Green Yellow LSD Marijuana Συζήτηση: LSD & Μαριχουάνα

increasing and addition of the affects

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
LSD & Μαριχουάνα

Η διαιθυλαμίδη λυσεργικού οξέος (LSD) είναι μια ισχυρή ψυχεδελική ουσία ικανή να μεταβάλλει την αντίληψη του ατόμου για την πραγματικότητα επηρεάζοντας τα επίπεδα της σεροτονίνης, ενός νευροδιαβιβαστή, στον εγκέφαλο. Αντίθετα, η κάνναβη είναι ένα ψυχοδραστικό φάρμακο που περιέχει τετραϋδροκανναβινόλη (THC), υπεύθυνη για την πλειονότητα των επιδράσεών της, επηρεάζοντας το ενδοκανναβινοειδές σύστημα στον εγκέφαλο, οδηγώντας σε αλλαγές στη διάθεση, την αντίληψη και τη συμπεριφορά.

Όταν το LSD και η κάνναβη λαμβάνονται μαζί, μπορούν να ενισχύσουν την ένταση και τη διάρκεια των επιδράσεων και των δύο ουσιών, με αποτέλεσμα ένα ισχυρότερο και μεγαλύτερης διάρκειας ταξίδι. Οι ακριβείς μηχανισμοί αλληλεπίδρασης μεταξύ αυτών των δύο ουσιών δεν είναι πλήρως κατανοητοί- ωστόσο, ενδέχεται να συμπληρώνουν η μία τις επιδράσεις της άλλης.

Καθώς η αντίδραση κάθε ατόμου σε αυτές τις ουσίες μπορεί να διαφέρει, είναι αδύνατο να προβλεφθεί με ακρίβεια πώς θα επηρεάσει ένα άτομο ο συνδυασμός LSD και κάνναβης. Επιπλέον, η καθαρότητα και η ισχύς των ουσιών μπορεί να διαφέρουν σημαντικά, ενισχύοντας τον κίνδυνο αρνητικών ψυχολογικών επιπτώσεων, όπως άγχος, παράνοια, σύγχυση και αύξηση του καρδιακού ρυθμού και της αρτηριακής πίεσης, η οποία μπορεί να είναι επικίνδυνη για άτομα με προϋπάρχουσες καρδιακές παθήσεις.

Σε ορισμένες περιπτώσεις, αυτός ο συνδυασμός μπορεί να συμβάλει στην ανάπτυξη κρίσεων πανικού, άσχημων ταξιδιών ή ψύχωσης. Ωστόσο, είναι αδύνατο να ισχυριστεί κανείς με απόλυτη βεβαιότητα ότι οι καταστάσεις αυτές προκαλούνται αποκλειστικά από τον συνδυασμό του LSD και της κάνναβης. Άλλοι παράγοντες, όπως η σωματική και ψυχολογική κατάσταση του ατόμου, μαζί με το σκηνικό και τις ρυθμίσεις, μπορούν να διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο.

Είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι οι τακτικοί χρήστες κάνναβης είναι λιγότερο πιθανό να εμφανίσουν άγχος και άλλες ψυχολογικές παρενέργειες από αυτόν τον συνδυασμό.

Συνολικά, ο συνδυασμός αυτός μπορεί να θεωρηθεί συνεργιστικός, καθώς ουσίες από διαφορετικές κατηγορίες ενισχύουν η μία την επίδραση της άλλης χωρίς άμεσες, οξείες και στατιστικά επιβεβαιωμένες απειλητικές για τη ζωή αντιδράσεις στην περίπτωση ενός υγιούς ατόμου και με μια ουσιαστική προσέγγιση στη χρήση. Εάν ένα άτομο έχει την εμπειρία, μια προσεκτική προσέγγιση στις δοσολογίες και προετοιμάζεται κατάλληλα για το ταξίδι, μπορεί να οδηγήσει σε μια συναρπαστική εμπειρία.

Ως εκ τούτου, δεδομένων αυτών των εκτιμήσεων, συνιστούμε ανεπιφύλακτα να προσεγγίσετε αυτόν τον συνδυασμό με περίσκεψη.
 
Last edited by a moderator:

Psychedelicangel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Διαπιστώνω ότι η κάνναβη μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αυξήσει σημαντικά τη διάρκεια του ταξιδιού, αν κάποιος πάρει μια δόση κατά τη διάρκεια της πτώσης ενός ψυχεδελικού (στην προκειμένη περίπτωση, LSD). Ωστόσο, οι πιθανότητες εμφάνισης ψυχωτικών συμπτωμάτων αυξάνονται σημαντικά. Επιπλέον, η γεωμετρία φαίνεται να αλλάζει: γίνεται λιγότερο αδιαφανής, λιγότερο ποικίλο χρώμα, κινείται πιο αργά και (υποκειμενικά) "μοιάζει πιο παχύρρευστη", σαν η γεωμετρία να γίνεται πιο παχύρρευστη. Δεν θα συνιστούσα τη χρήση κάνναβης για να βοηθήσει στον ύπνο μετά από ένα ψυχεδελικό ταξίδι.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Νομίζω ότι ταιριάζει απόλυτα. Δεν καπνίζω . αλλά μου αρέσει πολύ το χόρτο ενώ το χρησιμοποιώ, είναι σαν μια ενημέρωση που περνάει μέσα μου 😄 με βοηθάει να αποκοιμηθώ. αν δεν είστε έμπειροι, τουλάχιστον την πρώτη φορά θα πρέπει να έχετε έναν πιο έμπειρο σύντροφο
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Πρέπει να δοκιμάσετε αυτό το συνδυασμό κάποια στιγμή. Αυξάνει αυτός ο συνδυασμός την πιθανότητα ενός κακού ταξιδιού ή συμβάλλει μόνο στην ανάπτυξή του;
 

