωση είτε κατά την πτώση των επιδράσεων του LSD. Στην πρώτη περίπτωση, συνιστάται προσοχή, καθώς η ένταση των εμπειριών και των εικόνων μπορεί να αυξηθεί, ενώ η ελευθερία κινήσεων και η ασφάλεια μπορεί να μειωθούν. Αυτό μπορεί όχι μόνο να προκαλέσει άγχος, νευρικότητα και πανικό αλλά και να αυξήσει την πιθανότητα τυπικών τραυματισμών που σχετίζονται με πτώσεις.

Σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, ο συνδυασμός LSD με κεταμίνη μπορεί να ξεπεράσει το απαραίτητο κατώφλι όταν υπάρχει ανοχή στην κεταμίνη.

Η έρευνα σχετικά με τους συγκεκριμένους μηχανισμούς αλληλεπίδρασης μεταξύ κεταμίνης και LSD είναι περιορισμένη. Οι πιθανές παρενέργειες και κίνδυνοι από τον συνδυασμό κεταμίνης και LSD περιλαμβάνουν αυξημένο κίνδυνο ψύχωσης (που εκδηλώνεται ως ψευδαισθήσεις και παραληρητικές ιδέες) καθώς και σύγχυση, δυσκολίες μνήμης και άλλες γνωστικές διαταραχές.

Παρά ταύτα, ο συνδυασμός παρουσιάζει συνεργιστικό αποτέλεσμα και πολλοί έχουν αναφέρει μια ευχάριστη εμπειρία, με ορισμένους μάλιστα να τον χαρακτηρίζουν ως τον αγαπημένο τους συνδυασμό.

Μπορούμε να περιγράψουμε τρεις βασικές προϋποθέσεις για αυτόν τον συνδυασμό:
1. Ελάχιστες δόσεις, ειδικά για την κεταμίνη, περίπου στο μισό της κανονικής ποσότητας.
2. Εμπειρία με τις δύο ουσίες ξεχωριστά.
3. Σετ και ρυθμίσεις.

Πρέπει να κατανοήσει κανείς την πιθανότητα να συναντήσει ασυνήθιστες και παράξενες εμπειρίες και να είναι προετοιμασμένος γι' αυτές. Για έναν απροετοίμαστο ψυχισμό, σε λάθος χρόνο ή τόπο, αυτός ο συνδυασμός μπορεί να δημιουργήσει μια ισχυρή, δυσάρεστη και επιζήμια εμπειρία.

Δεν έχουμε ακόμη συναντήσει πειστικές και αξιόπιστες πληροφορίες σχετικά με οξείες και απειλητικές για τη ζωή καταστάσεις που μπορεί να προκύψουν εξαιτίας αυτού του συνδυασμού.

Λαμβάνοντας υπόψη τις προαναφερθείσες πληροφορίες, μπορούμε να συμπεράνουμε με προσοχή ότι αυτός ο συνδυασμός μπορεί να αποτελέσει μια ευνοϊκή επιλογή υπό συγκεκριμένες συνθήκες.
 
Last edited by a moderator:

Psychedelicangel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Οι κύριες πρόσθετες επιδράσεις (σύμφωνα με την προσωπική εμπειρία) αυτού του συνδυασμού περιλαμβάνουν τα CEV που προκαλούνται από την κεταμίνη να είναι πολύ πιο ζωντανά, μείωση της συναισθηματικής ενίσχυσης λόγω του LSD, σημαντική μείωση της επιθυμίας για ψυχαναγκαστική επαναχορήγηση της κεταμίνης (πιθανότατα λόγω των επιδράσεων του LSD που καταστέλλουν τον εθισμό). Επιπλέον, τα OEV γίνονται πολύ λιγότερο πολύχρωμα αλλά θα εμφανιστούν περισσότερα και κυρίως περιλαμβάνουν, παρασύρονται, τεμαχίζονται, μορφοποιούνται μεταξύ άλλων παρόμοιων οπτικών παραμορφώσεων
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Μου άρεσε ο συνδυασμός, αλλά δεν θα τον ξαναπερνούσα. ενδιαφέρον. Θα ήθελα να προσθέσω ότι μου αρέσει πολύ η κεταμίνη στο επίπεδο της δοσολογίας μου. στον εαυτό του βλέπω ταξίδι flash, πάμε, γελάμε, η κέτα καλύπτει τα πάντα, σαν να έχει μια επιπλέον ικανότητα, αισθάνεται. Δεν το συνιστώ σε αρχάριους, μόνο σε όσους έχουν εμπειρία και από τα δύο ναρκωτικά.
 

w4ri0uiui

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 21, 2023
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
όταν χρησιμοποιώ και τα δύο με κάνει να αισθάνομαι σαν να μπορώ να δω τον εαυτό μου ως τρίτο πρόσωπο 1 μέτρο πάνω και πίσω από τον φυσικό μου εαυτό, μερικές φορές αισθάνομαι σαν τηλεμεταφορά διάσταση στρέβλωση σε κάθε άλλη, πολύ πολύ powerfull συνδυασμό και i enhence η διάλυση του εγώ και ως κεταμίνη είναι αξιωματικό μπορείτε να βυθιστείτε πιο esealy στα διαφορετικά οπτικά του οξέος και αισθάνομαι σαν αυτό που φαντάζομαι dmt
 
Top