DMT vs συνθετικά noids.

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Γεια σας παιδιά, ποιες είναι μερικές από τις γενικές διαφορές μεταξύ των αλκαλοειδών με βάση την DMT και εκείνων των συνθετικών κανναβινοειδών (JWH) από τις ινδόλες όσον αφορά τη δραστικότητα ή την ψυχοδραστικότητα;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Πρόκειται για εντελώς διαφορετικές ουσίες όσον αφορά τον μηχανισμό δράσης και την ψυχοδραστική δράση, παρά την κοινή ινδόλη στη χημική δομή.

Η DMT είναι ένα ισχυρό ψυχεδελικό, η δράση της προκαλεί διαστρέβλωση της πραγματικότητας, οπτικές ψευδαισθήσεις, πνευματική εμπειρία.

Τα συνθετικά κανναβινοειδή, όπως όλα τα κανναβινοειδή, επηρεάζουν τους υποδοχείς CB.
Η ψυχοδραστική δράση συνδέεται με αναστολή, χαλάρωση, αλλαγή της πραγματικότητας με διαφορετικό τρόπο από ό,τι στα ψυχεδελικά.

Υπάρχουν όμως κάποια κοινά χαρακτηριστικά μεταξύ τους, για παράδειγμα, αν έχετε ένα δυνατό τσιγάρο, τότε θα υπάρξει μια κατάσταση παρόμοια με ένα ψυχεδελικό ταξίδι.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Η δόση του ταξιδιού που λαμβάνεται από τον καπνό με τη χρήση ελεύθερης βάσης DMT είναι περίπου 20-25mg
Ελλείψει ανοχής, η δόση στην οποία εμφανίζονται ψυχεδελικές αισθήσεις με το JWH018 είναι περίπου 5-7 mg.
Η διαφορά μεταξύ της ψυχεδελικής αίσθησης που παράγεται από αυτές τις δύο ουσίες είναι τεράστια
 

PINTXPC88

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 20, 2022
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Bro έχετε κάποια εμπειρία σχετικά με το κανναβινοειδές 7add..ο προηγούμενος πωλητής μου λέει ότι έχει 7add αλλά δεν το έχω βιώσει ποτέ...φτιάχνω συνθετικά κανναβινοειδή που y χρειάζομαι ισχυρά noids..το 5cl ήταν το αγαπημένο μου..αλλά πολύ δύσκολο να το βρω σε αυτές τις μέρες..μόνο ένα είναι το 7add διαθέσιμο..πρέπει να ξέρω πόσο ισχυρό είναι και αξίζει τον κόπο.υπάρχει κάποια πιθανότητα να πάρω πραγματικά ισχυρά noids forn Netherland..
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Υπάρχουν ενδιαφέροντα ανάλογα της DMT βραχείας δράσης που θα μπορούσαν να εφαρμοστούν στα βότανα. Η 5-MeO-DMT νομίζω ότι δεν είναι ένας κακός υποψήφιος.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Εντάξει, αυτό ακούγεται πολύ ενδιαφέρον, τότε μπορεί να είναι ένα καλό σημείο για πειραματισμό.
 
Top