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι η κάνναβη είναι επίσης ψυχεδελικό και επηρεάζει άμεσα τους 5 υποδοχείς HT και μπορεί να ενισχύσει όλα όσα ξεκίνησαν από τη δράση του LSD. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να τηρείται ο χρόνος χρήσης αυτών των ουσιών. Η κάνναβη είναι απολύτως ασφαλές να καπνίζεται 4-5 ώρες μετά την κατανάλωση LSD. Εάν έχετε κάνει χρήση κάνναβης στο παρελθόν, μπορεί να αισθανθείτε τις περιττές επιδράσεις του LSD. Κάποιος μπορεί να πάρει να είναι σε θέση σε αυτή την κατάσταση, αλλά μόνο οι μόνιμοι χρήστες LSD σε δόση 300-400 mcg μπορούν να καπνίζουν κάνναβη σε άμεσο συνδυασμό χωρίς να τηρούν το χρονοδιάγραμμα.


 

OliverShultz

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 3, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστούμε για την ανταλλαγή αυτής της συζήτησης σχετικά με τις επιπτώσεις του συνδυασμού του LSD και της μαριχουάνας. Ενώ είναι ενδιαφέρον να διερευνήσουμε πώς αυτές οι δύο ουσίες μπορούν ενδεχομένως να ενισχύσουν η μία τις επιδράσεις της άλλης, είναι επίσης σημαντικό να σημειώσουμε τους πιθανούς κινδύνους που εμπεριέχονται. Όπως αναφέρατε, η καθαρότητα και η ισχύς αυτών των ναρκωτικών μπορεί να διαφέρουν σημαντικά, ενώ οι ατομικές αντιδράσεις μπορεί επίσης να διαφέρουν. Συμφωνώ ότι είναι ζωτικής σημασίας να προσεγγίσετε αυτόν τον συνδυασμό με περίσκεψη, ειδικά για όσους έχουν προϋπάρχουσες καρδιακές παθήσεις. Παρεμπιπτόντως, βρήκα επίσης ένα άρθρο σχετικά με το έλαιο CBD που μπορεί να σας ενδιαφέρει. Ελέγξτε το στη διεύθυνση https://www.mindbodygreen.com/articles/heres-what-makes-this-200-year-old-heirloom-best-cbd-for-relief/. Ευχαριστώ που μου επιτρέψατε να συμμετάσχω στη συζήτηση και ανυπομονώ να μάθω περισσότερα από όλους!
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Όταν έπαιρνα LSD και χόρτο δεν ένιωθα τις επιδράσεις του χόρτου, απλώς το χόρτο έδινε μεγάλη ώθηση στο LSD
 

killer_420

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
μου αρέσει να καπνίζω χόρτο 24/7
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Για να είμαι ειλικρινής, όταν λαμβάνετε LSD με μαριχουάνα, οι επιδράσεις της mj δεν γίνονται τόσο αισθητές, αλλά το LSD ενισχύεται.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Οπωσδήποτε. Το LSD καταστέλλει τις επιδράσεις της κάνναβης με την έντασή του. Η τελευταία γίνεται ένα είδος εφαλτηρίου για τις επιδράσεις του LSD, εντείνοντας τις εμπειρίες και παρατείνοντας τη διάρκειά τους.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Συνδύασα το LSD + MJ μερικές φορές.
Στην περίπτωσή μου (95 κιλά, bodybuilding) 250 ug (από spanara, χαχαχα) δεν ήταν αρκετά για να πετάξω τελείως έξω στη σφαίρα του fractal. Τα συναισθήματα ήταν υψηλά, αγαπούσα όλους τους γνωστούς μου (ακόμη και τον σημερινό σύζυγο της πρώην ΓΓ μου), αλλά όχι αρκετά για το κλασικό ταξίδι με LSD. Βαρέθηκα, μετά από 6 ώρες μετά τη λήψη του LSD, χρησιμοποίησα τη μέτρια δόση μου 100-140 mg του πιο ισχυρού MJ.
Ως αποτέλεσμα ωθήθηκα για άλλες 4-5 ώρες στον επιθυμητό κόσμο.
Και, φυσικά, δεν υπήρχε MJ πριν από το LSD τουλάχιστον 24 ώρες.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Για να είμαι ειλικρινής, ήταν το πρώτο μου ταξίδι με LSD τα τελευταία 5 χρόνια ή και περισσότερο.
 
Top