Συστήματα απόσταξης

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
αγαπητά μέλη, θέλω να κατασκευάσω έναν εξοπλισμό απόσταξης ατμού. IPA / ελεύθερη βάση / νερό για απόσταξη. Χρησιμοποιώ p2np(1kg), Nabh4(1732g), αντιδραστήριο cucl2, ο στόχος μου είναι να παράγω Α-έλαιο. Διάβασα ότι αφαιρώ το IPA χρησιμοποιώντας rotovap. μου συνέστησαν να χρησιμοποιήσω απόσταξη με ατμό στη συνέχεια, λόγω καλύτερης απόδοσης. Θα ήθελα να αγοράσω εξοπλισμό για το σκοπό αυτό. Δεν γνωρίζω τα ονόματα των συνδέσμων. το αίτημά μου είναι το εξής: Παρακαλώ βοηθήστε ένα ενημερωμένο μέλος του φόρουμ, τα ακριβή ονόματα των συσκευών, των συνδέσμων, των ραφιών. ώστε να μπορέσω να παραγγείλω.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
2*5L 2 Neck RBF
2*5L μαγνητικός αναδευτήρας θέρμανσης μανδύα
Αρθρώσεις συνδέσμων
1*Στήλη ψύξης
2* Σύνδεσμος απόσταξης 2 τρόπων. αυτές οι πληροφορίες μοιράστηκαν μαζί μου από έναν αγαπητό φίλο του φόρουμ. Δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει στήλη ψύξης. πόσα τεμάχια και τι είδους συνδέσμους χρειάζομαι; Αποφάσισα για μανδύα θέρμανσης, πρέπει να αγοράσω δύο από αυτά για να δουλέψει το σύστημα; μανδύα θέρμανσης γιατί νομίζω ότι η πιο απλή λύση είναι να το κρατήσω στους 100 βαθμούς για μεγάλο χρονικό διάστημα. στρογγυλή φιάλη 2 λαιμών του κατάλληλου μεγέθους για αυτό. αυτό μου είναι σαφές μέχρι στιγμής. Δεν γνωρίζω τα υπόλοιπα εργαλεία για αυτό. τι είδους συνδετήρες χρειάζονται, αν υπάρχει κάποια εικόνα του, θα ήμουν πολύ ευγνώμων. ακριβείς ονομασίες συσκευών. σας ευχαριστώ πολύ
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Όχι δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσετε 2 μανδύες, θερμαίνετε το λάδι με τον ατμό. Θα πρέπει να συνδέσετε ένα χωνί στάγδην μεταξύ της πηγής ατμού και του λαδιού, ώστε να μπορείτε να απαλλαγείτε από το συμπυκνωμένο νερό, αλλά κάνει μεγαλύτερο όγκο ψύξης. Εγώ θα χρησιμοποιούσα έναν ατμοκαθαριστή υψηλής πίεσης ως πηγή ατμού.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
πώς μοιάζει ένας ατμοκαθαριστής υψηλής πίεσης; Θέλω να κατασκευάσω ένα σύστημα απόσταξης ατμού, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το παραγγείλω, δεν ξέρω τι θέλω, πώς ονομάζεται η συσκευή.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Θέλω να φτιάξω ένα σύστημα απόσταξης με ατμό, απλά είμαι ηλίθιος. Γνωρίζω ότι υπάρχουν πολλά συστήματα. Θέλω να καθαρίσω την ελεύθερη βάση από το νερό, IPA. για να κερδίσω λάδι. Θέλω ένα σύστημα φιλικό προς το χρήστη για αρχάριους. αντί για λουτρό λαδιού και νερού, ένας θερμαντικός μανδύας είναι κατάλληλος, ξέρω ότι είναι πιο ακριβή λύση. Θα ήθελα μια λεπτομερή λίστα με τα προϊόντα και τις συσκευές, τις διαστάσεις των συνδέσμων, των ακίδων κ.λπ. ώστε να μπορώ να παραγγείλω. Θα μάθω πώς να το χρησιμοποιώ, αλλά θα πρέπει πρώτα να το αγοράσω.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Κάτι τέτοιο

Έτσι, δεν χρειάζεστε ένα επιπλέον μέγεθος Rbf που είναι πολύ πιο ακριβό και τα πάντα.
Όταν θέλετε να αφαιρέσετε το IPA μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε μια πιο απλή εγκατάσταση απομάκρυνσης με κενό, λειτουργεί για μένα τέλεια.
 
Top