DMT

Albert Hofmann

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
ΕΙΣΑΓΩΓΗ.

Η Ν,Ν-διμεθυλοτρυπταμίνη, κοινώς γνωστή ως DMT, είναι ένα ισχυρό ψυχεδελικό και κυρίως γνωστό για τη σύντομη διάρκεια δράσης του, σε αντίθεση με το LSD, τα αποτελέσματα της DMT μπορούν να διαρκέσουν από 15 λεπτά έως 3 ώρες ανάλογα με τον τρόπο λήψης. Η DMT μπορεί να εγχυθεί, να εισπνευστεί ή να ληφθεί με "αναστολέα μονοαμινοξειδάσης (ΜΑΟΙ)", (οι ΜΑΟΙ) αναστέλλουν τη δραστηριότητα της "μονοαμινοξειδάσης". χωρίς ΜΑΟΙ- το σώμα μεταβολίζει γρήγορα την από του στόματος χορηγούμενη DMT.

Η DMT υπήρξε αμφιλεγόμενη μεταξύ των επιστημόνων σχετικά με το αν παράγεται στον εγκέφαλο ή όχι. στο βιβλίο του rick strassman, DMT: The Spirit Molecule: A Doctor's Revolutionary Research into the Biology of Near-Death and Mystical Experiences , ασχολήθηκε με το ότι η DMT μπορεί να παράγεται στην "επίφυση" και ότι η DMT είναι το "μόριο του πνεύματος" και έχει κάτι να κάνει με την "ψυχή". προς το παρόν δεν έχει αποδειχθεί αν η DMT μπορεί να παραχθεί στον εγκέφαλο ή όχι, αλλά τα ένζυμα που είναι απαραίτητα για την παραγωγή της DMT έχει αποδειχθεί ότι υπάρχουν στους ανθρώπινους ιστούς αλλά εκτός του ίδιου του εγκεφάλου. στην πραγματικότητα, η παρουσία της DMT στα ούρα συνδέθηκε με άτομα με σχιζοφρένεια και ψύχωση (Jacobs and Presti, 2005)

DMT ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΈΣ ΟΝΤΌΤΗΤΕΣ.

πολλές περιπτώσεις έχουν αναφέρει συναντήσεις με εξωτερικές οντότητες από τον "υπερδιάστατο" χώρο κατά την ψυχεδελική εμπειρία ή το "ταξίδι" τους. αυτές οι εξωτερικές οντότητες μοιάζουν περισσότερο με πλάσματα που μοιάζουν με εξωγήινους και έντομα, ή με "οντότητες" σε ανθρωποειδή μορφή.

η άποψη του rick strassman για τις συναντήσεις με εξωτερικές οντότητες σε μια συνέντευξη : <<Οιμεσαιωνικοί Εβραίοι φιλόσοφοι στους οποίους στηρίζομαι για την κατανόηση του εβραϊκού κειμένου της Βίβλου και της έννοιας της προφητείας του, απεικονίζουν τους αγγέλους ως μεσάζοντες του Θεού. Δηλαδή, επιτελούν μια συγκεκριμένη λειτουργία για τον Θεό. Στο πλαίσιο της έρευνάς μου για την DMT, πιστεύω ότι τα όντα που βλέπουν οι εθελοντές θα μπορούσαν να θεωρηθούν ως αγγελικά - δηλαδή, προηγουμένως αόρατες, ασώματες πνευματικές δυνάμεις που περιβάλλουν ή περικλείονται σε μια συγκεκριμένη μορφή - που καθορίζεται από την ψυχολογική και πνευματική ανάπτυξη των εθελοντών - φέρνοντας ένα συγκεκριμένο μήνυμα ή εμπειρία σε αυτόν τον εθελοντή>>

ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ DMT.

Η ψυχεδελική εμπειρία της DMT μπορεί να περιλαμβάνει:

  • παραισθήσεις
  • χρονική διαστολή
  • οπτικές, ακουστικές, απτικές παραμορφώσεις
  • Αισθήματα έντονης χαράς
  • Εξωσωματική εμπειρία
  • Αντιλαμβανόμενες ενοράσεις ή επιφάνειες
Οι παρενέργειες μπορεί να περιλαμβάνουν:
  • Διασταλμένες κόρες
  • Ακούσια ταχεία κίνηση των ματιών
  • Ζάλη
  • Υψηλή αρτηριακή πίεση
  • Αυξημένος καρδιακός ρυθμός.
  • Ναυτία και έμετος
  • Κώμα και/ή αναπνευστική ανακοπή (σε υψηλές δόσεις)
Η κακή εμπειρία του ταξιδιού μπορεί να περιλαμβάνει:
  • Αίσθημα απώλειας ελέγχου
  • Αποπροσανατολισμό ή σύγχυση.
  • Αρνητικά συναισθήματα όπως φόβος, άγχος, θλίψη, θυμός ή ταραχή.
  • Φόβος ότι θα τρελαθείτε.
  • Βίαιες ή δυσάρεστες εικόνες ή ήχοι.
  • Αναβίωση επώδυνων αναμνήσεων ή τραυμάτων.
  • Φόβος του θανάτου.
Οι μακροχρόνιες επιπτώσεις της κατάχρησης της DMT μπορεί να περιλαμβάνουν:
  • Διαταραγμένη διάθεση
  • Αποδιοργανωμένη σκέψη
  • Επίμονη παράνοια
  • Οπτικές διαταραχές
  • Ψευδαισθήσεις και οπτικές διαταραχές
Δοσολογία DMT (καπνιστή/ατμισμένη).
  • Κατώφλι: 2-5 mg
  • Φως: 10-25 mg
  • Κοινή: 20-40 mg
  • Ισχυρή: 40-60 mg
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΑΞΙΔΙΟΥ DMT (Καπνιστά/ατμιστικά).
  • 15-30 δευτερόλεπτα
  • Διάρκεια: 30 λεπτά: 30 δευτερόλεπτα: 5-20 λεπτά
  • φυσιολογικά μεταγενέστερα αποτελέσματα: 15-60 λεπτά



Αυτή είναι μια σύντομη και σύντομη εισαγωγή στην DMT. Η DMT είναι ευρέως γνωστή και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα από το LSD. επίσης, αυτή είναι η πρώτη μου δημοσίευση στο φόρουμ :))


 

DayDrinker

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2022
Messages
2
Reaction score
8
Points
3
Σας ευχαριστούμε για την κοινοποίηση αυτών των πληροφοριών. Δεν υπάρχουν αρκετές λέξεις για να περιγράψω τις δυνατότητες με αυτό.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Σκέφτηκα να μοιραστώ την τελευταία μου εμπειρία με την DMT:

Γεγονός διάλυσης του εγώ 100%.
Τόσο όμορφο και φανταστικό και τρομακτικό και υπέροχο.
Ήμουν εκτός για 9 λεπτά, αλλά αυτό που αισθάνθηκα σαν ώρες.
2 ρουφηξιές από τον ατμοποιητή μου.
Πιθανώς λιγότερο από 40mg DMT.
Δεν υπάρχει τίποτα παρόμοιο. Καθόλου.
Τόσο όμορφο και μοναδικό.
Έχασα ΟΛΗ την αίσθηση του εαυτού μου, του ποιος, τι ή γιατί ήμουν.
Απλά ένα μείγμα οντοτήτων και χρωμάτων στο άπειρο του καλειδοσκοπικού λιώματος.
Σκέφτηκα τι έκανε τα πράγματα πράγματα- προσπάθησα να θυμηθώ τι υπήρχε πριν από μένα.
Πανικοβλήθηκα μερικές φορές, αναρωτώμενος αν θα έβρισκα ποτέ το δρόμο μου πίσω σε αυτό που ήμουν, ό,τι κι αν ήταν αυτό, όπου κι αν ήταν αυτό, αλλά ήταν μικροί πανικοί. Τίποτα σημαντικό.
Με κάποιο τρόπο ήξερα ότι έπρεπε απλώς να είμαι.
Έτσι ήμουν.
Κάποια στιγμή αργότερα, θυμήθηκα ότι ήμουν εγώ και ότι είχα σπίτι, χέρια και πόδια, και άνοιξα τα μάτια μου, σήκωσα το τηλέφωνό μου, σταμάτησα το χρονόμετρο (ρυθμισμένο για 15 λεπτά) και είδα ότι είχαν περάσει μόνο 9 λεπτά.
Σηκώθηκα και πήγα στο μπάνιο, όπου κάθισα στο πάτωμα ξύνοντας το πρόσωπο του γάτου μου, λέγοντάς του πόσο καταπληκτικός ήταν και πόσο πολύ τον αγαπούσα. Όλη την ώρα ένιωθα σαν να βρισκόμουν σε έναν κόσμο που μπαινόβγαινε στην πραγματικότητα, σαν στροβοσκοπικά φώτα, ενώ ο χρόνος περνούσε ανάμεσα στο να είμαι με τη γάτα μου και στο κενό.

Το έκανα αυτό για περίπου 15 λεπτά, μετά κατέβηκα κάτω, πήρα ένα μπολ με δημητριακά και μετά ξαναπήγα πάνω στο κρεβάτι.
Δεν μπορούσα να κοιμηθώ επειδή το σκοτάδι με γλίστρησε συνέχεια πίσω, οπότε πήρα μια γραμμή 40mg MDMA και ένα τέταρτο του 1mg αλπραζολάμης.
Δεν θα τα χρειαζόμουν αυτά αν δεν ήμουν μόνος μου, δεν νομίζω.

Το μετασεισμό και το ταξίδι, ολόκληρο το γεγονός, έλαβε χώρα σε λιγότερο από μία ώρα.
Ήταν το πιο εκπληκτικό πράγμα που έχω κάνει ποτέ και θέλω απεγνωσμένα να το ξανακάνω, αλλά φοβάμαι τόσο πολύ.
Είναι τόσο όμορφο και τόσο τρομακτικό ταυτόχρονα, εκείνη η στιγμή που αναρωτιέσαι αν θα μάθεις ποτέ ξανά τι είσαι...

Θα περάσει καιρός προτού το ξαναδοκιμάσω- πρέπει να αφομοιώσω σωστά την εμπειρία.
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Πού μπορώ να βρω την καλύτερη Dmt ?
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Σε πολλές αγορές... Εγώ αγοράζω τα δικά μου από την αγορά Nemesis κυρίως, από τον Boomshankar και τον Fatherless στην εν λόγω αγορά.
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Θα μπορούσατε παρακαλώ να μου στείλετε τον σύνδεσμο θα το εκτιμούσα πραγματικά
 
View previous replies…

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Στην υπογραφή μου υπάρχει ένας σύνδεσμος παραπομπής στο Nemesis στο Nemesis είναι /u/boomshankar (αν εγγραφείτε μέσω του συνδέσμου μου παίρνω πενταροδεκάρες από τα έξοδά σας, αλλά κάθε μικρό βοηθάει :) )
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Εάν είστε κάτοικος των ΗΠΑ, τότε το /u/fatherless
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Αν είστε κάτοικος των ΗΠΑ, τότε το /u/fatherless
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Θα το εξετάσω τώρα
Σας ευχαριστώ.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Η DMT είναι τελείως τρελή. Το άμεσο comeup πάντα με συγκλόνιζε. Κάθε φορά που κάπνιζα αυτή την ουσία, μου είχε πάρει τελείως το μυαλό. Για όποιον δεν το έχει δοκιμάσει ακόμα. Είναι ειλικρινά ένα από τα πιο ωραία ναρκωτικά που υπήρξαν ποτέ. Πιστέψτε με, δεν θα μετανιώσετε που το δοκιμάσατε!
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Αυτός ήταν ο μόνος λόγος για τον οποίο μπήκα σε αυτό το φόρουμ για να πάρω DMT.
Θα μοιραστώ την εμπειρία μου όταν το έχω κάνει αυτό.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Η ομάδα Boomshankar πρότεινε να δοκιμάσω μια μικρή γραμμή κεταμίνης πριν από τη λήψη DMT για να αφαιρέσω μέρος του πανικού που συνδέεται με αυτή την έναρξη υψηλής ταχύτητας. Λειτουργεί σαν μια γοητεία, τώρα το βλέπω ως ένα απαραίτητο combo :)
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Κατά κάποιο τρόπο δεν μπορώ να σκεφτώ πραγματικά μια σύνδεση μεταξύ της κεταμίνης και της DMT ειλικρινά...

Αλλά για να πω την αλήθεια στην πραγματικότητα δεν δοκίμασα αυτόν τον συνδυασμό από ό,τι θυμάμαι.

Δεν θα τον κρίνω χωρίς να τον δοκιμάσω. Θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ για τη σύσταση. Αν πάω στην κόλαση αφού το πάρω αυτό, τότε άντε γαμήσου. 🤣
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Το γεγονός ότι δεν το έχετε ήδη κάνει, μου λέει ότι είμαι ασφαλής :p
 
Top